[SH] NL2 Fishre 3bet. Turn c/f? River c/f?

• Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.04, Hozzászólások: 1.139
      IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $2.47 (123.5 bb)
      Hero (BTN): $3.44 (172 bb)
      SB: $2.02 (101 bb)
      BB: $1.78 (89 bb)
      MP: $2.31 (115.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with J Q
      MP folds, CO raises to $0.06, Hero raises to $0.20, 2 folds, CO calls $0.14

Flop: ($0.43) 8 4 A (2 players)
      CO checks, Hero bets $0.32, CO calls $0.32

Turn: ($1.07) T (2 players)
      CO checks, Hero checks

River: ($1.07) 3 (2 players)
      CO checks, Hero bets $0.80, CO calls $0.80

Results:
      $2.67 pot ($0.17 rake)
      Final Board: 8 4 A T 3
      CO showed 9 T and won $2.50 ($1.18 net)
      Hero mucked J Q and lost (-$1.32 net)

Hali, sziasztok!

Itt fishünket 3beteltem, ez még azt hiszem rendben is volna. A flopon megeresztett cbetem is talán...!?
      De így visszanézve a turn/riveren a helyes játék a csekk/fold lett volna nem?
      Legalábbis azt hiszem, itt már értelmetlen volt a betem riveren, főleg azok után, hogy a turn-t elcsekkeltem.
      Amúgy, ha törnön elnyomok egy second barellt, akkor riveren egy 3. barellre esetleg el tudtam volna dobatni a 10-esét? (Szerintem nem.)

A statjai, 61/26/2.0/26.7 (VPIP/PFR/AGG./3bet) mindez 74 hand alapján.

Előre is köszönném a válaszokat.
  • 5 válasz
    • B4lukapit4ny
      B4lukapit4ny
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.18, Hozzászólások: 922
      Szerintem ilyen lappal felesleges fisht 3betelni, inkább erősebb skálával kéne, úgyis kifizet, ha betalálsz.

Flopon cbet oké, full száraz board, ha itt nem dob akkor x/f a továbbiakban , mert még egy 8-assal is adni fogja végig. :)
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Szia!

Köszönöm a választ. 8-assal? Úgy látszik régen játszottál NL2-őn, mert itt igazi extra idióták szaladgálnak. :D
      4-essel is élete végéig callozgatna az, maradjunk annyiban.
      Pont nem rég volt egy ilyen handem. Sajna még bennem van az a kezdő-haladó rossz szokás, hogy ilyen hasonló idióták ellen durrogtatok feleslegesen.
      3 utca barellt nyomtam rá, a végén már idegből, hasonló boardon, és a végén 4-est mutatott... Miszlikbe gyűrtem a virtális AK lapjaimat, mikor megláttam mivel callozott végig. :coolface:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Üdv Randalph78 a kézelemzőben. Elnézést, hogy csak most elemzem le a handed : ( Mindenesetre, biztos vagyok, hogy ha rendszeresen fogod használni a kézelemzőt, akkor rohamosan fog fejlődni a játékod;)

Handre térve
      preflop ha számítasz sqz-re akkor lehet végülis 3betelni, hogy regek ne sqzeljenek ne szálljanak be, ha nem 3bethappyk akkor simán jó a call is

74 hand alapján már kb láthattad, hogy az ellenfeled semmit nem dob, ezért ilyen ellenfél ellen hiba a cbet... Ha nem tudnál semmit csak, hogy fish akkor ok a cbet.

Azonban túl nagy a mérete fél pot fölött picivel 3bet potban bőven elég a cbet!

Turnon plusz equityvel lehetne folytatni, ha már elkezdted (mert ott második pár szerű handeket dobnia kellene elvileg). Ha turnon folytatod, akkor riveren nincs értelme betelni, mert ami oda eljutna az Ax és soha nem dobna már.

Így játszva river check természetesen... És persze ezzel a readdel only value betek mennek ellene...

És jól látod, ez elég nagy hiba, hogy ha olyanok ellen blöff barrelezgetsz, akik nem képesek dobni!

GL,
      L.
    • Randalph78
      Randalph78
      Bronz
      Szia Lord!

Jobb később, mint soha, köszönöm az elemzést. ;)
      Igen, ezt a hibát csak nemrég kezdtem el levetkőzni, de néha, (Főleg ha eléggé dekoncentrált vagyok) még becsúszik.

Üdv
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Próbálj meg nagyon koncentrált maradni amíg csak játszol, úgy lehet igazából fejlődni is (nem pedig autopilotaban...), vagy vedd le asztalszámot ilyesmi...

Egyébként turnon dupla gutter + FD és néha dobhat is 8x, 99, etc...

Egyébként meg ki hogy dob, az egyén függő sokszor, lehet egy játékos bottom párral calloz másik viszont insta dob flopon... (ezt még egy előtti postban láttam)

GL!