Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

K9o PS freelancer

• AceSteph
      AceSteph
      Bronz
      Regisztrált: 2010.03.31, Hozzászólások: 6.373
      http://hu.pokerstrategy.com/video/25673/

K9o handhez (32:00) kérdések.

Szia Bazsi,
      jó kérdések mindenképpen.

1. Védekező skálám (plusz egyéb skálák)
      40%-os steal ellen kb 40 bb deepen. A rangeim ugye: 3bet/call(broke), call, 3bet/fold, fold.

3bet/call: AJs+, AQo+,88+. (5,88%)

Call: A8-ATs, A9-AJo,K9s+,Q9s+,J9s+,T8s+,98s,87s,66-88,K9o+,QTo+ (14,33%)

3bet/fold: A2-A9o,A2-A8s,néhány Kxs és Qxs,45s,56s,67s,75s,86s,97s, 22-55 (14%)

Természetesen ez egy elég std, és kiszélesített range, néha balansz miatt 1-1 hand átkerülhet más rangebe, illetve nem fogok ezekkel mindig 3bet/foldolni, de kb ezek a handek közül válogatok.

Így összességében olyan 10-14%-ot fogok 3bet/foldolni, ami összesen egy 15-20%-os BB resteal ranget fog adni nekem ami egész jó agresszív. És kb 10-14%-al fogok callolni, szintén nem mindennel minden alkalommal természetesen.

2. Általában hozzávetőleg kompetens játékosoknak mi a védekező skálájuk egy ilyen helyzetben?
      Általában kompetens játékosok védekező skálája sc-k lehetnek, Axs-ek, magasabb Axo-k, néhány broadway kombó és esetleg közepes néha kis párok.

3. Általában mit gondolnak az ellenfeleid, mi a védekező skálád?
      Általában egy átlag reg védekező skálájára tehetnek szerintem, jelen esetben szélesebb védekező skálára gondolok, hogy fog tenni az ellenfél, mert többször is láthatott poziból inkább flatelni és úgy játszani. Ezért úgy vélem, hogy a 3bet/fold rangemből néhány handet elméletben felvándoroltathat a call rangembe, mint az itt történt is, mert ezt inkább 3bet/foldolnám többnyire.

4. Az ő cbet+ barreljéről a véleményem.
      Tegyük fel, hogy most olyan 14,33%-al védekezem. Amivel bent maradok flopon: 9xs,9xo,Qxo,Qxs,T8s,JTs,KJ,KT,9d7d (9,69%) -> a rangem 33%-át dobatja.
      Ezek közül a jobb kombó drawak r/c-olom: KdJd,JdTd,9dxd,KdTd,Td8d + a Q9-et értékért. Így amivel call után turnön bent maradok: 8,84%.
      Turnön betel. Amivel itt még megadok: K9,A9,KQ,QJ,QT (4,93%) ->a rangem 44%-át dobatja.
      Flop cbettel 42,8%ban kellene BE elvinni a kasszát, azaz a pot ~10%-ával mínuszban lesz (33%ban viszi), ami olyan 105 zseton. (450-et tesz bele, ezzel együtt 1050 lesz a pot.) Turnön 37,5%-ban kell elvinni a potot, ha félreszámoltam szóljatok. Ő 44%ban viszi el, azaz a pot 6,5%-val pluszban lesz (2400-as pot). Ez 156 zseton. Így kb 51 zseton pluszban lesz ezzel a line-al.

Így alapjáraton ha végig hív bármivel, akkor is pluszos lesz ez neki a fenti feltételezések mellett, remélem nem számoltam el semmit, ha mégis szóljatok és javítom. Ráadásul a 9x-ek (Q9s,K9s,K9o stb) eléggé a rangem alja már, így nagyobb %ban fog tudni dobatni, amikor ezek nem lesznek benne. Így hasonlóan játszanám az ő helyében is.
      Néha itt fogok totál blöffből is raiselni, de azt deepebben szoktam, illetve mivel sok mindent nem reppelnék vele, így ez nem az a flop, amin ez jellemző lenne. A másik, hogy airrel is floatolhatok, így flopon kevesebbszer viszi a potot, de turnön ezeket a floatokat már mind dobatni fogja velem, és így visszajön neki +EV-re. Ezek miatt, mivel tőle is jó a line, és mivel így szinte 100%al ezt eljátszhatja, így a K9o szerintem bele fog férni ilyen széles range ellen.

szerk:
      Illetve ez ugye csak arra vonatkozik, hogy blöffel is +EV lesz neki, ha 0 showdown value-ja van, de csomó hand lehet nála, ami mutatásnál is veri a call rangem, így még nagyobb lesz a végső EV-je.
  • 1 válasz
    • straubbazsi
      straubbazsi
      Black
      Regisztrált: 2007.09.07, Hozzászólások: 3.206
      A rövid reakcióm:

Meggyőző válasz. Mindenféle szempontból. Nagy köszönet.

A hosszabb, nem túl érdekes észrevételekkel (azért is vettem külön, mert elintézhettem volna a röviddel is :) ):

Először, eleve, azért merült ez fel bennem, mert ez pont az a flop, ahol egyre inkább ch/f és ch/r skálám van csak kb. kompetens játékosok ellen. Nyilván sokkal szűkebb sztekkeknél (egy ideje hyperturbo: a ch/r többnyire push is - OK, igen, ez azt is jelenti, hogy elméletben nincs az ellenfeleknek védekező skálájuk, de ebbe most ne menjünk bele) és nyilván balansz miatt, mert amúgy ez az a flop, ahol egyszerűen fel szoktam adni . Szigorú tapasztalatom, hogy Q és J mindig védekezik és a 3betfoldot vagy resteal pusht nem nagyon értik. A 40bb barrellel téma az persze egész más, de mindenképpen érdekelt.

Számolással kapcsolatban annyi, hogy 51 zseton + a line "light része" a totál blank négyesen, de sok kellemetlen lap jöhet neki, amiknél egyrészt szélesebb skálával maradsz, másrészt kevésbé tudja folytatni. De lényegében sokat nem változtat.

Ami még eszembe jutott, hogy sok reg valószínűleg csak odáig jutott el, mint én, hogy kellemetlennek látja ezt a flopot a bluffhöz és nem vezeti le a fenti számolást. Persze, könnyű megfordítani az érvelést, hogy akkor meg lehet azon a szinten is, hogy nem érdekli a skálánk, cbetel megszokásból, rá kell nézni a statjaira, aztán kész.

Skálák tetszenek.

Öröm volt.