Bank esély meghatározása

• wago
      wago
      Bronz
      Regisztrált: 2007.01.24, Hozzászólások: 1.839
      Üdv

Remélem nem követek el nagy bűnt, ha ilyen kérdést teszek fel, de egy aprócska dillemmába kerültem. Ez inkább matematikai lenne.

A bronz oktatói részben az esélyek és jóknál a második oldalon van a bank esély felmérése.

Ott azt írjátok, hogyha 4 KT van a bankban és 1KT-t kell megadni, akkor (4+1=5KT), vagyis 5:1 az arány. Ezt értem is, mivel a bankban a nyitással már 5 dodó van és nekem meg 1-et kellene megadni. Ám a következőt nem értem.
      8KT van a bankban 1nyit, 1 emel, vagyis (8+2=10KT) az arány 10:2 vagyis 5:1 az arány. Vagy tévedek? Vagy most ezt úgy értettétek, hogy a nyitással és emeléssel együtt van 8KT a bankban? Kicsit megzavarodtam. Mert, ha nem, akkor nem értem, hogy a (4+1) miért lett összeadva...

Az esélyek és bank esélyek matematikájára pedig hő és áramlástan órán jöttem rá :D Úgyhogy azzal már nincs gondom :) Csak a fent említettel, mivel ha azt rosszul határozom meg, akkor rossz az egész.
  • 4 válasz
    • PPayne
      PPayne
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 2.083
      "Pre-flop 4 KT került a bankba, valaki nyit a flopon (4+1 KT), tehát 1 KT-et kell megadni. Így a bankesély 5:1, 1 KT-et teszünk és 5-öt nyerhetünk. Ha nyitás és emelés volt előttünk, akkor 2 KT-et kell megadni. Ha pl. 8 KT van a bankban, akkor 8:2 = 4:1 a bankesély, azaz 2 NT-et fizetünk, hogy 8-at nyerjünk. Itt a várt nyeremény ugyanannyi, mintha 4 KT lenne a bankban és 1 KT-et kellene megadni."

Szerintem az már egy külön példa lenne és a nyitással és emeléssel (tehát a plusz 3 KT-tel) van 8 KT a potban. Viszont neked meg két KT-et kell megadnod, ezért 4:1 esélyt kapsz.

Ha a szitu az lenne, hogy 8KT van már a potban és erre jön egy nyitás és egy emelés, akkor nem 10 hanem 11 KT lenne a potban, és ehhez kéne neked kettőt megadnod, így 11:2, azaz 5.5:1 esélyt kapnál.
    • wago
      wago
      Bronz
      Azt hiszem értem

Tehát bal oldalra az kerül, hogy mennyi a pontos pot, szerencsére ezt mindig mutassa, a jobb oldalra meg az, hogy mennyit kell megadnom. Vágom én :)

Köszi szépen!! :)

Nah még egy kérdés. No Limitnél ez hogy működik? Ugyan így kell kiszámolni? Ugyan utánnaszámoltam és nekem ugyan olyannak tűnik, de ott igen gyorsan mászhat fölfele a bank esély.
      Nah, de ehhez már kicsit fáradt vagyok. Lehet aludni kéne, aztán holnap reggel folytatni, kicsit már belezavarodtam :)
    • PPayne
      PPayne
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 2.083
      Akkor valószínűleg jól számoltad, mert ott előfordulhat ;)
      Ha 8 vaknyi van a potban és valaki ráhív még 8 vaknyit, akkor te hirtelen 2:1 esélyt kapsz.

Ez a számolási mód nem függ attól, milyen emelési struktúrával játszol. Sőt, még pókernek sem kell legyen. Minden fogadás így működik.
    • wago
      wago
      Bronz
      Köszönöm a válaszod

Este már alig bírtam nyitva tartani a szemem és nagyon nem forgott már az agyam. Aztán egész este ezzel álmodtam :D Kaptam egy leosztást, meghatároztam a jókat, és számolgattam a bank esélyeket :D
      Igen érdekes álom volt :)
      Ha valakinek gondja van még ezzel a dologgal szerintem jöhet ide... nem tudom másnak ez mennyire volt egyszerű. Bár én alapból bajban vagyok a matematikával :D

Köszi még egyszer a help-et

Üdv