Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Egy high stakes pókeres tollából: I Megvan a Győztes I Handelemzés I

• silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.09.19, Hozzászólások: 1.706
      Hát egyébként közel se vagyok olyan jó mint itt egyesek hiszik pl csak elmondanám h valószínűleg én vagyok a legrosszabb játékos BB-ről sima raised potban az összes magyar játékos közül, mit magyar igazából az összes reg közül. Olyannyira h pl reg vs reg harcban közel dupla annyit bukok mint az átlag regek....
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 3.099
      Miért nem sikerül javítani rajta Renzo? Azt hiszem te olyan kutatós-elemzős vagy, azt gondolnám rájössz az okaira és megtalálod a megoldást, hogy javulj :)
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Hát igazából mindig kicsit letojtam mert összességében regek -50 körül buktak rajta én pedig -63 mondom még ha a legszarabb is vagyok az össz EV-met ez csak "kicsit"(1-1,5bb/100) befolyásolja aztán idén ismerkedtem meg hand2note-al és annak jóvoltából derült ki h sokkal rosszabb a helyzet mint gondoltam hiszen míg fishes asztalokon alig vagyok lemaradva a regekhez képest -50-60 eredményük nekem -60. Addig a csak reges asztalokon ahol ők szintén -50-65 között buknak én -88-at

El is voltam kenődve h ennyire megesznek a regek ha én BB-n ülök konkrétan kis túlzással rám lehet ülni :D
      egy nagy leakem kiderült egyébként h túldobom magam flopon és keveset raiselek 6%
      47%-ban dobok cbetekre míg a regek nagy része 33-40%-ot dobnak csak. Tehát az irányt már látom és mostmár bízom benne h javulni fogok.
    • Born2BeALegend
      Born2BeALegend
      Bronz
      Regisztrált: 2017.12.31, Hozzászólások: 12
      Sziasztok srácok!

Hozzád hasonlóan Lord én is örülök, hogy az utóbbi napokban felpörgött a topic és szakmaiság került a PS-re általatok.

Úgyhogy ezúton is szeretném megköszönni mindenkinek, aki részt vett a hand elemzésében az elmúlt két hétben! :f_thumbsup:

Leírom az én gondolatmenetemet a handről.

Pre:

Ebben a szituban pre SB-ről ~8-10%-os 3bet rangeről beszélhetünk, embere válogatja, az A9s nagyrészt a 3bet skála részét képezi.

Kb így néz ki: ~77+ 98s+ és néhány alacsonyabb Axs el vegyítjük.

Erre CO nagyjából egy 12-13%-os skálával fog védekezni, minden párral, suited connectorokkal, suited broadwayekkel, Ajo+, és Axs-ek nagyrészével.

Amit a hand közben gondoltam:

Flop
      A flop alapvetően kicsit kedvezőbb CO-nak, hiszen neki lesz több szettje illetve SC-i amikkel tudja folytatni és nagyon jó EQ-ja van.

Mindazonáltal a floppon nem adunk fel túl sok EV-t (maximum pár %-ot) ha SB-ként az egész rangünket 1/3 cbettel folytatjuk.

1/3-os cbetre pedig pont annyi FE-nk van amennyit szeretnénk. Optimális esetben eldob mindent aminek nincs BD EQ-ja illetve az offsuit kombókat. Ha ezeken kívül eldob még valamit, akkor már pénzt is kerestünk a flop cbetünkkel.
      ( Azt gondolom, hogy ez Nl400 alatt bőven pénzt fog nyomtatni, mert nem fog találkozni az optimális védekezési frekvencia a valósággal, NL2K-n ez nem lesz igaz)

Ebben a spotban mivel CO előnyben van és SB nagyon widean cbetel CO -nak nagyon jó lehet egy magas frekvenciájú raise ranget kialakítani, de ezzel most nem akarom bonyolítani a helyzetet, nézzük tovább azon a módon, ahogyan zajlott.

Turn
      A legjobb turn a rangünk számára egyértelműen a király, ezért itt rengeteget fogok betelni, nagyon széles ranggel.
      Ezzel a lappal felszedünk egy rakás EQ-t, és a K nagyon jól beleillik a preflop és flop rangünkbe, ezért itt Ad9d-vel a turn bet lesz a legjobb játék.

