Legyen Vörös

• redskwerl
      redskwerl
      Black
      Regisztrált: 2008.03.03, Hozzászólások: 3.812
      Üdvözöllek az új naplómban, kedves Olvasó!

Engem úgy hívnak, hogy red, vagy polgári törzskönyvi nevemen Marci. A patinás miskolci gettó területéről származom.

Egyes hírforrások korábban úgy jelentették, hogy valójában egy faüregekben és fészkekben lakó kistestű mindenevő rágcsáló vagyok, aki addig ugrál a turisták körül a parkban, amíg azok neki nem adják a szendvicsüket.
      További elterjedt tévhír az, hogy egy távoli, ma már nem létező bolygóról származó földönkívüli vagyok, akinek egyetlen gyengesége a földön a kriptonit nevű kőzet. Ezen híreket szeretném ezúttal hivatalosan is cáfolni.

Ha jól tudom, egy ilyen napló úgy működik, hogy én ide írok betűket nektek, amely betűket ti elolvastok és aztán ti is írtok betűket nekem, vagy akár egymásnak, ha éppen ahhoz van kedvetek. És olyan is van, hogy én saját magamnak írok betűket, neadjisten esetleg ti írtok betűket magatoknak - bár ez utóbbinak inkább a saját naplótokban van a helye. Olyant is lehet csinálni, hogy nem olvassátok el a betűimet, csak beírjátok, hogy trololol vagy hogy 'dre pls' meg hogy tl;dr. Komolyra - és értelmesre - fordítva a szót, bármilyen hozzászólást, kérdést, kritikát szivesen látok.

A teljes eddigi pókeres 'önéletrajzom' ma nincs erőm összefoglalni, de elképzelhető, hogy később erre is sort kerítek.
      Nagyon tömören a pillanatnyi helyzet az, hogy jellemzően közepes és magas limites FL asztaloknál nyomogatom a gombokat. Gyakran játszom egyéb játékokat is - jelentősen rosszabbul és valamivel kisebb téteken.

A napló nagyrészt 'szakmai' lesz. Lehet, hogy írok majd nem-pókeres témákról is, de nem ez lesz a jellemző.
      Érdekes vagy vicces handek, szerencsétlenkedéseim nem-FL játékokban, szép zsiráf-grafikonok, néha egy-egy elméleti érdekesség, vagy bármi egyéb titeket érdeklő téma - ilyesmikre lehet számítani. Napi-havi eredményeket nem fogok gyakran betenni. A régi mikro és kis limites eredményeket és statisztikákat megosztom szívesen, ha megigéritek, hogy nem tanuljátok el a butaságokat amiket anno csináltam.

Ma a naplónyitás és a kétezredik hozzászólásom alkalmából felfedem a redskwerl név eredetét. Az animáció teljes értékű élvezetéhez angol tudás és hatvan alatti IQ ajánlott. True Story.

Minden jót, sok sikert az asztaloknál!
  • 367 válasz
    • szuszinho
      szuszinho
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.23, Hozzászólások: 1.178
      Na végre! Sok posztot a népnek!
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Várjuk az összefoglalót, és a posztokat :s_thumbsup:
    • etelevy
      etelevy
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.20, Hozzászólások: 1.234
      Hosszu,tartalmas naplot! :D
    • freechains03
      freechains03
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.05, Hozzászólások: 2.693
      nh
    • kingofman
      kingofman
      Bronz
      Regisztrált: 2010.05.03, Hozzászólások: 4.802
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2009.03.01, Hozzászólások: 2.883
      Finally!

• Nardzs
      Nardzs
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.08, Hozzászólások: 1.655
      Kellemes naplóírást!

Terítsd ki a lapjaid, Red! :coolface:
    • trixilw
      trixilw
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.04, Hozzászólások: 862
      őőőő... a legyen vörös, az más...

• amikron
      amikron
      Bronz
      Regisztrált: 2008.02.26, Hozzászólások: 2.164
      Eredeti hozzászólás: redskwerl
      ...
      Az animáció teljes értékű élvezetéhez angol tudás és hatvan alatti IQ ajánlott.
      ...
      Megerősítve. De ha az angol tudás megvan, akkor a másik tulajdonsággal a végére rendelkezni fogsz.
    • Krstof018
      Krstof018
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.24, Hozzászólások: 186
      +1 olvasó :)
    • sbala
      sbala
      Bronz
      Regisztrált: 2008.05.13, Hozzászólások: 1.710
      GLGL!
    • redskwerl
      redskwerl
      Black
      Szép jó napot, elvtársak!

