Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Egy high stakes pókeres tollából: I Megvan a Győztes I Handelemzés I

• Born2BeALegend
      Born2BeALegend
      Bronz
      Regisztrált: 2017.12.31, Hozzászólások: 12
      Csak egy gondolat jár a fejemben: „Én ennél sokkal többre és jobbra vágyom!”

Összevissza klikkelek az egérrel, ütöm a billentyűket, de semmi… Nem először történik ilyen.
      Mióta új szoftvert kapott a pókeroldal, az én nagymenő Pentium IV-es konfigurációmnak köszönhetően félóránként egyszer lefagy a kliens.
      Egy gyors káromkodás és néhány ima elmormolása után örömmel nyugtázom, hogy visszanyertem az irányítást a lapjaim felett.
      Ebben a néhány másodpercben van időm körbenézni a szobámban.
      Csak egy gondolat jár folyton a fejemben: „Én ennél sokkal többre és jobbra vágyom!”.
      Az alattam roskadozó forgószék mélyedéseket vájt a padlószőnyegbe, amelyben az asztalról levált kisebb faforgácsok bújnak meg. Az ágyam kifeküdt matraca fölött a kifakult tapéta árulkodik arról, hogy valamit tennem kell.
      Az egyetem órái nem kötnek le, egyre kevesebbet járok be, azt is csak a társaság miatt.
      Sok barátom van, akik közül többekre is számíthatok, de nyomasztó érzés, hogy sokszor nemet kell mondanom olyan programokra, amiket anyagi megfontolásból nem engedhetek meg magamnak.
      Eleinte irigykedve figyeltem, hogy az egyetemi haverok 19 évesen BMW-vel és Audival járnak.
      Később az irigység inspiráló beszélgetésekbe csapott át, amelyben elmesélték milyen hozzáállással és mekkora energia befektetéssel lettek sikeresek a szüleik.
      Egy teljesen új világ nyílt meg számomra általuk.

Nagyon szerencsés vagyok, mert az élet a legjobb rendező. Nemrég mesélte az egyik barátom, hogy elkezdett pókerezni és pénzt keres vele. Ráadásul mindezt kockázat nélkül, mert az egyik oldal 50$-os ingyen tőkét ajánl.
      Világéletemben érdekeltek a számok, imádtam játszani, ezért gondoltam adok neki egy esélyt.
      Az anyagi helyzetemből kifolyólag az ajándék 50$-ra úgy tekintettem, mintha egy vagyon lenne. Nemcsak azért mert számomra az 50$ is egy jelentős összeg, hanem azért is, mert egy hatalmas lehetőséget jelent.

Mindez több mint 8 évvel ezelőtt történt…

Az 50$-ból egy év múlva Nl400-on játszottam és a teremben a limit legnagyobb nyerői közé tartoztam.
      Akkoriban még nem tudtam, hogy mennyi mindent köszönhetek majd a pókernek, de a valóság minden képzeletemet felülmúlta.
      A blogomon elsősorban az elmúlt időszak kalandjait, tapasztalatait fogom veletek megosztani vagy egy olyan témakörről írok, ami éppen foglalkoztat.
      Szeretnék inspiráló hatással lenni a közösségre,

Tartsatok velem! :)

• 99 válasz
    • papkaroly007
      papkaroly007
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.29, Hozzászólások: 3
      Mikor lesz folytatás? Motivációnak sem rossz, amit leírtál.
    • gomika
      gomika
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.06, Hozzászólások: 90
      lol itt is nyomatod nem csak az akadémián?
    • Anita999
      Anita999
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.06, Hozzászólások: 530
      Eredeti hozzászólás: papkaroly007
      Mikor lesz folytatás? Motivációnak sem rossz, amit leírtál.
      A másik oldalon elolvashatod. Ott egy hónapja adták le ezt és már a negyediknél járnak.:f_biggrin: :f_thumbsup:
    • fszt
      fszt
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.11, Hozzászólások: 4.852
      hol lehet jelentkezni?:coolface:
    • tudjukki
      tudjukki
      Arany
      Regisztrált: 2008.06.20, Hozzászólások: 1.501

Ejnye bejnye, ejnye bejnye a multiaccolás csúnya dolog :fouet:
    • Born2BeALegend
      Born2BeALegend
      Bronz
      Visszatekintve úgy érzem az egyik legfontosabb tényező, ami elősegítette a dinamikus fejlődést...

