[SH] Nl50 AK fd+tptk

• prefmaster
      prefmaster
      Bronz
      Regisztrált: 2008.02.14, Hozzászólások: 96
      Hello !

SB: 25/18 ,cc fr sb 12%, ch/r on F 4% , Fto Cb oop :54% /8,7k hand
      CO: 59/15 ,Fto Cb 50%, aggr% 33/36/50 /50hand

Nem Cbeteltem mert szintöl nem kellett védekeznem és co blöffölhet is,ami meg is történt.
      - sb ch/r-e legalább 2pár lesz (esetleg AxQd,AxJd) - ha pusholok ezt dobja
      -ha SB feltételezi h flushom van , akkor a setjének van 33% eq
      71,6 -hoz kell neki 30$-t adnia = 2,3:1 =42% eq kellene a megadáshoz neki ,igy lehet a szettet is eldobja

Dobatok :AQ,AJ ,AT

7d8d-QdJd -ebböl képes eldobni valamit?

ha csak megadok és pározódik a board, nekem kellemetlen
      ha csak megadok és jön turnre a 4. káró- akkor mar nem kapok értéket pl AT,set

egyéb észrevétel?

Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $20 (40 bb)
      UTG: $30.81 (61.6 bb)
      Hero (MP): $55.65 (111.3 bb)
      SB: $67.08 (134.2 bb)
      BB: $50 (100 bb)
      CO: $35.73 (71.5 bb)

Preflop: Hero is MP with K A
      CO posts BB OOP, UTG folds, Hero raises to $2.50, CO calls $2, BTN folds, SB calls $2.25, BB folds

Flop: ($8) T 7 A (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO bets $7.60, SB raises to $22.80, Hero raises to $53.15 and is all-in, 2 folds

Results:
      $61.20 pot ($3 rake)
      Final Board: T 7 A
      Hero mucked K A and won $58.20 ($32.90 net)
      SB mucked and lost (-$25.30 net)
      CO mucked and lost (-$10.10 net)

és rögtön postolnák ide még egy handet mert itt is nut fd-m volt ,csak értelmesebb ellenfél ellen

Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG: $19.25 (38.5 bb)
      CO: $50 (100 bb)
      SB: $85.04 (170.1 bb)
      Hero (BB): $66.75 (133.5 bb)
      BTN: $65.43 (130.9 bb)
      MP: $67.92 (135.8 bb)

Preflop: Hero is BB with T A
      3 folds, BTN calls $0.50, SB completes, Hero checks

Flop: ($1.50) K 3 2 (3 players)
      SB bets $1.07, Hero calls $1.07, BTN folds

Turn: ($3.64) 7 (2 players)
      SB bets $2.59, Hero raises to $7.50, SB calls $4.91

River: ($18.64) 6 (2 players)
      SB bets $7.50, Hero raises to $57.68 and is all-in, SB calls $50.18

Results:
      $134 pot ($3 rake)
      Final Board: K 3 2 7 6
      SB showed 6 J and won $131 ($64.25 net)
      Hero mucked T A and lost (-$66.75 net)

Miért nem volt hihetö a river pushom?
      Ha lett volna AdQd,AdTd-ezzel izolálok pre
      De Adxd azt ch-elem....valószinü ,h flopon ráemelek a donkjára, hacsak nem akarom az 52/16-os bu-t is becsábitani----- lehet nem akarnák multivay jatszani egy FD-val szval leggyakrabban egy emelés lesz
      A turn betsize kicsit huzóra enged következtetni, ha érték emelés lenne akkor 10$ fölött hivnék.
      A river pushal pedig elárultam ,h nem jött le: ha értékért hivnák akkor 30-35$ ig emelnék.

utólag nem tetszik a megjatszás! a meglátásaim ok?
      ne kiméljetek a kritikakkal ! :)
  • 2 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      1. hand-ben én inkább cbeteltem volna. Úgy gondolom, hogy egy 3way potban pre agresszorként ch/R-elni hatalmas erőt jelent, és még a Fish is megválhat jó pár olyan lapjától, amivel elkísérne terítésig. Teszem azt cBetelek, megad egy 9 :diamond: -el, mert érzi, hogy jó lehet. Ha SB visszaemel, akkor úgyis bekerül, de én megpróbáltam volna tágan tartani CO range-ét.

2.hand nekem egyáltalán nem tetszik. Pre belefért volna még az izolálás. Flop ez nálam easy Fold. 3way limpelt kassza, és mögötted még van egy beszélő. SB-nél mindig lesz valami, mert 3way nem szoktak a semmivel beleszurkálni a potba. Ha reg, akkor nincs nála KJ, KQ, QJs, QTs, mivel a magasabb broadway lapokkal izolálta volna a Fisht. Lehet nála kb 6db set, meg kismillió FlushDraw. Turn ha visszaemelsz, akkor azt végíg kell vinni, de nem valószínű, hogy Ő át tudja gondolni, hogy hmmm "J high Flush-öm van, BB range-ében meg ott lehet jó pár Axs és riveren ez ch/F-kell hogy legyen, mert nemcsak az Axs-től, de a Qxs-től is félnie kell, ami mind ott lehet nálad". Ha végíg akartam volna vinni, akkor turn bet 8-9$ és riveren pot alatt hívtam volna, hogy érezze azt, hogy megadást akarok, és a blöff is olcsóbb lett volna (ilyen turn size-al olyan 22-23$ körül), de ezt csak nagyon kevés ellenfél ellen merném eljátszani, megfelelő readekkel és előzménnyel. Enélkül turn Fold és sajna elégettünk 1$-t.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Bizony az első handben én itt mindig cbetelnék és ha CO megad SB pedig emel, akkor simán dobom.
      Így játszva kicsit más a szitu, főleg ha CO-ról már tudjuk, hogy képes beleszúrni a potba 3way is, mert így SB emelhet akár AJ, AQ-val is és ebben az esetben ok a push.
      A 2. hand pedig tényleg elég gáz lett. Először is nem adtál meg semmi infót SB-ről, csak azt írod értelmesebb ellenfél.
      Itt én PF mindenképpen izolálok, így játszva pedig flopon 3way sima dobás.
      Ha meg már flösst akarok előadni, akkor a turnön kicsit nagyobb emelés és a riveren én se pusholnék, hanem akkorát emelnék, amivel inkább azt sugallom, hogy megadást akarok. Egyébként az A-vel jó lenne turntől a játék, de itt azért tényleg ismerni kell az ellenfelet ehhez.