Hogy szolgál a kedves egészségük? Lássuk milyen betűket írtatok távollétemben.

Eredeti hozzászólás: bogec84
      Várjuk az összefoglalót, és a posztokat :s_thumbsup:
      Az összefoglaló még várat magára. Azoknak akik annak idején nem olvasták, az ezeréves gyémánt interjút tudom ajánlani. A helyzet továbbra is hasonló, csak átlagban egy picivel feljebb játszom és remélem egy kicsit jobban is.

Eredeti hozzászólás: amikron
      Megerősítve. De ha az angol tudás megvan, akkor a másik tulajdonsággal a végére rendelkezni fogsz.
      Örülök, hogy sikerült lebutítanom még egy potenciális ellenfelet! Ajánlom a többi epizódot is a sorozatból, azok is hasonlóan fantasztikusak. És aztán persze hu4rollz.

Eredeti hozzászólás: trixilw
      őőőő... a legyen vörös, az más...
      Ismerem a számot, nem a véletlen műve, hogy ez lett a napló címe. De köszi a linket!

Mindenkinek - köszi, hogy itt vagytok, nagyon örülök, hogy vannak olvasók és nem csak magamban beszélek.
      Mára nem készültem semmivel. Jól kezdődik a napló, ugye? Nézzünk egy-két kezet a mai termésből.

Ebben a kézben ellenfelem egy 'jó' regulár, már csak a PTR szerint is hat számjegyű profitja van. Rólam vagy valami nagyon rossz readje van, vagy egyszerűen nem figyel a játékomra. Már pár hete azt játszuk ilyen relatív száraz boardokon, hogy sosem reblöffölök, aztán a riveren az esetek nagy részében javulás nélkül elmegy check foldba a részéről a kéz, mert odáig úgyis csak úgy juthatok el, ha showdown-képes kezem van. Különben már emeltem volna, hiszen az a standard, ugye. Olyan nincs, hogy valaki csak peel peel bet-el vagy peel peel raise-el a bukott húzóival. Micsoda abszurd gondolat.

$20/$40 Fixed-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is CO with 4, 5.
      MP3 folds, Hero raises, 2 folds, BB calls.

Flop: (4.5 SB) 6, 7, K (2 players)
      BB checks, Hero bets, BB raises, Hero calls.

Turn: (4.25 BB) 2 (2 players)
      BB bets, Hero calls.

River: (6.25 BB) J (2 players)
      BB checks, Hero bets, BB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: 6.25 BB.

A következő leosztás csak azért érdekes, mert ilyen helyzetek még FL-ben sem jönnek elő gyakran, ahol majdnem 100:1-hez pot oddsom van a river callra.
      A riveren nagyjából semmit nem verek, de ez is elég egy callhoz, mivel csak 3 dollárja maradt a river betre. Százból egyszer legalább nála lesz egy kisebb flösshúzó vagy valamilyen fura spew húzó nélkül, amit egy gyengébb játékosnál szintén számításba kell venni. Így hasraütésre már 20:1 körül meg lehetne adni, így ez a call nagyon sima, vagy megfordítva, nagy hiba lenne dobni.

$20/$40 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)

Preflop: Hero is CO with K, 6.
      2 folds, Hero raises, BU calls, SB folds, BB calls.

Flop: (6.5 SB) 9, Q, 3 (3 players)
      BB checks, Hero bets, BU raises, BB folds, Hero calls.

Turn: (5.25 BB) 9 (2 players)
      Hero checks, BU bets, Hero calls.

River: (7.25 BB) T (2 players)
      Hero checks, BU bets 0.075BB (All-In), Hero calls.

Final Pot: 7.4 BB.
      Results follow:
      BU shows a pair of nines(7 J).
      Hero shows a pair of nines(K 6).
      Hero wins with a pair of nines(K 6).

Minden jót, hasonlóan sikeres napokat kívánok!
    • madorjan
      madorjan
      Bronz
      Regisztrált: 2009.11.13, Hozzászólások: 5.561
      Szeva red!

Örülök nagyon a naplónak, természetesen kevés naplók egyike lesz, amit követni fogok.

Pár kérdést, ha megengedsz.
      1. hand: 54s standard open CO-ból nálad? Nálam még 65s sem, azért kérdezem.
      2. hand: nem lenne jobb turnön berakni ezt? Tekintve, hogy minden riveren callozni fogunk, viszont 1) esetleg talán talán checkelhet riveren rosszabbat, amivel azt gondolja, h akkor sosem dobsz, és legalább megspórol 3$-t, 2) félrenézheti a stackjét, és bet/foldolhat jobbat esetleg. Mit gondolsz?