Néhány stratégiai cikk elolvasása után izgatottan vetettem bele magamat a játékba.
      Kezdésnek az NL5 cash fullring asztalokon próbáltam nagyon feszes játékkal minél könnyebb és egyértelműbb helyzetekbe kerülni.
      Emlékszem egy-egy flop checkraise után rendesen levert a víz és turn barellre már szórtam az overpárokat, azzal a felkiáltással, hogy biztosan szettje van. Hát biztosan mindig az volt nekik. {#}
      Eltelt egy hét és egyre jobban idegesített, hogy rengeteg helyzetben fogalmam sem volt mit kezdjek a nekem osztott lapokkal.
      Mindig is utáltam tehetetlennek és bénának tűnni, így ebben a helyzetben is csak egy választásom maradt: Valahogyan kiderítem, hogy a francba kell jól megjátszani azt a két lapot!

Innen már egyenes út vezetett a cselekvéshez. Felkerestem minden elérhető pókeres oktatóanyagot, bújtam a stratégiai cikkeket, kézelemzéseket olvastam, videókat néztem.
      Részt vettem minden egyes ingyenes coaching órán, mindegy volt a játéktípus, jöhetett Cash, SNG MTT. Amikor éppen nem tanultam, akkor játszottam.
      Mindent tudni akartam a pókerről.
      Hat hónapon keresztül szó szerint ezzel keltem és feküdtem.
      Szó szerint.
      Megszállottá váltam.

Ennek eredményeképpen egy hónap elteltével NL5-ről felléptem Nl10-re, újabb két hónappal később már Nl25-on játszottam.
      Fél év játék után az Nl50-es téteket ostromolva az élet egy újabb fantasztikus lehetőséget kínált elém.

Az asztaloknál összehaverkodtam egy magyar sráccal, akiről kiderült, hogy egy pókeres baráti társaság tagja.
      Pár héttel később már együtt buliztam, közösen elemeztem Nl50-Nl200 játékosokkal.
      Innentől rakétaként lőtt ki a pókeres karrierem. Ott volt mellettem egy támogató közeg, akikkel együtt fejlődtünk a játék technikai és mentális oldalán egyaránt.
      Tőlük tudtam meg, hogy ezen a pókeroldalon mindenki „hülye” és „nagyon könnyű” nyerni. Szerencsére ezt el is hittem nekik és sokkal bátrabban, nagyobb önbizalommal kezdtem el játszani.
      A félelmetes az volt, hogy működött.
      Rengeteg helyzetben, ahol korábban túlgondoltam, túlértékeltem az ellenfeleimet, ott most értékes és könnyen kihasználható helyzeteket fedeztem fel.
      Minden kezdett összeállni.
      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Tisztán emlékszem arra a napra, amikor harmadszor is megbuktam marketingből.
      A piszkozati lap fölött görnyedve bámultam, ahogyan hatalmas pelyhekben esett a hó.
      Miután kifogytam a bullshitelésből és minden kérdéshez írtam egy általam valamire valónak vélt választ, végre újra az járhatott a fejemben, ami az elmúlt fél évben annyi szenvedéllyel és izgalommal töltött el, mint korábban semmi más.
      Még 10 perc volt a vizsga leadásáig, így volt egy kis időm összegezni az elmúlt időszakot.
      Nl50-100-on játszottam és a piszkozatpapír egyik sarkára leírtam dollárban a havi profitomat.
      Gyorsan beszoroztam 200-al, majd teljesen elképedtem.
      Akkor ott először éreztem, hogy ebből lehet valami. Valami, ami megváltoztathatja az életemet.

