[FR] NL10 66 3w egyszinun szettel

• DjTibu
      DjTibu
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.07, Hozzászólások: 4.524
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 9 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG+1: $10.19 - VPIP: 18, PFR: 12, 3B: 0, AF: 4,5, Hands: 201
      UTG+2: $4.00 - VPIP: 17, PFR: 17, 3B: 7, AF: 2,0, Hands: 41
      MP1: $3.60 - VPIP: 20, PFR: 5, 3B: 4, AF: 8,0, Hands: 75
      MP2: $10.00 - VPIP: 8, PFR: 5, 3B: 2, AF: 0,9, Hands: 167
      CO: $4.00 - VPIP: 17, PFR: 9, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 46
      BTN: $4.20 - VPIP: 10, PFR: 7, 3B: 5, AF: 2,3, Hands: 166
      Hero (SB): $10.05 - VPIP: 13, PFR: 10, 3B: 3, AF: 3,2,
      BB: $8.10 - VPIP: 37, PFR: 20, 3B: 3, AF: 1,8, WTSD:42, W$SD: 67, Hands: 130
      UTG: $11.41 - VPIP: 27, PFR: 17, 3B: 9, AF: 1,2, WTSD:28, W$SD: 38, Hands: 133

Pre Flop: ($0.15) Hero is SB with 6:spade: 6:heart:
      UTG raises to $0.20, 6 folds, Hero calls $0.15, BB calls $0.10

Flop: ($0.60) T:diamond: K:diamond: 6:diamond: (3 players)
      Hero bets $0.40, BB calls $0.40, UTG calls $0.40

Turn: ($1.80) 3:spade: (3 players)
      Hero bets $1.30, BB calls $1.30, UTG calls $1.30

River: ($5.70) Q:heart: (3 players)
      Hero bets $2.85, BB raises to $5.70, UTG calls $5.70, Hero calls $2.85

Sziasztok!

Nem győzött meg engem ez a line tőlem, kíváncsi lennék mi itt a legjobb line...
      Flopon donkoltam, mert sok FD és pár adhatja és a c/r elég erős lenne tőlem ezen a boardon + szerintem nem sok gyengébb adhatja ezért szerintem túljátszás is.
      Turn eléggé blank így hívom tovább értékért. Még mindig jöhet húzó és akár TP is.
      Riveren nem esett a full, talán itt passzivra kellett volna váltanom, de végülis hívtam és ilyen oddsok mellett már nem dobhattam.

+a betsizing is kérdéses végig...

Ti mit játszanátok?

Köszi:
      Tibu
  • 6 válasz
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Szia!

Flopon és turnön mehetne nagyobb betsize.
      Flop kb. 45-50 cent, turn kb. 1.5$.

Riveren is rendben van a bet 2 fish ellen.
      Az emelés nem túl jó, de ha jól számolom, akkor 7:1 az oddsunk, úgyhogy nem lehet dobni.

GL!
    • DjTibu
      DjTibu
      Bronz
      Showdown:

SB: 3 :diamond: 4 :diamond:
      BB: K :club: Q :diamond:

Hero: :rage:

De akkor ezek szerint a betsizingot leszámítva nem volt annyira rossz a line.

Köszi!
    • megrab
      megrab
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.09, Hozzászólások: 368
      Preflop simán 3beelnék a minraisére. Azzal, hogy megadsz csak oddsot adsz nagyvaknak is a callra és rontod a postflop esélyidet ráadásul úgy, hogy tudod, hogy pozíción kívül leszel. Emiatt szerintem a flop donk sem jó, mert csak fössel, vagy flösshúzóval ad meg még a hal is.

Nálam ez Pre 3bet/fold, flop cbet/fold, turn check illetve river bet/fold lenne.
    • DjTibu
      DjTibu
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: megrab
      Preflop simán 3beelnék a minraisére. Azzal, hogy megadsz csak oddsot adsz nagyvaknak is a callra és rontod a postflop esélyidet ráadásul úgy, hogy tudod, hogy pozíción kívül leszel. Emiatt szerintem a flop donk sem jó, mert csak fössel, vagy flösshúzóval ad meg még a hal is.

Nálam ez Pre 3bet/fold, flop cbet/fold, turn check illetve river bet/fold lenne.
      OOP, ezzel a 66-al nem feltétlen fújnám fel a potot.
      Játszhatunk nyilván cbet/foldot, de marginális kézzel emelt potban leszünk, ahol nem számítanék túl sok dobásra ellenük.
      Sok hand nyilván nincs róluk, de azért egyik sem az a könnyen dobós fajta, turn pedig nem marad más csak a c/f OOP (hacsak nem esik a szett persze).

A call szerintem jó itt ilyen oddsok mellett+szerintem az is pozitívum, hogy a BB is simán overcallolhat (mint ahogy tette is)...

Az más kérdés, hogy most kifizettem a flop flush-ét, de biztos vagyok benne, ha párosodik a turn vagy river ő is kifizet.

Vélemény? :)
    • megrab
      megrab
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.09, Hozzászólások: 368
      Szerintem a legtöbb EV-re úgy számíthatsz, ha pre 3-betelsz és preflop vagy a flop c-betedre dobnak. UTG WTSD statja jóval alacsonyabb, mint BB-é így ellene szerintem jobb eséllyel tudsz blöffbe fordítani ilyen kezet, de ahhoz jobb ha preflop is erőt mutatunk.
      Ha csak callozol és utána lejön a set megintcsak nehezebb lesz bepakolni mindent, mert csak minbeteltek preflop. A kéz pedig szerintem a legkönnyebben játszhatók közé tartozik ezért is inkább bevállalom az aktívabb 3betet, mint a passzív callt OOP.
    • Zol19
      Zol19
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.27, Hozzászólások: 10.900
      Nem jó a 3bet ilen ellenfél ellen.
      Kis párokat olyan emberek ellene lehet/kell blöffbe fordítani, akik ellen nincs elég implikált esély a callra, viszont preflop és flop után nagy FE-vel számolhatunk.

Itt ha 3betelünk, csak magunknak tesszük nehézzé a helyzetet.
      Pozíción kívül kell játszani egy nagy kasszában egy olyan lappal, amivel ha nem szetesedünk, akkor nagyjából semmi javulási lehetőségünk nincs, az ellenfél pedig eddig fishnek néz ki, úgyhogy arra sem számíthatunk, hogy rengeteget fog dobni.