CO turn folding range nagyjából így fog kinézni: - eldob minden olyan callolt flop BDFDt, aminek nincs párja, vagy nem lett turnon flushdraw
      - mid pocketet egyrészét (55-77-ből)
      - A magasok nagy részét
      River

Ez az a kombináció, amivel itt nem akarok blöffölni. Semmiképpen sem akarok BDFD-t blokkolni, amikor dobatni próbálok. A legjobb blöfflapjaim a K és 99-JJ blokkerek (persze ezekből egy része a flop raise rangeben is benne van) úgy mint J10, QJ, Q10. kis részben 109s.

Amit utólag gondolok:

Floppon a nagyobb size nagyobb EV-vel fog járni ezekben a pozíciókban és jobban kell egy 8 magas boardon védenem a minioverpárjaimat, ezért ~60% körüli sizeot használnék.
      Ami fontos, hogyha CO nem raisel sokat floppon, akkor az 1/3 potbetnek is szép EV-je lesz ezen a boardon.
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A coaching győztese: silvirenzo

- vedd fel kérlek velem a kapcsolatot közösségin és megbeszéljük a részleteket.

Azt gondolom, hogy te voltál, aki a legtöbb időt és energiát tette a hand elemzésébe és összességében elég jó dolgokat mondtál.

Silvirenzon kívül lehet lesz(nek) még díjazottak (erről írok a következő napokban) egyelőre fontosnak tartottam, hogy reagáljak, ha már igy belejöttetek a handelemzésbe és aktívan kivettétek a részeteket.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Regisztrált: 2012.11.26, Hozzászólások: 3.349
      Szuper kezdeményezés! :)
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Miért módosítottad a hozzászólásodat Mega?
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Egyébként megvolt az óra, azt bizton állíthatom h Born2be-nek nagy tudása van, úgyh csak ajánlani tudom mindenkinek, aki el akar indulni egy CG-s karrier irányába.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: silvirenzo
      Miért módosítottad a hozzászólásodat Mega?
      a hsz írás után már nem voltam benne biztos, hogy tényleg érdekel-e amit kérdeztem. Most se vagyok biztos benne, de ha már olvastad, illetve ha már volt rajta pár +1, akkor most leírom.

Ez volt a játék kiírás:
      "INGYENES COACHING LEHETŐSÉGET ajánlok fel azok között, akik a következő handről megosztják a véleményüket, "
      - én ez alapján azt hittem, hogy mindenki aki ír, végignézhet egy coaching órát közösen, mint ahogy pl pokerstrategy edzéseket lehet nézni, tekintet nélkül arra, hogy milyen szinten áll amúgy a cashgame tudásával

Mivel a felajánlást kapó kiválasztásában szerepet játszott, hogy jókat írt-e szakmailag, ezért felmerült bennem, hogy esetleg toborzási céllal volt a játék, egyfajta előszűrőként backingbe emberkereséshez. Mert ha így volt, akkor picit a kiírásban szerencsésebb lett volna utalni rá.

Persze a legvalószínűbb, hogy
      1. nem volt ilyen kiválasztási szándék
      2. csak én értettem félre a kiírást, ami alapján azt hittem, hogy másképp kerül kiosztásra a "nyeremény"
      3. egyébként is nincs sok közöm hozzá, minek érdekel :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.172
      Ez jo lett volna Megalodon, tetszik, ahogy ertetted a kiirast (tenyleg felreertheto).

Keszult video az edzesrol renzo?:) Szuper lenne megnezni, ahogy kertem is korabban.
      Koszi
    • theodorrrr
      theodorrrr
      Ezüst
      Regisztrált: 2011.07.15, Hozzászólások: 1.626
      "INGYENES COACHING LEHETŐSÉGET ajánlok fel azok között, akik a következő handről megosztják a véleményüket, "

