[SH] NL5 DS - QQ - 3-Bet pot, BU vs BB - [01.28]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.02/$0.05 No Limit Holdem
      PokerStars
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($10.35) 207bb
      CO ($5.93) 119bb
      DavidDorky (BTN) ($12.73) 255bb
      SB ($5) 100bb
      BB ($12.57) 251bb

Pre-Flop: ($0.07, 5 players) DavidDorky is BTN Q:diamond: Q:club:
      UTG calls $0.05, 1 fold, DavidDorky raises to $0.25, 1 fold, BB raises to $0.75, UTG folds, DavidDorky calls $0.50

Flop: J:club: 5:club: 2:heart: ($1.57, 2 players)
      BB bets $1.25, DavidDorky calls $1.25

Turn: 6:spade: ($4.07, 2 players)
      BB bets $1.70, DavidDorky ???

------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------

Rendkívül kényelmetlenül éreztem magam a leosztásban...

Ugye BB 7%-os 3-Betje ellen nem szerettem volna 4-Betre állni, mivel rettentően leszűkítettem volna így a skálákat. Nem akartam 4-Bet foldolni, ha úgy adódik.

Másrészt azért is örömmel adtam meg, mert a magas pár mellett setre is húzhatok - megvannak hozzá az effektív stackek és a pozíció is.

Flopon over párunk van. A CBet in 3-Bet pot statja és a textúra alapján itt 100%-ban fog folytatólag nyitni. Emelésben nincs érték, arról nem is beszélve, hogy a blöffjeit eldobatjuk, amiket pedig szeretnénk benntartani. Dobás ugye szóba se jön. Flat call!

Blank turn - majd barellezi. Ugye itt a tendenciái alapján elég sokszor fogja folytatni a blöffjeit, vagy esetleges húzó kezeit. Erre szerintem az is utal, hogy a flop pot size körüli bettel ellentétben itt fél pot alatt hív.

A kérdések:

-milyen skálára tesszük?
      -milyen turn+river játékot választunk és miért?
      -ha megadunk a turnön, akkor mi/k azok a river kártyák, amin nem tudjuk folytatni egy adott bet méret ellen és miért?
      -illetve lehetett, vagy optimális lett volna a kezet a leosztás bármely pontján máshogyan játszani? ha igen hol és miért?

Előre is kösz az elemzéseket!
  • 1 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

Szerintem picit túl van bonyolítva a hand:) Próbálok sorrendben válaszolni:

pre teljesen jó a csak call, deepen nem szeretnék stackre menni QQ-val, arra meg nincs infó, hogy túl sok rosszabbal adna meg 4betet.
      flop std call (nem akarjuk betenni 250bb deepen overpárral egy olyan range ellen ami 22,55, JJ, KK, AA meg A:cK kb, ami ellen bekerül))
      turn std call, gyengül a size, itt néha lehetne raise/foldolni (mert ha ránk tolja akkor indukál, és tuti erősebb és néha így drawktól kaphatunk értéket, plusz ingyen terítés, Jx is adhat valuet..., de a csak call sem rossz, itt van alternatíva)
      river blankokon nyilván call, minden lap blank kivéve A, K és , ha meg ezek jönnek le akkor betsize függő de nagyobb méretre valszeg fold.

Ja és átolvasva kihagytam: a range flopon extra széles, turnon minden FD, Jx, néha TT kisebb sd érték valueból meg nem akar x/c-re átállni és persze néha AK vagy random blöffök is... Itt nem tudsz dobni tutira megvan az equityd>potodds!!!!

GL,
      L.