[SH] nl5 zoom sh AK pre 4bet allin

• jampoo
      jampoo
      Bronz
      Regisztrált: 2010.09.23, Hozzászólások: 847
      Hello!

hand/vpip/pfr/af/3bet

mp:17/18/18/2/25

co:19/16/3/6,9/4bet 14

Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $5.25 (105 bb)
      SB: $3.32 (66.4 bb)
      BB: $9.20 (184 bb)
      Hero (UTG): $8.70 (174 bb)
      MP: $2.52 (50.4 bb)
      CO: $5.35 (107 bb)

Preflop: Hero is UTG with K A
      Hero raises to $0.15, MP raises to $0.35, CO calls $0.35, 3 folds, Hero raises to $8.70, 2 folds

Results:
      $1.12 pot
      Hero mucked K A and won $1.12 ($0.77 net)

Szerintem itt co ráemelt volna erős handel a 3betre és pushra dob.
      Naplómban sokan írták hogy push rossz inkább 4bet,viszont ha 4betelek akkor legalább 1,2$-ig kell hogy menjen ha csak nem akarom magam mw potban találni oop.
      Tegyük fel hogy csak mp ad meg, 2,52$ volt nála eredetileg , ebből betett az emelésével 0,35$-t, ha 1,2$-ra 4betelek akkor marad előtte 1,32$, miközben a pot már:1,2+1,2+0,35= 2,75$ lesz . Ha betalálok nincs gond. Viszont oop ilyen stack pot arány mellett nem igen tudok blöff cbetelni egyik utcán sem ha csak nincs legalább egy húzóm.
      Ezért nem jobb az ha nem hozom magam ilyen post flop helyzetbe? Hanem egy pre pushal vagy dobatok ,és elviszek mutatás nélkül 0,77$-t, vagy előnyben teszem be a pénzem /rosszabb esetben flipen vagyunk, és csak néha lesz nála AA,KK .Illetve ha 4betelek és mp 5bet allin megy akkor fél stack ellen megadok ,viszont ha megadnék akkor már inkább leszek én az agresszor mert így van fe. és nem kerülök kellemetlen post helyzetbe.

Bocs hogy ilyen hosszú lett.
      Előre is köszönöm
  • 6 válasz
    • GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Regisztrált: 2009.11.02, Hozzászólások: 474
      Üdv!

-Én is 4bet/broke játszanám a handet így CO callja után (nála kb sosem lesz KK és AA, MP stackje pedig csak 50BB)

-"Szerintem itt co ráemelt volna erős handel a 3betre és pushra dob." - Itt ha CO 4betel, kétlem, hogy 4bet/foldot játszana, ebben az esetben én eldobnám az AK-t.

-4bet gyanánt "csak 4bet" vagy push? Én is 4betelnék csak.
      "Tegyük fel hogy csak mp ad meg, 2,52$ volt nála eredetileg , ebből betett az emelésével 0,35$-t, ha 1,2$-ra 4betelek akkor marad előtte 1,32$, miközben a pot már:1,2+1,2+0,35= 2,75$ lesz ." - Ha nem találsz be floppon, akkor is lesz 6 outod, ami durván 25% - itt találat nélkül is be kell hívnod a maradékot, mert nyereséges. Ha nem találnál be floppon, checkelnél, ő AI menne, neked akkor is oddsod van a callra. Pot odds: 1,32/(2,75+1,32+1,32)= 24,5% - ennyi EQd pedig van, de az esetleges Fold Eq miatt jobb játék, ha te magad tolod be floppon.

"Illetve ha 4betelek és mp 5bet allin megy akkor fél stack ellen megadok ,viszont ha megadnék akkor már inkább leszek én az agresszor mert így van fe. és nem kerülök kellemetlen post helyzetbe." Itt azt gondold végig, mi MP range. Ugye benne vannak a nuts lapok AA, KK - ezek ellen mindig be fog kerülni a stack, függetlenül attól, hogy te itt 4betelsz, vagy pusholsz. Viszont lesznek nála a tiednél gyengébb kezek is (AQ, AJ, KQ...) ezeket a lapokat agyondominálod - ezeket sokszor dobni fogja egy pushra, de 4betet lehet, hogy megad vagy beteszi velük pre. Ezektől a kezektől akarunk értéket nyerni. Persze lehet nála kézbe pár is amivel flippelsz, de ha csak callol floppon akkor is meglesz a potodds, ha nem találsz be.
    • jampoo
      jampoo
      Bronz
      Regisztrált: 2010.09.23, Hozzászólások: 847
      Kösz a részletes elemzést GiorgioPoker , meg lettem győzve! :f_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

25% a 3betje? Mekkora mintán? Ebből a pozból is 25%?

Vagy 2% a 3betje? 2% de még 3-4% ellen is easy foldunk van UTG vs MP 3betre AKo-val.

Nem hiszem, hogy nagyon megéri micron UTG vs MP betenni AK-t (Ak semmi ellen sem áll jól, ha bekerül, dobatással, nonsdvel jön $$$ kb, meg postflop ha Axx, Kxx jön le...)

GL,
      L.
    • GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Regisztrált: 2009.11.02, Hozzászólások: 474
      Szia Lord!

Ha emelünk 3BBig, arra jön egy 50BB-s stack-től a 7BB-s 3bet és egy coldcall, akkor nem az van, hogy bármilyen lappal amivel emeltünk oddsunk van magára a callra is? (0,2/1,12 = 18%). Ha pedig megadunk, akkor ha betaláljuk a TPTK-t akkor már stackért játszunk 50BB effektív ellen - tehát nem félünk a KK, AA-tól, a range többi része ellen meg flippelünk vagy vezetünk - (deadmoney-val együtt 4bet/broke)? Vagy az én fejemben van az ilyen helyzetek kapcsán rossz koncepció?
      Oké, hogy UTGvsMP vagyunk, de 50BB-s Villain: 17 hand alatt 18/18, 3bet: 25
      Én sokszor az ilyen kis 3beteknél látok kézbe párt, Ász kicsi suitedet, suited connectort amúgy, nem csak KK+-t
    • HiTheGround
      HiTheGround
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.13, Hozzászólások: 833
      Itt szerintem értelmetlen 3bet skáláról beszélni ilyen kis számú handszám mellett. Itt szerintem inkább fold ismeretlen ellen. Jobb esetben is coinflipelünk ha mp ellen bekerül a stack.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Jogos, nagy hajtás volt, valszeg benéztem régen, de most idetaláltam...

50bb fish ellen belefér a broke, CO valószínűleg nem lesz túl erős...

A csak call nem tetszik.