[SH] nl10 KQ [2013.01.30]

• Savaji
      Savaji
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.05, Hozzászólások: 364
      Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $15.46 (154.6 bb)
      BTN: $13.28 (132.8 bb)
      UTG: $10.12 (101.2 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      Hero (MP): $17.20 (172 bb)
      CO: $11.09 (110.9 bb)

Preflop: Hero is MP with Q K
      UTG folds, Hero raises to $0.30, CO calls $0.30, BTN folds, SB calls $0.25, BB folds

Flop: ($1) A J 9 (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO checks

Turn: ($1) T (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.50, CO raises to $1.90, SB calls $1.90, Hero calls $1.40

River: ($6.70) Q (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO checks

SB:vp/pf/af/wtsd/H 34/10/3,6/43/82
      CO:vp/pf/af/wtsd/H 22/18/2,3/38/60

Itt riveren hiba volt ,hogy kihagytam a betet?A turn line után erős ranget raktam a kezükbe ezért checkkeltem hátha valamelyik donkol.Ha riveren pározódik a board mi a helyes játék c/c,c/f?
  • 4 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Én inkább turn reraiselnék, mert

- a turn raise mérete nekem arról árulkodik, hogy nem próbál olcsón megúszni egy blöfföt + fish ül mögötte = közel 100% value ez
      - rakat gyengébb lap lehet mindkettőnél, ráadásul az egyikük egy fish, akivel 150bb deepen vagyunk (nálunk pedig a NUTS)
      - rakat rossz river lap jöhet beleszámolva ami nekünk rossz, és ami nekik rossz

- ha river donkolunk a call után akkor már inkább turn rr, hisz a turn callnak főleg a blöffökből + érték lenne az előnye amit teljesen megölünk vele
      - SB-től nem várunk aggressziót a riveren, csak CO-tól, mivel ő raiselt, ő viszont pozícióban van és simán elcheckelheti a 2 párjait egy rossz river lapon (főleg 3way)
      - river garantált 3way, szóval CO sosem fogja folytatni a blöffjeit, ha egyáltalán lesz nála, tehát plusz érték innen már csak a value rangeből jön
      - a fishnél lehet mindenféle random draw amitől csomószor nem fog megszabadulni, riveren viszont ch/foldolni fog a busted drawkkal

Amúgy meg turn nagyobb bet, $0.75 pl.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Amire talán nem válaszoltam egyértelműen (sőt egy kicsit zavaros volt a postom ezt a kérdést illetően :) ), hogy szerintem így játszva viszont jobb a river donk, mert blöff ritkán lesz CO-nál, ha lesz is sosem fogja folytatni, viszont a value rangeből talán egy kis betet adhat, szal bet/call ~$2.
    • betacska
      betacska
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.28, Hozzászólások: 182
      Csatlakozok az előttem szólóhoz. Riveren mindenféleképp bet/call... aránylag magas wtsd érték mellet vszínű kifizet 2 pár set stb is... bár kicsi a minta
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Nagyon nagy hiba hogy turnon csak megadsz, egyrészt nagyon erős ez a line CO-tól, másrészt SB is cold callozza a raiset, tehát itt mindenki brutálisan erős:D (kb soha nem lesz blöff sehol sem, főleg nem SB-nél...., de CO-nál se, mert ha blöffölni akar, flopon blöfföl)... Szóval mindenki erős, de Nálad van a nuts, így nagyon nagy hiba hagyni, hogy beessen egy scare card (4lapos sor mint most esetleg valamiből dupla) esetleg befulosodjanak... Szóval turn 3bet/broke a jó line...

Riveren 1-2$/bet nem nagy, hátha két párral valaki becalloz, csak Kx-el fog betelni, tehát splitre callozol...

A gond itt azzal van, hogy nem megfelelő rangekre raktad az ellenfeleid...

GL,
      L.