Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Sztív kicsi DoN világa, avagy kérdések, javaslatok, ötletek a videókhoz és bármi máshoz DoN téméban

• gyaloggalopp
      gyaloggalopp
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.02, Hozzászólások: 8.902
      Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy ha valaki skype ablakban tesz fel kérdéseket az általában elsiklik, így valószínűsíthető, hogy a videókhoz tartozó kommentek felett is képes lennék elsiklani, amit nagyon nem szeretnék! Megoldás lenne erre a célra a naplóm is, de azt szeretném megtartani annak, ami.

Így jött az ötlet hogy legyen erre egy külön topic. Szeretném ha az észrevételeiteket ide írátok vagy ide linkelnétek. Jöhet bármi ami a DoN-bal kapcsolatos, igyekszem mindenre részletesen válaszolni!

Külön megköszönöm ha van ötletetek, hogy min kéne változtatnom a közeljövőben, milyen témáról hallanátok szívesen. Dumára fel! :s_grin:
  • 142 válasz
    • Ricsard001
      Ricsard001
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.24, Hozzászólások: 3.991
      Megnéztem a videódat, hát mit mondjak, frankó volt. :f_thumbsup:
      Talán csak annyit fűznék hozzá, hogy érdemes lenne helyenként megvágni, az átpörgetős részeket le lehetne ezzel csökkenteni. Jó volt hogy az equity résszel is foglalkoztál, mégis csak ez az egyik legfontosabb elem.
      Annyiban szerencsés ez a "műfaj", hogy a korai eseménytelenebb részeket ki lehetne használni egy-egy tematika megvitatására. Nagyon érdekelnek az alkalmazott/alkalmazható HUD-értékek, ahogy említetted is a kooperatív játék, az ellenfelek típusai, a skálák, esélyek, stb... A videók elején ki lehetne fejteni egy-egy témát.
      A stílus szintén tetszett, végig folyamatosan beszéltél, nem volt üresjárat. A videó pufferelésével voltak gondok /másnak is/, remélem gyorsan megoldódik.
      Ja és még valami. Nem volt szerencsés választás a kép az asztalok mögött. Egyszer csak arra eszméltem hogy két perce azt nézem /aranyos a csaj :f_grin: /, vissza kellett pörgetni a videót. :f_p:
      Nagyon jó bemutatkozó videó volt, ha a többi is ilyen, vagy jobb lesz, akkor egy állandó látogatót sikerült szerezned. :s_thumbsup:
    • gyaloggalopp
      gyaloggalopp
      Bronz
      Köszi a visszajelzéseket Ricsard, próbálok sorrendben reagálni:
      • Vágás: ezen sokat gondolkoztam: 54 perces lett a videó ami nagyon hosszú ezt tudom. Nyilván azért, mert az elején mindenből mondani akartam egy kicsit. Mivel átlag 40-45 perc egy session, így a legjobb megoldás a leállításokkal az lenne ha kétfelé vágnám és két részben kerülne ki. Csak akkor meg a játékdinamikából adódóan az első rész elég unalmas lenne ahol végig nem a játékról pofáznék, hanem az elméletről. Az se feltétlen jó ha kivágom az elejét, néha azt is látni kell, hogy mit dob az ember (meg azért van játék a korai fázisban is, mégha nem is annyira pörgős, de nagyon fontos).
      • A témák már kezdenek gyűlni, folyamatosan sorra fognak kerülni.
      • Az egómnak nem meséltem el hogy minden más videónál akadt a PS servere, csakhogy az enyémnél, és ez nagyon tetszett neki :s_cool: :s_biggrin:
      • Háttérkép: a winchester elszállása miatt már másikat használok, majd sűrűn változtatom. Elnézést a lányért, de a bankban a vezetőknek is ilyen háttérrel prezentáltam és ott is inkább kimagyaráztam magam minthogy lecseréljem :s_wink: Mindenesetre a bókot átadtam, köszöni szépen!
      • Az első és utolsó mondatért meg köszi, remélem tényleg magával ragad a DoN!
    • gyaloggalopp
      gyaloggalopp
      Bronz
      Janesz a videó kommentjeiből
      1 észrevételem lenne: a végefelé a jobb alsó asztalon a KK push nem kockázatos? Mert ha a bigstack kitalálja h megadja vmivel és bemákol, akkor a shorty nagyon jól jár. Ha viszont minraiselünk a shorty AT-el úgyis allin megy és utána még akár 1-2 megadó is jöhet, így nagyobb az esély h kiejtsük, viszont a pushban benne van az esély h hamarabb kiesünk mint az ultrashort.
      De lehet csak én gondolom rosszul...