Ez a mondat a következőt jelenti: akik hozzászóltak a handhez, egy jövőbeni időpontban összegyűlnek. Born2BeALegend közéjük áll, majd ott, egy számára tetszőleges embernek (vagy bárki másnak) ingyenes coaching lehetőséget (szabadon értelmezheted úgy, hogy az illető arra kap ingyen lehetőséget, hogy coachingot kapjon vagy nyújtson) ajánl fel.
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      készült de úgy egyeztünk meg h nem rakjuk ki.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      ja egyébként szerintem is silvirenzo érdemelte meg legjobban ha esetleg arra engedne következtetni a hozzászólásom, hogy nem :)
      Meg igazából azok is profitálhatnak akik nem "nyertek", mert tényleg színvonalas elemzések érkeztek :)
      szóval :s_drink:
    • Atesz1984
      Atesz1984
      Platina
      Regisztrált: 2015.04.05, Hozzászólások: 231
      Egy dolgot állathatok, és tudom is: Silvirenzo az egyik legjobb játékos Off Table. Elemzesekben nagyon precíz és nagyon penge. Viszont van egy nagy hibája: néha elkapja a hév játék közben TILT irányába. :D Az biztos, h ő megérdemli, megérdemelte a coaching-ot. Örülök neki!!
      Gratulálok!!!!! :)
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 3.099
      Eredeti hozzászólás: silvirenzo
      Hát igazából mindig kicsit letojtam mert összességében regek -50 körül buktak rajta én pedig -63 mondom még ha a legszarabb is vagyok az össz EV-met ez csak "kicsit"(1-1,5bb/100) befolyásolja aztán idén ismerkedtem meg hand2note-al és annak jóvoltából derült ki h sokkal rosszabb a helyzet mint gondoltam hiszen míg fishes asztalokon alig vagyok lemaradva a regekhez képest -50-60 eredményük nekem -60. Addig a csak reges asztalokon ahol ők szintén -50-65 között buknak én -88-at

El is voltam kenődve h ennyire megesznek a regek ha én BB-n ülök konkrétan kis túlzással rám lehet ülni :D
      egy nagy leakem kiderült egyébként h túldobom magam flopon és keveset raiselek 6%
      47%-ban dobok cbetekre míg a regek nagy része 33-40%-ot dobnak csak. Tehát az irányt már látom és mostmár bízom benne h javulni fogok.
      Bocs, elfelejtettem reagálni. Kb. erre tippeltem volna, hogy mással előbbre való volt foglalkozni. Biztosan tudod javítani, ha rágyúrsz :P
    • Born2BeALegend
      Born2BeALegend
      Bronz
      Regisztrált: 2017.12.31, Hozzászólások: 12
      Hey Srácok!

@Megalodon1988:

Alapvetően az volt a célom, hogy
      a) értéket adjak nektek és szakmaiságot a PS-nek
      b) jobban megismerjetek engem és azt, ahogyan én állok a játékhoz

Ehhez szerettem volna a handelemzés nyertesével tartott közös sessiont ide feltölteni. Azáltal, hogy silvirenzonak felajánlottam hogy maga válassza ki a témát, ;hogy minél többet tudjak neki adni; így bizonyos spotokat elég mélyen érintettünk és a coachom kérésére ezt a videót nem teszem ki ide.

Pont ezért lesz még hasonló promóció a közeljövőben!

@silvirenzo

Köszi a dicsérő szavakat illetve azt, hogy te sokkal aktívabban válaszoltál, mint én :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      @renzo, B2BLegend:
      Nagy kár érte, legalább, akik vették a fáradtságot és válaszoltak, számukra lehetett volna valamit megosztani :) .
      Vagy valami kisebb videót, elméletről, live sessionból is akár jó lett volna látni.

Nagy bánatomra, szinte semmi szakmai kontentet nem találok már a PS oldalán :(

Azért köszi a lehetőséget, visszamegyek valószínűleg 1-22 havonta read only módba, és néha egy-két hsz kézelemzéseknél.
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.12, Hozzászólások: 2.494
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Nagy bánatomra, szinte semmi szakmai kontentet nem találok már a PS oldalán :(
      Ez ugye nem meglepő. Pénz nincs rá, így PS official nem lehet. A tényleg kompetens felhasználók meg nem nagyon szeretnék egy nyílt fórumba kipakolni a nehezen megszerzett tudást.

Egyébként - ha a hobby játékosokat nem számoljuk - van olyan nagy a magyar poker közösség, hogy életben tudna tartani egy fórumot? (Figyelembe véve, hogy a grinderek jelentős(?) része valamelyik backing csoport tagja, így a csoporton kívül nem is nagyon tudnak érdemben belefolyni szakmai vitákba.)
    • Atesz1984
      Atesz1984
      Platina
      Sziasztok!!