Annak ellenére, hogy elkezdtem számomra számottevő összegeket nyerni, az életszínvonalamat ugyanolyan alacsonyan tartottam.
      Az első nagyobb összeget egy új laptopba fektettem, amin végre valahára idegeskedés nélkül tudtam játszani.
      Hatalmas büszkeséggel töltött el, hogy én dolgoztam meg érte. Úgy éreztem, hogy végre én irányítom az életemet.

A következő pár hónap rengeteg játékkal és elemzéssel telt. Mindennapos kapcsolatban voltunk a pókeres barátokkal, sokszor együtt grindeltünk, buliztunk, leosztásokon gondolkodtunk, na meg persze bad beatekkel fárasztottuk egymást.
      A befektetett energia gyorsan megtérült.
      Januárban nl100-on, februárban Nl100-200-on, áprilisban kevesebb, mint egy évvel a kezdetek után már NL400-on játszottam.

Visszatekintve úgy érzem az egyik legfontosabb tényező, ami elősegítette a dinamikus fejlődést az a „Miért”-em volt.
      Ki akartam törni a korábbi helyzetemből, egy sokkal szabadabb, teljesebb életre vágytam.
      Minden értelemben függetlenné akartam válni: anyagilag, időben, főnöktől, családtól.
      Ebben erőteljesen segített az az érzés, hogyha valamihez nem értettem, akkor próbáltam mindezt leplezni és nagyon gyorsan behozni a lemaradást. Az egóm attól érezte magát értékesnek, hogyha „mindent tudó” vagyok.
      Ez a pókerrel sem volt másképp. Mindent el akartam sajátítani a játékról, „éhes voltam” a tudásra. Csillapítanom kellett a bizonytalanság érzésemet az asztaloknál, amivel nap, mint nap küzdöttem.
      Érdekes belegondolni, hogy ez az érzés, ami sokszor bűntudathoz, kisebbségi komplexusoz vezetett, az érme másik oldalán láthatatlanul támogatott és hatalmas lendülettel segített egyre feljebb és feljebb jutni.
      Persze egy idő után rájöttem és elfogadtam, hogy nem csak, hogy lehetetlen „mindent tudónak” mutatnom magamat, de teljesen fölösleges is.

Maga a póker nem csak a körülményeimet forgatta fel fenekestül, hanem az egész személyiségemet, amiért örökké hálás leszek…
    • lambert90RNMD
      lambert90RNMD
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.20, Hozzászólások: 49
      ,,A nap a tévedésé és a hibáé, hosszabb idő az eredményé és a sikeré."

Johann Wolfgang von Goethe
    • csabyka88
      csabyka88
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.28, Hozzászólások: 1.413
      Mindig izgi az olyan pályafutásokat olvasni, amik csak felfelé mennek. Ja, havonta ugrottál szintet, te sose hibázol, és persze nincsenek downswingek se. Te se hiszed el, amiket írsz. :f_drink:
    • Corleone19
      Corleone19
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.19, Hozzászólások: 63
      1000-ből 1, szerencsével fűszerezve. Megnézném, hogy egy extrém mód ! tehetséges kezdő hogyan ugrálna így a limiteken manapság nulláról indulva. Már nl10-en olyan aggro játék megy mint 8 éve nl100-on.

Az eredményeidhez gratulálok, viszont nem kell irreális képet festeni egy kezdőnek. Aki benne van a pókerben egy ideje az nyilván megmosolyogja az ilyen 8 évvel ezelőtti sztorikat, hozzá nem lehet hasonlítani az akkori körülményeket a mostanihoz.

Ha egy kezdő választ keres, hogy megnyomja-e a sulit, vagy a póker felé orientálódjon, akkor nem is kérdés, hogy a suli mellé billen a mérleg. Pókerre jövőt, családot, egzisztenciát építeni buta és felelőtlen dolog. Persze akadnak páran akiknek ez működik, de ne álltalánosítsunk.

Jöhet a sablon, hogy negatív vagyok, meg csak hinni kéne, jobban küzdeni...,aha oké :)
    • Born2BeALegend
      Born2BeALegend
      Bronz
      @csabyka88: Nyilván nekem is vannak és voltak is downswingjeim, de ettől függetlenül akár hiszed akár nem, ez a történt valós.

