[SH] NL2 QQ vakharcban [2013.01.11]

• GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Regisztrált: 2009.11.02, Hozzászólások: 474
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.02(BB) Replayer
      SB ($5.03)
      Hero ($2.06)
      UTG ($2.07)
      CO ($2.71)
      BTN ($1.21)

Dealt to Hero Q:heart: Q:spade:

fold, fold, BTN raises to $0.06, SB raises to $0.20, Hero ???

BU 509 h alatt: 34/21, BU raise 1st: 56, fold3bet: 63, Agq: 43
      SB 116 h alatt: 17/5, ez az első 3bete, Agq: 17

Sziasztok!

Mi a legoptimálisabb játék egy nitibb Villain ellen ilyenkor? Én opciónak látom a foldot, a 4betet és még a call-t is.
      -Fold, mert SB feszes, ha bekerül pre nem leszek elől, a callal meg valószínűleg szendvicsben fogok játszani (igaz ip SB ellen és valószínű BU sem fog 3way moveolni) de jöhet over a boardra, de ha nem is, akkor is KK+ nyer ellenem értéket.
      -4bet/broke - mert csak 116 hand, lehet lazább a 3bet range vakharcban a laza BU miatt.
      -Call: ez akkor tetszene, ha BU fishy lenne, de ebben a spotban nem izolálnánk magunkat erősebb kezek ellen, ip vagyok SBre és BU sem fog valószínűleg sokat moveolni 3way 3bet potban.
  • 6 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Szia GiorgioPoker,

Szerintem ez fold--->

az ellenfél a pfr statjaiból ítélve nem olyan játékosnak néz ki, aki figyel bármit is a pozíciókra. 5% pfr meg kb megbízható ~120 hand alatt, nem azt mondom hogy nagy ritkán nem normalizálódhat sima nitre a statja pl 12/10-re de szerintem jobban belazulni nem nagyon (nagyon ritkán max)... És nit ellen nem igazán éri meg betenni QQ-t. Hiába vakharc -mint írtam- nem lesz szélesebb a range emiatt...

a call, akkor jó, ahogy írtad, ha BTN nagy fish.

GL,
      L.
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Örülök Lord,hogy végre nem a STD választ olvastam egy ilyen kérdésre.

Az elmúlt hetekben nagyon sok hozzászólás érkezett hasonló témában,hogy mit csináljunk QQ és AK val resteal-re.

Nyílván függ hogy ki ellen játszunk,de ha 4betelek a fent említett kezekkel,mert SB BB mondjuk 8as 3bettel rendelkezik,viszont ha rámborítja egy 2-es 4bet+ rangel,akkor sztem nem sokszor leszünk elől még ha sokak szerint ez STD is.

Magasabb limiten,ahogy már említetted is a push sokszor gyengébb,mint a call,de itt mikrón ami 5bet borít az még AK sem lesz szerintem.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      szoktam én std válaszokat írni? ?(

Elmúltak már azok az idők, amikor eretneknek néznek valakit ha AK vagy QQ-val nem teszi be pre, sőt, véleményem szerint főleg micron de olyan nl25-50ig is akár, nagyon meg kell nézni milyen spotban tesszük be KK, AA alatt a pénzünket...

Gl!
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Eredeti hozzászólás: LorD231984

Elmúltak már azok az idők, amikor eretneknek néznek valakit ha AK vagy QQ-val nem teszi be pre, sőt, véleményem szerint főleg micron de olyan nl25-50ig is akár, nagyon meg kell nézni milyen spotban tesszük be KK, AA alatt a pénzünket...

Gl!
      Szerencsére nem jellemző rád a sablonos elemzés,ezért is tettem fel itt a kérdésem/észrevételem.
      Köszi

:f_thumbsup:
    • tomatoma37
      tomatoma37
      Bronz
      Regisztrált: 2011.02.04, Hozzászólások: 1.386
      Eredeti hozzászólás: LorD231984

Gl!

Szia LorD! Lenne 2 hand, ahol nekem az elemzés ellenére is kérdéses, hogy +EV-s lesz-e betenni preflop a QQ/AK-t. Igaz, hogy nl25-ön, de ha lesz egy perced, megtennéd, hogy ránézel?

QQ (2.) nl25 2013.01.12.

AKs nl25 2013.01.14.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia Toma!

Megtisztelő, hogy a véleményemet kérted ki, de nem szeretek más elemző elemzéseibe beleszólni:) Ezt remélem, megérted.

Ellenben kivételesen most mégis átfutottam:

1. vakharcban jó a broke és jó a line. 3betet meg utcákra bontva megnézhetnéd esetleg, ha vakokban agróbb, akkor valszeg ilyen spotban szélesebb lesz (ennyit még megtehetsz)
      2. Ez is std... Főleg hogy ilyen széles a 3betje...
      Hmm itt elolvastam mit írtál : ) Szóval nem jön be, ha megfontolod mikor rakod be AK, QQ-t :) ?

Pedig szerintem meg kell fontolni,és mindig azt írom, hogy elmúlt már az az idő mint a póker hőskorában hogy micron is JJ, QQ esetleg TT mindenhonnan 3bet/broke játék és szerintem sehol nem írtam hogy vakharcban dobálni kellene, ellenben UTG, MP pozíciókban meg kell fontolnod a dobást, vagy lassítást (only call UTG ellen pl)

Csak ez azért jóval bővebb téma, hogy most minden spoton végig menjünk.

GL,
      L.