Jöjjenek még a handek, és összefoglalóra én is kíváncsi lennék, pedig olvastam a gyémánt interjút.:)

Üdv,
      Madi
    • szoketomi
      szoketomi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.10.14, Hozzászólások: 965
      Nagyon örülök hogy naplóírásba kezdtél, minél gyakoribb update-et! :s_thumbsup:
    • zulusierra
      zulusierra
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.17, Hozzászólások: 326
      A cím miatt benéztem ide, sejtettem hogy nem Al Bundy indította a topikot de ez nagyon kellemes meglepetés.
      Én pont ma dobtam turn-ön 0.01 BB-ért, amikor emeltem az ujjam a billentyűről akkor már láttam hogy mi van.
      Az odds olyan 1:600 lehetett.. mass multitabling like a boss. :pokerface: :facepalm:
      Ezúton is köszi hogy látogatod a micro kézelemző részleget és kíváncsian várom a bejegyzéseket.
    • tscnesa
      tscnesa
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.14, Hozzászólások: 946
      omg! Csak most vettem észre. +1 olvasó :f_biggrin:
    • redskwerl
      redskwerl
      Black

Madi írt mindenféle betűket és kérdőjeleket.

Eredeti hozzászólás: madorjan
      1. hand: 54s standard open CO-ból nálad? Nálam még 65s sem, azért kérdezem.
      2. hand: nem lenne jobb turnön berakni ezt? Tekintve, hogy minden riveren callozni fogunk, viszont 1) esetleg talán talán checkelhet riveren rosszabbat, amivel azt gondolja, h akkor sosem dobsz, és legalább megspórol 3$-t, 2) félrenézheti a stackjét, és bet/foldolhat jobbat esetleg. Mit gondolsz?
      1. hand: A 'standard' 65s pillanatnyilag, 54s-el az átlagosnál kedvezőbb helyzetekben emelek. Ebben a handben csak olyanok ültek mögöttem, akik ellen szívesen játszok.
      2. hand: Nem hiszem, hogy ez a játékos bármivel is checkelné a rivert. Játék közben arra gondoltam, hogy ha valamivel mégis checkelhet, azok inkább jobb kezek lesznek. Olyasmire gondolok, mint Ax vagy kis kézbepárok, amivel ijesztőnek értékeli a rivert. A stackjét nem hiszem, hogy elnézné egy olyan játékos, akinek folyamatosan újra kell töltenie - tudatosan nem fog dobni. Az tény, hogy a turn allin maximalizálja a misclick és timeout equitym, ami valószínűleg ad néhány centnyi értéket.

Ma nézzünk meg néhány újabb kezet az előző hozzászólásban szereplő regulár ellen. Azt már láttuk, hogy száraz boardokon nem barrelezik és gyakran egyszerűen check foldol ellenem a riveren, mert az a téves readje, hogy már nem lesz elég kéz nálam amit el tudok dobni.
      Az érme másik oldala az, hogy ha átveszem a kezdeményezést a river előtt, akkor viszont nem képes semmilyen blöff-fogó lappal foldolni. Így megadja a lehetőséget arra, hogy széles value range-el emeljek a turnön. Ezzel a monster típusú kezei persze nyernek egy kicsit, de ennél sokkal többet elveszít a gyenge showdown értékű és reblöff kezeivel. Példák:

Valószínűleg csak 3 handed van 3bet range a BB-ről, mert korábban sosem láttam onnan 3betelni, vagy kitudja, lehet hogy itt misclickelt.

$20/$40 Fixed-Limit Hold'em (3 handed)

Preflop: Hero is BU with 5, 7.
      Hero raises, SB folds, BB 3-Bets, Hero calls.

Flop: (6.5 SB) A, 9, 8 (2 players)
      BB bets, Hero calls.

Turn: (4.25 BB) 6 (2 players)
      BB bets, Hero raises, BB calls.

River: (8.25 BB) 7 (2 players)
      BB checks, Hero bets, BB calls.

Final Pot: 10.25 BB.
      Results follow:
      BB shows a pair of nines(Q 9).
      Hero shows a straight, nine high(5 7).
      Hero wins with a straight, nine high(5 7).

A river callja a következő kézben nagyjából azt jelenti, hogy a riveren soha nem fog semmit dobni. Érdekes.
      (Feltételezem a JTs QJs QTs kezek a reblöff range-ében lesznek.)