@Corleone19: Nem állítom, hogyha visszaugranánk az időben, akkor minden úgyanígy történne. Biztos, hogy szerencsésen alakultak a dolgok, de emellett rengeteg időt és energiát is tettem mind a játék fejlesztésébe, tanulásába, mind a gyakorlatban az asztaloknál. Az asztalok jóval nehezebbek mint 8 évvel ezelőtt, de azt ne feledd, hogy akkoriban nem volt 5 féle oktatóoldal és ezerféle videó, backing csoportok, ahonnan pillanatok alatt hiteles és hasznos anyagokat tudtunk volna magunkhoz venni.
      Egyetértek veled, én sem buzdítanék arra egy totál kezdőt, hogy erre tegye fel az életét, mert rengeteg tényezőtől függ, hogy mi lesz a kimenetel.
      Ettől függetlenül azt gondolom, hogyha a pókerhez úgy állunk hozzá, mint egy karrierhez, vállakozáshoz, akkor továbbra is nagyon szép eredményeket lehet elérni, főleg Magyarországon, ahol nincsenek az egekben a bérek.
    • csabyka88
      csabyka88
      Bronz
      @ Born2BeALegend: Mindenki eldönti magának, a sztorid igaz-e. Akinek valaha volt köze a pókerhez, az tudja, hogy nem így van, a totál kezdők úgyis istenítenek, hogy micsoda profi vagy, és minek dolgozni, amikor ilyen könnyen rommá keresik magukat.
      Régebben se volt jellemző általánosságban, amit előadtál. A szerencsefaktor létezik, de nem abban a formában, ahogy te leírtad.

A másik dolog, hogy idejössz friss reggel, valahogy összeszedsz egy ezüst státuszt, aztán osztod az észt. Több, mint gyanús.
    • fszt
      fszt
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: csabyka88
      @ Born2BeALegend: Mindenki eldönti magának, a sztorid igaz-e. Akinek valaha volt köze a pókerhez, az tudja, hogy nem így van, a totál kezdők úgyis istenítenek, hogy micsoda profi vagy, és minek dolgozni, amikor ilyen könnyen rommá keresik magukat.
      Régebben se volt jellemző általánosságban, amit előadtál. A szerencsefaktor létezik, de nem abban a formában, ahogy te leírtad.

A másik dolog, hogy idejössz friss reggel, valahogy összeszedsz egy ezüst státuszt, aztán osztod az észt. Több, mint gyanús.

"Akinek köze volt a pokerhez tudja hogy nem igaz??"
      Akkor neked nincs közöd hozzá, régen más volt a helyzet, ma már nem ilyen könnyen menne a dolog.
      Aki ma is magas téten nyomja, nem talál ki ilyen sztorit, státusz meg mindegy .
      Savanyú a szőlő tipikus esete a hsz-d alapján.
      Szóval, inkább próbálj tájékozódni, mint hogy hazugsággal vádolod.
    • csabyka88
      csabyka88
      Bronz
      Régen sem ez volt a helyzet. Könnyebb volt, de nem ennyire.
      Elég sok embernek savanyú a szőlő, ha ez igaz. ;)
    • rekro1982
      rekro1982
      Bronz
      Regisztrált: 2010.10.18, Hozzászólások: 309
      Ha egy kicsit is tájékozott lennél a blogoló kilétét nem kérdőjeleznéd meg/"frissregeznéd" le.
      Azt se tudom, hogy a storyban mi olyan hihetetlen. A póker egyik legjobb időszakában kezdett el játszani egy viszonylag tehetséges ember bekerült egy nála magasabb szinten lévő társaságba akik húzták felfele és nem elégedett meg azzal, hogy nl50/nl100-on akkor k. jó pénznek számító összegeket kivegyen havonta(sokan így tettek) hanem ment tovább kb. ennyi.(az meg, hogy abban az évben upswingje volt vagy nem részletkérdés).

