[SH] NL5 DS - KK - BB vs SB 3-Bet pot - T+R? [01.29]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.02/$0.05 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($4.79) 96bb
      UTG+1 ($5.07) 101bb
      CO ($5.02) 100bb
      BTN ($4.71) 94bb
      SB ($12.88) 258bb
      DavidDorky (BB) ($12.50) 250bb

Pre-Flop: ($0.07, 6 players) DavidDorky is BB K:club: K:heart:
      3 folds, BTN calls $0.05, SB calls $0.03, DavidDorky raises to $0.30, BTN calls $0.25, SB calls $0.25

Flop: 9:heart: 3:club: Q:spade: ($0.90, 3 players)
      SB checks, DavidDorky bets $0.65, BTN folds, SB calls $0.65

Turn: 3:heart: ($2.20, 2 players)
      SB checks, DavidDorky bets $1.60, SB raises to $3.45, DavidDorky calls $1.85

River: 8:spade: ($9.10, 2 players)
      SB bets $8.48, DavidDorky calls $8.10

Final Pot: $25.30
      ------------------------------------------------------------------------------------------------
      Villain: ismeretlen, egy asztalozó, vélhetően hobby játékos (alig 10 hand a leosztás pillanatáig).

Ezt a leosztást csak azért posztolom, mert kíváncsi vagyok a véleményekre és a feltételezett skálákra.

Pár szóban - szerintem:
      -turnig teljesen standard
      -ezután az ellenfél nagyon szűk skálát reppel a x/minR-el
      -alapvetően ilyen esetekben azt szoktuk mondani, hogy ez tuti nuts, főleg halaktól és főleg deepen
      -ám itt valamiért nagyon nekiálltam filózni - az egész timebankemet elhasználtam turnön, de főleg riveren, hogy ne hozzak elhamarkodott döntést
      -ugye egyből az fordult meg ezen a turn kártyán a fejemben, hogy ez itt tőle mégis elég sokszor lehet blöff
      -mivel pre és flopon is a lehető legpasszívabb vonalat választotta, így mégis lehet hitelt kell adni az akciójának
      -úgy voltam vele, hogy turnön megadom, mert lehet olyan őrült, hogy blöfföl az enyémnél rosszabb kezekkel - örültem, hogy lehet nincs tisztában azzal, hogy egy Qx-el csak második legjobb 2 párt szorongat már
      -majd érkezett egy szinte insta river shove
      -itt gondolkoztam aztán a legtöbbet - egyszerűen nekem ez itt nagyon blöff szagú (értsd: nonszensz line)
      -persze ismeretlenként minden benne van a rangeben (QQ+99+33, esetleg még 93+Q3 is), de azt szerintem irtó ritkán játszaná meg ebben a formában és ilyen timing-al

-azt elárulom, hogy most jó volt a readem és erősen megveregettem a hand után a vállamat, ám mégis megosztom, mert kíváncsi vagyok, hogy a gondolatmenetem hosszútávon is megállja-e a helyét ezen paraméterekkel?

Előre is kösz a válaszokat! :)
  • 3 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Én ezt tuti dobom ismeretlen ellen 250 bb deepen. Simán kinézem, hogy ilyen lineal játszanak meg monstert. 100b deepen ezt snappelem a riveren, de így már turn fold.

Nekem az lenne a gyanús, hogy turnön pont akkorát emel, h riveren benn legyen a stack.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: maksagery
      Nekem az lenne a gyanús, hogy turnön pont akkorát emel, h riveren benn legyen a stack.
      Szerinted ezt egy egy asztalozós fish kiszámolja? :coolface:

Főleg, hogy a turn raise és river shove döntése sem volt több 2 mp-nél.

Ez a része biztos, hogy teljesen véletlenül alakult így. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Én nem veregetem meg a vállad:D Szerintem ez sima b/f a turnon kvázi ismeretlen ellen... Marginális szitukban rengeteget lehet hibázni, és bukni!

Simán ott lehet két pár, nuts etc... Flopon multiway voltunk ---> több erős hand, deepek vagyunk ---> kevesebb blöff.... Mit akarunk még:) ?

Szerintem itt most pont az az 5-20% volt, amikor megfelelő alanyt fogtunk ki erre a linera...

Megint más a helyzet ha tonna hand és soha nem dob flopon, sok turn move, sok river move, magas AFQ, magas raise statok, alacsony won at sd;)

GL,
      L.