$20/$40 Fixed-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is CO with A, 8.
      MP3 folds, Hero raises, BU folds, SB 3-Bets, BB folds, Hero calls.

Flop: (7 SB) 8, 9, 2 (2 players)
      SB bets, Hero calls.

Turn: (4.5 BB) 6 (2 players)
      SB bets, Hero raises, SB calls.

River: (8.5 BB) 2 (2 players)
      SB checks, Hero bets, SB calls.

Final Pot: 10.5 BB.
      Results follow:
      SB shows a pair of twos(K T).
      Hero shows two pairs, eights and twos(A 8).
      Hero wins with two pairs, eights and twos(A 8).

Ez egy kicsit régebbi hand, de a téma ugyanaz. A flop check raise is valamelyest szokatlan, de a calldownja még furább, ezen a riveren tényleg csak tiszta blöfföket ver - ha lesz nálam olyan - és feltételezem ez a kéz a saját range-ének a legalján van. No money in poker, everyone's solid.

$50/$100 Fixed-Limit Hold'em (4 handed)

Preflop: Hero is CO with Q, 9.
      Hero raises, 2 folds, BB calls.

Flop: (4.5 SB) 7, 2, 4 (2 players)
      BB checks, Hero bets, BB raises, Hero calls.

Turn: (4.25 BB) Q (2 players)
      BB bets, Hero raises, BB calls.

River: (8.25 BB) 6 (2 players)

Final Pot: 10.25 BB.
      Results follow:
      BB shows high card ace(A K).
      Hero shows a pair of queens(Q 9).
      Hero wins with a pair of queens(Q 9).

Minden jót, kellemes délutáni grindolást kívánok!
    • redskwerl
      redskwerl
      Black

Holnaptól lehet, hogy indítok egy kis grindolást a Partyn... de még alszom rá egyet. Erre a hónapra lesz ott néhány promó, amik együtt elég jó értéket jelentenek.

Ja és persze azt is meg kené nézni, hogy lesznek-e asztalok egyáltalán. Az a baj az ilyen promókkal a Partyn, hogy a hónap végére eléggé elfogynak az asztalok - mert addigra sokan feladják a grindolást - így nehéz lejátszani a szükséges mennyiséget az utolsó pár napban. Na nem mintha hó elején sok asztal lenne. Sokszor olyankor is alacsonyabb limiteken kell grindolni, mert 5/10 felett alig van akció.

Persze azt megtehetném elvileg, hogy ha nincs más akkor elkezdek NL-ezni, de annyira nem éri meg számomra - egyrészt csak relatíve kisebb limiteken van esélyem pluszban maradni, másrészt NL-ben a gyakorlat hiánya miatt sok asztalra nem tudok rendesen figyelni. Állandóan olyan helyzetek jönnek elő, ahol fogalmam sincs mit kéne csinálni.

Lehet, hogy a tanulási időmből áldozni kéne egy kis részt valamelyik népszerű bigbet játékra is, hogy legyen egy erősebb 'tartalék' játékom, amivel normális limiteken is versenyképes vagyok, ha éppen FL-ben nincs akció.
      Csak elkezdeni nehéz. Párszor már belevágtam, volt egy-két hónap amikor szinte csak NL-t játszottam, de aztán a nagy breakeven sikertelenség, vagy szellemi fáradtság miatt abbahagytam.
      Az eléggé zavar NL-ben, hogy rengeteg helyzet van, amit asztaltól távol, időkorlát nélkül sem tudok megoldani. Sőt azt sem tudom, hogy kéne hozzákezdeni - milyen gondolatmenet vezethetne el a megoldáshoz. Help!

Az a gyanúm, hogy ezzel sok 'profi' NL játékos is így van, csak esetleg nem szeretik beismerni. Vagy azt csinálják, amit NL videókban nagyon gyakran látok, hogy ilyenkor az oktató/játékos lazán átugorja a problémát, és egy teljesen értelmetlen mesterséges indokot hoz fel a választott akciója mellett. Értem, hogy csak néhány másodperced van a döntésre, és végül valamit úgyis csinálnod kell, de szerintem hasznosabb ha legalább saját magunknak bevalljuk, hogy fogalmunk sincs mi a helyes akció és miért. Aztán pedig megnyomjuk a raise gombot.

Minden jót, kevésbé frusztrált napot kívánok!
    • redskwerl
      redskwerl
      Black
      Szép napot, elvtársak!