Másik kérdés, hogy mennyire megvalósítható ez ma? Az a pár ember akit majd maga alá vesz backeltként/tanítványként valószínűleg sok munkával/leadott nyeremény %-al el fog jutni elég hamar low/midstakes-re.
    • csabyka88
      csabyka88
      Bronz
      És jönnek az előre megbeszélt lefele mutató ujjak is. A "bér-diszlájkolók"... Vártam már. :f_drink:

Feljebb is van pár hozzászólás, ami hasonlóan vélekedik, bökjetek rá azokra is párat.
    • fszt
      fszt
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: csabyka88
      És jönnek az előre megbeszélt lefele mutató ujjak is. A "bér-diszlájkolók"... Vártam már. :f_drink:

Feljebb is van pár hozzászólás, ami hasonlóan vélekedik, bökjetek rá azokra is párat.
      csak égeted magadat..
    • Born2BeALegend
      Born2BeALegend
      Bronz
      A sztorim megírása közben sokszor öntudatlanul is feljöttek azok a gondolatok, hogy mit csinálnék másképpen illetve milyen tanácsot adnék a 8-9 évvel ezelőtti önmagamnak az elmúlt évek tapasztalatai alapján

Nem tervem és célom szűkebb értelemben vett mentális anyagok közlése, de úgy éreztem, hogy érdemes lehet megosztani a gondolataimat, hátha hasznos lesz számotokra.

1. Legyen profi a mentalitásod, tekints a pókerre, úgy mint egy vállalkozásra

Visszagondolva ebben a témában voltak a legnagyobb hiányosságaim. Hatalmas konfliktus volt bennem a mérhetetlen szabadságvágyam és aközött, hogy a pókerre munkaként tekintsek, melyben rendszerek között élek, beosztom az időmet, megtervezem a napjaimat.
      Úgy éreztem ezzel pont a póker nyújtotta szabadságtól fosztom meg magamat, ennyi erővel egy irodában is dolgozhaték, ahol megmondják mennyit és mit dolgozzak.
      Idővel persze rájöttem, hogy mennyire dacos és gyerekes ez a hozzáállás.

Amit mindenkinek javasolni tudok, hogy legyen egy olyan időbeosztása, amit a saját igényeinek megfelelően épít fel. Ez természetesen szinttől, játéktípustól teljesen eltérő, de ha van egy rendszer, ami mentén élsz, az rengeteget segít, sok mentális energiát megspórolsz.

Nagyon egyszerű dolog, de a naptár használata nekem rengeteget adott.
      Ha nem használsz naptárat, tegyél egy szívességet magadnak és azonnal nyiss egy Google Calendart.
      Gondold át hogy havi és heti szinten hány órát fogsz játékkal, elemzéssel tölteni és ezeket az időblokkokat minden hétre írd be előre a naptáradba.
      A következő lépés a heti 2-3 edzés beépítése a hetirendbe. Bármilyen sport, ami megmozgat és örömmel tölt el. Egész egyszerűen kötelező ennyit sportolni. Nemcsak, hogy fejben kikapcsol, de feszültséget old és feltölt. Ezekre mind mind nagy szüksége van egy pókeresnek.
      Nekem az működik a legjobban, ha a naptár vázát a munka és a sport adja a havi céloknak megfelelő óraszámban, a szabadidős tevékenységeket pedig ezek mellé rendelem.

2. Tanulj rendszeresen

Mint minden más iparágban, a pókerben is az egyik legmeghatározóbb tényező a fejlődés.
      Az a tudás, amivel jelenleg egy Nl1000 játékos rendelkezik, megfelelő elemzés nélkül, lehet, hogy fél év múlva már csak nl400-nl600-on állja meg a helyét.
      A jó hír az, hogy a legtöbb játékos közel sem használja ki a tanulásban rejlő lehetőségeket, így ezen a területen nagy előnyt lehet építeni kitartó, fegyelmezett munkával.

Érdemes időről-időre megkérdőjelezni a standardnak hitt megjátszásainkat. Biztos, hogy ezek a legnagyobb EV-t termelő megjátszások az adott helyzetben? Az elemző szoftverek szerint is?
      És ha megnézem a mezőny, hogyan regál az adott movera, ugyanazt az eredményt kapom?