Én megpróbáltam itt és a konkurens oldalon is szakmaibb handelemzeseket kezdeményezni, de sajnos sehol SENKI ( szakmailag) egy értelmes választ nem kaptam. Amit kaptam, az maximum annyi, hogy ez szar megjatszas, és a std hülyeségek. Senki nem indokolt vagy leírta volna a gondolatmenetet. Úgy ahogy ennél a handnel silvirenzo tette. Köszönöm is neki, hogy odatette magát. Elnézést a cinikus megfogalmazasert, de ez most ki kivankozott magamból. 2 elemző társam van, akivel leírtuk, leírtam , hogy miként látjuk a világot az adott handben. Erre TI ( akinek nem inge ne vegye magára) le sem sz*rtatok. Pedig van köztetek biztos nagyon jo regular, akivel ha nem is személyesen, Skype-n elemeznenk, hanem itt, akkor sokkal előrébb tartanánk gondolkodasmodban. Ezt próbáltuk kicsit fejleszteni itt is, mert nagyon szeretjuk a Ps oldalát, de süket fülekre találtunk. Ezért ne is várjuk el, hogy megosszák azt a coach-t amit silvirenzo kapott, úgyhogy semmit nem adunk magunkból. Mindenki csak kapni akar.

Ez az én privát véleményem, nem akarok ebből vitat kirobbantani, mert ez egy high stakes naplója, akit tartsunk tiszteletben.

Azok vegyek ezt szemrehanyasnak, akik magukra ismernek.
      ( de azok úgyse bírják majd ki, hogy valami negativat ne kommemteljenek ide)

Szép estet srácok!!!

GL az asztaloknál!!!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      @00stranger00: sajnos nem tudom. Lehetségesnek tartom, hogy a backer csoportok és skype/egyéb instant kommunikáció = a póker fórumok halálával, és aki nem backer csoport tagja, vagy nincs pókeres baráti közössége az vagy egyedül boldogul (ami sokkal nehezebb), vagy lemond a minőségi fejlődésről, de sok segítséget nem fog kapni :)

@Atesz1984: Nem bírom, hogy ki ne reagálják és ígérhetem ez lesz az egyik, hanem utolsó :) .
      Szerintem a 20k poszt a nevem alatt azért bizonyítja, hogy írtam pár handelemzést, amikbe ha beleszűrsz, akkor nem párszavas "std line", "x/r" vagy hasonló szöveg lesz:) , hanem mindig időt, energiát pakoltam (a képet felejtsük el, rég nem vagyok már expert, mert egy ideje nem ebbe tolom a legtöbb energiám, csak lustaságból nem cseréltem le a képet, régen meg kötelező volt ez). Számtalan ingyen edzést adtam, ha késtem elemzéssel, és most is ha elemzésre szánom magam, akkor érdemben próbálok hozzászólni és kifejtve a gondolatom. De abbahagyom, nem hiszem hogy bizonyítanom kellene hogy mennyit adtam a magyar PS-nek (lehet nem sokat ért, ezt döntse el más...).

Ezért nem érzem jogosnak a kritikád, hogy csak kérek :) . Nem vagyok backer csoport tagja, nincs pókeres baráti közösségem akivel együtt elemzek, egyedül játszom és elemzem :) mondhatni másodállás vagy hobbi szinten, és igen, néha nagyon jól esne más gondolata, vagy szemléletmódja, esetleg egy-két órát is vennék, biztos előrevinne, de így nem fogok, hogy semmi információm nincs.

A PS-et meg azért nem látogatom már, amit leírtam, mert nincs szakmai pókeres tartalom, ezt a naplót láttam még lehetőségnek és jó is lett volna, ha az ilyen jellegű elemzések folytatódnának... Akár itt.

u.i: Ja és plusz 1-eztem a hsz-ed, mielőtt... :)
    • Atesz1984
      Atesz1984
      Platina
      Lord,

Úgy kezdtem, hogy akinek nem inge ne vegye magára!! Amit te adtál a magyar pokerkozossegnek és a Ps-nek az nagyon nagyon is sok. Kétség nem fér hozza. Személy szerint én imádom a videoid, nagyon jo játékosnak tartalak és köszönni lehet toled csak. Amit én leírtam nem célzottan neked szólt, hanem azoknak akik csak elvenni akarnak és adni soha.

Látod a kommentem alatt 3 dislike van olyan emberektől, akikről kb beszélek.

Neked mindent mégegyszer köszönök!!

Nagy tisztelőd vagyok amúgy! :)

GL