Elkezdtem Partyn a grindolást, ma letudtam az első napot. Szerencsére eddig úgy tűnik, hogy vannak asztalok - bár nem a legjobbak, de verhető azért a mezőny. Elég jól sikerült haladni, meglett hamar az ezer feletti PP és emellett még nyerni is sikerült egy kicsit. Toltam kisebb limiteken is, hogy hamarabb végezzek, de igazából nem volt feltétlenül szükséges - ha jobban ráérek, akkor simán teljesíthető lett volna a napi adag úgy is, ha csak normál limiteken játszom.

Volt jópár érdekes és fura leosztás, nézzünk meg röviden néhányat.

Az első kézben villain a legjobb Partys regulár - és elvileg úgy általában mindenhol az egyik legjobb fix limit játékos. Flop checkbehindot nem részletezem, mert egy naplós bejegyzésbe az túl összetett téma lenne. Turn sima call, river pedig nekem kötelező blöffnek tűnik, ez az egyik legjobb river lap a rangemnek és az egyik leggyengébb lap van nálam, amivel így játszanék.

$30/$60 Fixed-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is BU with J, A.
      MP3 raises, CO folds, Hero 3-Bets, 2 folds, MP3 calls.

Flop: (7.5 SB) 9, 8, 3 (2 players)
      MP3 checks, Hero checks.

Turn: (3.75 BB) T (2 players)
      MP3 bets, Hero calls.

River: (5.75 BB) K (2 players)
      MP3 checks, Hero bets, MP3 folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: 5.75 BB.

Villain a fenti regulár ismét. Erősítsetek meg, ez elég light calldown a riveren, ugye? Néha annyira spewy ez a reg, nehéz felfogni, hogy lehet több millió pluszban. Tudom, úgy, hogy amikor 74o-val 3betel ellenem blind vs blind, akkor mindig 865 a flop és 88 van nálam.

$30/$60 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)

Preflop: Hero is BB with T, K.
      MP2 raises, 4 folds, Hero calls.

Flop: (4.5 SB) 5, 6, 7 (2 players)
      Hero checks, MP2 bets, Hero calls.

Turn: (3.25 BB) K (2 players)
      Hero checks, MP2 bets, Hero raises, MP2 calls.

River: (7.25 BB) J (2 players)
      Hero bets, MP2 calls.

Final Pot: 9.25 BB.
      Results follow:
      MP2 shows high card ace(8 A).
      Hero shows a pair of kings(T K).
      Hero wins with a pair of kings(T K).

Ezt a kezet egy ismeretlen nevű német reg-féleségnek látszó ellenféllel játszottam. Ettől a kéztől eltekintve elég 'standard' volt a játéka. Nem tudom megfejteni, hogy mi lehetett a gondolatmenete, talán ti tudtok segíteni.

$30/$60 Fixed-Limit Hold'em (4 handed)

Preflop: Hero is CO with A, A.
      Hero raises, 2 folds, BB calls.

Flop: (4.5 SB) 7, 8, J (2 players)

Turn: (3.25 BB) 9 (2 players)
      BB bets, Hero calls.

River: (5.25 BB) 3 (2 players)
      BB bets, Hero calls.

Final Pot: 7.25 BB.
      Results follow:
      Hero shows a pair of aces(A A).
      BB shows a pair of jacks(J 6).
      Hero wins with a pair of aces(A A).

Még egy hand az előbbi reg-féleség ellen. Riveren nagyon gyanúsan timebankolt a donkbetem után, a raise itt körülbelül a nuts, vagy ő is blöffbe fordít valami gyengébb lapot ha úgy gondolja, hogy blockbetelek... emiatt kicsit bennem volt, hogy 3betelhetnék blöffből, de végül eldobtam. Végig kéne gondolni rendesen, hogy milyen gyakran lehet nála gyenge kéz amivel blöffölhet, de mára már nem maradt szellemi kapacitásom ilyeneken agyalni, inkább rátok bízom. Ti mit csinálnátok?

$10/$20 Fixed-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is BB with 7, Q.
      MP3 folds, CO raises, 2 folds, Hero calls.

Flop: (4.5 SB) 7, T, A (2 players)
      Hero checks, CO bets, Hero calls.

Turn: (3.25 BB) K (2 players)
      Hero checks, CO bets, Hero calls.

River: (5.25 BB) 4 (2 players)
      Hero bets, CO raises, Hero folds, CO gets uncalled bet back.

Final Pot: 6.25 BB.

Ma Nardzs felhívta a figyelemem arra, hogy ha ezt a hetet végigtolom a promókban, akkor a hét végére valószínűleg a Black Member is meglesz. Már készítem a pezsgőt.

Minden jót, sok top szetet kívánok!