Sokszor előfordult velem, hogy a limit legjobbjait nézve értetlenül álltam bizonyos moveok előtt.
      “Mégis mi a francot művel?”
      Korábban legyintettem ezekben a helyzetekben és elkönyveltem, hogy tilten van, félrenyomott vagy csak hülye.
      Ma már ezeket a spotokat mindig bejelölöm, mert lehet, hogy értékes információkat rejtenek.
      Lehet, hogy rájött adott helyzetben, hogyan érdemes eltérni az optimálistól. Az is lehet, hogy csak egy adott személy ellen játssza így, sőt ha ellenem csinálja információt kaphatok arról, hogy milyennek látják a játékomat a limit legjobbjai és hogyan tudom ezt az előnyömre fordítani.

Heti, kétheti szinten beépítettem olyan sessionöket, amikor kevesebb asztalon nagyobb figyelmet fordítok saját és más játékosok megjátszásaira, megkérdőjelezem a legalapabb linejaimat is.

3. “Kell egy csapat” avagy vedd körbe magad olyanokkal,akikkel együtt haladtok a cél felé

Visszatekintve a sikereim nagyon nagy részét a kapcsolataimnak köszönhetem.
      Amennyire elcsépelt, annyira igaz, hogy a legközelebb álló 5 személy átlaga vagyunk.
      Szinte kivétel nélkül mindig volt körülöttem egy olyan baráti kör, pókeres elemző csoport, coach, mentor, aki rengeteg segítséget nyújtott az előrehaladásban, legyen szó az élet bármely területéről.
      Olyan zseniális játékosoktól tanulhattam - a teljesség igénye nélkül- mint Paul “Internet” Otto, Daniel “Jungleman” Cates, Daniel “Oxota” Dvoress, “Borntarun” (2012-ben a világ egyik legnagyobb nyerője) illetve Nick Howard.
      Azt javaslom gondold át milyen céljaid vannak és ezek eléréséhez megfelelő emberekkel, coachokkal, mentorokkal veszed-e magadat körbe.
      Természetesen nem arról van szó, hogy a régi barátaidtól fordulj el, hanem arról, hogy legyenek olyan emberek, akik segítenek téged a céljaid elérésében.

+1 : Tudd, hogy miért csinálod!

Hiszek abban, hogy a munka nem egy szükséges rossz, hanem egy olyan dolog kell, hogy legyen az életünkben, ami örömel tölt el minket. Ettől függetlenül lesznek benne hullámhegyek -és völgyek, sokszor megkérdőjelezhetjük, hogy jó helyen vagyunk-e, de ha úgy érezzük, hogy összességében izgalommal, örömmel és kihívásokkal tölt el minket, akkor érdemes lehet energiát fektetni az adott tevékenységbe.
      Természetesen ahogyan mi, az értékrendünk, az életszemléletünk változik, úgy változhat az adott tevékenységhez való hozzáállásunk.

Gondold át, hogy miért kezdtél el pókerezni? Mi volt az a nagyon erős késztetés, ami miatt nap, mint nap leültél játszani? A kiváncsiság? A fejlődés iránti vágy? Meg akartad mutatni a világnak, hogy képes vagy rá? Pusztán az anyagiak motiváltak? Milyen terveid, céljaid voltak a pókerrel?

És ha felteszed magadnak ezeket a kérdéseket ma? Megvan, hogy miért csinálod?

Te tudod, miért ülsz le nap mint nap pókerezni?
    • hutto
      hutto
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.13, Hozzászólások: 34
      Köszönjük, nagyon hasznos!
    • csabyka88
      csabyka88
      Bronz
      Te akkora sztár vagy a limiteken, hogy sose futsz AA vs KK szitukba, téged sose javulnak le, mindig előnybe teszed be a zsetont... Jajj, de hogy is beszélhetek ilyen csacsiságokat, hiszen te tudod, mikor kell dobni akár a flop nutsot is, mert előre látod a rivert. Ne etessük itt a népet. Ha a híveid úgy jobban alszanak, akkor mondjátok azt, hogy savanyú a szőlő. ;)