Egyébként Starson normál vagy turbo donban van több regular?
      • Megnéztem a KK handet, meg hallgattam hogy mit karattyoltam közben. szerintem a lényeg benne van. A minbet azért nem feltétlen jó, mert a shorty is így kisebb skálával jön be, Nagystack ellen meg postflop játékot most igazán kihagynám, hogy a végén 1300as stackem maradjon :s_grin:
      • Turbón sokkal több a reg viszont lényegesen több asztal is indul, ami azért jócskán tompítja a hatást. Asztalonéókénti regek számában nincs nagy különbség, főleg ha alcsonyabb limiteken - ahol pörög a játék - jó asztalmenedzsmentet alkalmazol.

Ha egy adott kézhez lesz kérdésetek, akkor légyszi vagy egy linket hozzá vagy legalább egy mm:ss-t (perc:másodperc) írjatok! Bazi sokáig tart keresgélni :s_rolleyes:
    • aliaspush
      aliaspush
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.02, Hozzászólások: 2.490
      Téma ment a kedvencekhez, Maestro! :f_thumbsup:
    • pallosmeister
      pallosmeister
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.30, Hozzászólások: 55
      Eredeti hozzászólás aliaspush felhasználótól: Téma ment a kedvencekhez, Maestro! :f_thumbsup:
      +1 :f_thumbsup:
    • aliaspush
      aliaspush
      Bronz
      Apró hozzáfűzni való: 34:50 körül nem jobb lent, hanem bal lent van a rémes T9o call, hirtelenjében igen csak kerestem, mi merre hány méter. :f_eek:
    • gyaloggalopp
      gyaloggalopp
      Bronz
      Igen, ezt már mások is hamar kiszúrták, azóta voltam vezetni, gyakoroltam a jobb-bal dolgot :s_rolleyes:
    • Janesz
      Janesz
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 932
      köszi Sztív a reagálást.

Ja, és bocsi h nem írtam percet, legközelebb odaírom! ;)

Egyébként nagyon jó kis videó lett, remélem hamar láthatjuk tőled a következőt!

Addigis GL az asztaloknál!
    • aliaspush
      aliaspush
      Bronz
      Tisztára olyan vagy, mint asszony, ő is gyakran keveri a kezeit. :)
    • Ricsard001
      Ricsard001
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.24, Hozzászólások: 3.991
      Original von gyaloggalopp Köszi a visszajelzéseket Ricsard, próbálok sorrendben reagálni:
      • Vágás: ezen sokat gondolkoztam: 54 perces lett a videó ami nagyon hosszú ezt tudom. Nyilván azért, mert az elején mindenből mondani akartam egy kicsit. Mivel átlag 40-45 perc egy session, így a legjobb megoldás a leállításokkal az lenne ha kétfelé vágnám és két részben kerülne ki. Csak akkor meg a játékdinamikából adódóan az első rész elég unalmas lenne ahol végig nem a játékról pofáznék, hanem az elméletről. Az se feltétlen jó ha kivágom az elejét, néha azt is látni kell, hogy mit dob az ember (meg azért van játék a korai fázisban is, mégha nem is annyira pörgős, de nagyon fontos).
      • A témák már kezdenek gyűlni, folyamatosan sorra fognak kerülni.
      • Az egómnak nem meséltem el hogy minden más videónál akadt a PS servere, csakhogy az enyémnél, és ez nagyon tetszett neki :s_cool: :s_biggrin:
      • Háttérkép: a winchester elszállása miatt már másikat használok, majd sűrűn változtatom. Elnézést a lányért, de a bankban a vezetőknek is ilyen háttérrel prezentáltam és ott is inkább kimagyaráztam magam minthogy lecseréljem :s_wink: Mindenesetre a bókot átadtam, köszöni szépen!
      • Az első és utolsó mondatért meg köszi, remélem tényleg magával ragad a DoN!
      Az 50 perc körüli időtartammal semmi gond nincs. Ez a videó végig lekötött, gyorsan elrepült volna az idő ha nem két órát pufferel /biztos a szerver nem tudott elviselni ennyi információt/ :s_biggrin: . Az unalmasabb részek áthidalására két út is van. Az egyik az, hogy kitöltöd elméleti anyaggal, a másik lehetőség a vágás, így marad idő a marginálisabb helyzetek megállítására és kivesézésre.
      De ez majd úgyis szépen be fog állni, és csak győzzük nézni a DoN-videó áradatot. :f_grin:
      Azt olvastam hogy videókat készítesz és kézelemzőként közreműködsz. Az edzések frontján mi lesz a helyzet?
      /Egyébként az emberek fele jobb-bal tévesztő, szóval csak semmi para./
    • aliaspush
      aliaspush
      Bronz
      Eredeti hozzászólás Ricsard001 felhasználótól: /Egyébként az emberek fele jobb-bal tévesztő, szóval csak semmi para./
      Ah, tehát félig már superman vagyok ... :f_p:

Az 50 perc körüli időtartammal semmi gond nincs. Ez a videó végig lekötött, gyorsan elrepült volna az idő ha nem két órát pufferel /biztos a szerver nem tudott elviselni ennyi információt/

Sőt, a végén még kevésnek is éreztem.
    • gyaloggalopp
      gyaloggalopp
      Bronz
      Ap légyszi az előző hozzászólásodat szerkeszd! Letölteni nyílván ellenkezik a PS szabályzatával és nekem se érdekem, ha nem látszik hogy mennyien nézik :s_wink:
    • Strzo
      Strzo
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.03, Hozzászólások: 215
      Hahó Sztív!

Azt szeretném kérdetzni, hogy hohyan lehet beállítani a HM-ben azt, hogy a név a BB-hez kapcsolva változtassa a színét. Thx. Amúgy grat és hajrá.
    • barney4895
      barney4895
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.11, Hozzászólások: 27
      Hello!

Leírnád a HUD nevét amit használsz?

És megkérdezhetem egyszerre hány asztalal szoktad nyomni?

És még azt is hogy a 10 és 20$-on kb mennyi az ITM-ed? (Ha nem titok) Csak hogy tudjak viszonyítani.

Köszi

Ja amúgy láttam a Starsos graphodat SC-n sztem ne parázz a down miatt mert teljesen normális kilengésnek tűnik 50$-on sőt sztem még kicsi is.
    • Zooooooooo
      Zooooooooo
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.27, Hozzászólások: 67
      A naplót hol lehet olvasni?
    • aliaspush
      aliaspush
      Bronz
      Original von gyaloggalopp Ap légyszi az előző hozzászólásodat szerkeszd! Letölteni nyílván ellenkezik a PS szabályzatával és nekem se érdekem, ha nem látszik hogy mennyien nézik :s_wink:
      Ne aggódj, a letöltés is ugyanúgy egy megtekintésnek látszik, mivel a videó oldalát ugyanúgy meg kell nyitni, mint egyébként.
    • drakenm
      drakenm
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.27, Hozzászólások: 474
      Original von aliaspush
      Original von gyaloggalopp Ap légyszi az előző hozzászólásodat szerkeszd! Letölteni nyílván ellenkezik a PS szabályzatával és nekem se érdekem, ha nem látszik hogy mennyien nézik :s_wink:
      Ne aggódj, a letöltés is ugyanúgy egy megtekintésnek látszik, mivel a videó oldalát ugyanúgy meg kell nyitni, mint egyébként.
      Szerintem nem aggódik, csak felhívta figyelmed a fránya kis 10-es pont -ra.
    • thefiqs
      thefiqs
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.04, Hozzászólások: 3.590
      Én 4 néző voltam, minimum, mire sikerült megnézni, úgyhogy az a szám csalhat. =)

Jó kis videó volt, megerősítette bennem, hogy nem játszom teljesen rosszul ezt a stratégiát.

Csak pár apróság, időt nem tudok mondani, mert nem jegyzeteltem, igazából nem is volt nagyon mit. Rögtön az elején 10/20 a korai poziciós donkminbetre nem 3betelnék vissza, még AK-val sem, igen, inkább dobom és megspórolok magamnak 170 zsetont.
      AQs handel hátsó poziciós kényszer allin (~500 zseton) megadása 1k zsetonoddal teljesen korrekt. Furcsa volt, hogy elgondolkodtál, hogy mennyire határeset call, nem néztem utána de biztos, hogy jó volt adott szituációban. Volt még egy hand, sb vs bb, bubble, valami 24s szintű lapra azt mondtad, hogy 1st in pusholnád, 2k+ stackből, szerintem azt semmiképp nem toltam volna be stackért.

Egy javaslattal viszont élnék. A videó méretét próbáld kicsit lejjebb redukálni. Szerintem azért jött olyan lassan mert túl nagy volt a fizikai méret. Camtasia wmv-be egész emberi méretre kódol.

Azt hiszem ennyi. Köszönöm a videót. Minőségi volt, teljesen korrekt, érthető hangal és magyarázatokkal, a következő tuti ennél is jobb lesz.
    • aliaspush
      aliaspush
      Bronz
      Original von drakenm Szerintem nem aggódik, csak felhívta figyelmed a fránya kis 10-es pont -ra.
      frány, ahh ...