[SH] NL5 - 87s - backdoor flush vs nit - [01.29]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.02/$0.05 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($4.86) 97bb
      UTG+1 ($9.59) 192bb
      DavidDorky (CO) ($13.48) 270bb
      BTN ($5) 100bb
      SB ($7.95) 159bb
      BB ($4.66) 93bb

Pre-Flop: ($0.07, 6 players) DavidDorky is CO 8:club: 7:club:
      UTG raises to $0.15, 1 fold, DavidDorky calls $0.15, 1 fold, SB calls $0.13, 1 fold

Flop: 2:spade: 2:club: K:diamond: ($0.50, 3 players)
      SB checks, UTG checks, DavidDorky bets $0.25, SB folds, UTG calls $0.25

Turn: J:club: ($1, 2 players)
      UTG checks, DavidDorky checks

River: 5:club: ($1, 2 players)
      UTG bets $0.55, DavidDorky???
      ------------------------------------------------------------------------------------------------

Van érték a river raiseben ellene? Vagy itt jobb mindig flatelni, még ha BD flushünk is lett?

Mik lehetnek még azok a kezek, amiktől még megadást kaphatunk és rosszabbak nálunk?

Mi az ellenfél teljes river skálája?
  • 4 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Pre call annyira nem tetszik. Ha csak fishek ülnek mögöttünk, akkor oks, de regek simán sokat fognak sqzelni. Ha nem ült mögöttünk sqz hpy arc, akkor simán call.

Flop, jó a bet is és jó a chb is. Attól függ, mennyit dob betre.

Turn, nálam mindenképp bet. Fél pot itt is ok.

River, itt esetleg raise/fold, de kis sizeal, valami 1,5x raise fold, vagy mR/fold, mert itt tuti mindig verve leszünk, ha visszatolja. Ha van róla read/note, hogy képes trükközni monsterekkel, akkor sima call csak, mert el tudom képzelni, hogy így játszott JJ/KK-val.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Eredeti hozzászólás: maksagery
      Szia!

Pre call annyira nem tetszik. Ha csak fishek ülnek mögöttünk, akkor oks, de regek simán sokat fognak sqzelni. Ha nem ült mögöttünk sqz hpy arc, akkor simán call.
      Az UTG 11-es rfi-vel rendelkezik. Meg sem néztem kik ülnek a vakokban. Ezt egy sqz happy arc is (ami ezen a limiten szökőévente ha előfordul) csak a top rangel teszi meg, mivel nem hülye az UTG jobb kezeinek építeni a potot oop.

Tehát ezek miatt egyáltalán nem féltem ettől. Simán az volt a terv, hogy a 87s teljesen kívül esik UTG emelő skálájából és lehet vele postflop ügyesen lavírozni. Ha mégis kapnék sqz-t 100-ból egyszer, akkor meg easy fold. :)
    • S70B56
      S70B56
      Bronz
      Regisztrált: 2011.05.03, Hozzászólások: 1.360
      Szia!

érdekes hand...pre utg raise, flop x/c után ez szerintem mindig PP, 22-KK, szerintem. AA, Kx cbelne (azaz kéne neki szerintem) (szóval nem nagyon lesz nála ilyen AcQc, bár azokat se vernénk). River donk szerintem kb soha nem lesz blöff, ezzel az 1/2es size al, river afq 23, w$sd 60, szóval szerintem tényleg sose. TT- nem tudom választaná ezt a line-t, nem lenne túl jó play tőle szvsz. A kérdés az, hogy valóban nem cb elné pl KJs? (11es rfi ben már nincs benne a KJo, vagy ha igen [merre van az a 11%] akkor nincsenek nála elvileg kis pp-k, 55-)

szóval játszottam kicsit az eq val:

55+, ATs+, KJs+, AJo+, KJo+ ez 10.86, van KJo

22+, ATs+, KJs+, AJo+, KQo 11.31 KJs is passzentosan van benne

és így

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: 2s2cKdJc5c
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 60.00% 60.00% 0.00% { 8c7c }
      MP3 40.00% 40.00% 0.00% { KK, JJ, KJs, KJo }

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: 2s2cKdJc5c
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 22.22% 22.22% 0.00% { 8c7c }
      MP3 77.78% 77.78% 0.00% { KK, JJ, 22, KJs }

mivel nem cb elt, és mivel nem tudnék dobni flösst ezért callolnám és írnék egy note ot :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Nem olvastam végig mindent:D csak átfutottam...

Turn bet TT-QQ etc handeket illene dobnia turnon + van equitynk...

Riveren minimum call de inkább 1.1-1.2$-ig raise ha csodálatosan slowplayel egy KK, akkor AA-val is képes rá meg AK-val is és néha lehet Kx is persze meg mi se adunk elő sokat így : )

Ja és persze raise/fold, na mégis átfutottam, Maksa Úr elemzése áll hozzám a legközelebb ennyiből :) Nice job!

GL,
      L.