[SH] NL 10 QJo squeeze

• nptrk
      nptrk
      Bronz
      Regisztrált: 2012.03.27, Hozzászólások: 874
      IPoker, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $3.55 (35.5 bb)
      Hero (BB): $10 (100 bb)
      UTG: $10 (100 bb)
      MP: $21.58 (215.8 bb)
      CO: $22.72 (227.2 bb)
      BTN: $10 (100 bb)

Preflop: Hero is BB with Q J
      2 folds, CO raises to $0.30, BTN calls $0.30, SB folds, Hero raises to $1.25, CO folds, BTN calls $0.95

Flop: ($2.85) 9 7 Q (2 players)
      Hero bets $1.42, BTN raises to $3.40, Hero ???( 7,33 még előttem)

CO: 31hand 31/17 3/1 fto3b
      BU: 208hand 19/15 1/1fto 3b 3/1fto3b 3/1 raise cb 36/20/14 flop/turn/river agg%.
      7wtsd 60wonatsd.
      Elég laza kép van rólam bennük szerintem, 6%ban 3betelek hosszútávon.

Pre jó a squeeze?
      Flop nem ad elő semmit, talán kis fe is van.
      Ilyen range lehet szerintem, ami berakja.
      Asztal: 9s7hQs
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP2 81.01% 80.49% 0.51% { QQ+, 99, 77, AQs, KQs, AsKs, JsTs, AQo, KQo }
      MP3 18.99% 18.48% 0.51% { QhJs }
      Annyira undorító ez a pre 2 call flop kisraise line, de betfold?
      Azért nem értem, mert itt max AK-t tud dobatni ő :(
  • 16 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      A pre sqz akkor lenne jó, ha a feszes playa lenne a CO és a laza BTN. A lapod sem a legjobb, a pozícióról nem is beszélve. Próbálj meg Kx, Ax -ekkel sqz-elni, és ami fontos, hogy IP tedd meg.

3bet potban nem fognak lazán raise-lni, így szerintem nyugodtan dobd be a lapod.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Elsőre azt dönteném el pre, hogy blöffből vagy valueból 3betelek-e ellenük, de ez a lap 2 ilyen villain ellen szerintem egyikre sem igazán jó, illetve ha valamire akkor inkább az előbbire.

Flop pedig bet/fold így játszva -> szerintem itt simán előad egy AQ/KQ-t, de ha CO foldol a 3betekre akkor QQ-val is flatelhetett akár. Tuti nem leszünk elöl itt.
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Pre blöffből 3beteltem, callra nem jó, sok3betem miatt páran bekattannak, tolta már rám AJo -al reg, 1,15öt kockáztatok 75centbe így 65% foldequity kell így, szerintem meglehet.
      BU nem hiszem, hogy nagyon tartana attól, hogy CO dob 3betre, mivel elég laza.
      Tehát lehet rossz ez a sqz?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Köszönöm elemzéseket. Jók lettek...

Nem jó szitut választasz ki a sqz-re : (

Itt a lényeg, hogy fishy játékos emel, feszes rangel, ami ellen nem vagy elől ---> tehát itt nem tudsz valueból 3betelni...

Ellenben mivel fish az ellenfeled, eredeti emelő ezért nem tudunk blöff 3betelni, mivel fishek nem dobálnak 3betre, hanem calloznak...

Érzed az ellentmondást?:) Szóval se blöffből sem valueból nem jó a 3beted, callra sem jó nyilván --> sima fold.

regek ellen jó a blöff 3bet (bár micron kevésbé, mert regek se dobnak) stattal jó lehet
      reg emel, fish megadja, jó a lazább value 3bet...

és így tovább lehet sorolni a spotokat.

Gl,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Ja, és postflop b/f valószínűleg. Nitebb Reg nem fog itt rosszabbat mutatni...

De ezt a preflop hiba miatt kevésbé néztem meg.
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Értem, átvettem énis a sok 3betelést oop, de fölöslegesen, többet nem csinálok már ilyet, a foldal több pénzt keresek, mint ilyen határeset ( itt rossz ) szituációkkal.
      Postflop nem értettem, hogy ez miért jó neki, mire számít.. és rátoltam, valamiért a fura lineok megzavarnak :(
      KQo mutatott tőle se jó játék, de az fontosabb, hogy én rontottam el, pre fold és 1bi-el gazdagabb vagyok :(
      Gyakran utólag látom én is, mi lenne a helyes, de játék közben nem sikerül :(

szerk: Te sok handemet láttad, ezek alapján szerinted léphetnék nl20-ra?
      Vannak hibáim, de reménykedek, hogy ott is tudnék nyereséges lenni.
      18e handem van eddig Ipokeren, 2bb/100.
      Ongame 55k hand nl10 1bb/100, nl20 próba -5bi 3e hand.
      BR rég megvan, de szerintem nem a bankrollomnak kell meghatározni a limitemet.
      Mit jelent a bumhunting?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Szia,

Bumhunting azt jelenti, hogy csak fishekre ülsz be kifejezetten és regekkel nem játszol, mert nincs edge előnyöd )vagy rollod)...

Sajnos (mármint ebből a szempontból sajnos) elég sok ember elég sok handjét látom:) így nehéz megbecsülnöm most hirtelen hol tartasz, nem szeretném ha ez rajtam múlna...

Véleményem szerint ha megvan a roll, akkor érdemes egy próbát tenned:) maximum ha rosszul sül el, mi történhet? Visszaülsz és kész!

A minták picit kevesek szerintem, főleg hogy ongame gyengébb mint ipoker szerintem és rosszabb a winrated:)

GL a shoothoz!!!!
      L.
    • GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Regisztrált: 2009.11.02, Hozzászólások: 474
      Szia nptrk!

Biztosan állítom, hogy az 1-2bb/100 kevés winrate nl10-en, én a helyedben nem lépnék fel addig nl20-ra amíg legalább 7bb/100 nem verem a limitet. A tanulás és fejlődés pedig elengedhetetlen ehhez.

Én 2011 nyarán léptem fel nl20-ra ongame, de 2011 szeptembertől kb nem foglalkoztam a pókerrel egészen idén őszig, csak hobby szinten nl10 és nl4. November végén Starsra befizettem 10$-t nl2-n felvittem 150$-ig 14bb/100, most nl5 tolom 13k hand 9,33 bb/100 (EV:13,67 bb/100) és ilyen winrattel is nagyon sokat hibázom, sok helyzetben bizonytalan vagyok. Nálam az a prioritás, hogy ezeket a hibákat kijavítsam, sokkal biztosabb legyen a játékom és ha ez megvan irány a magasabb limit. Neked is ezt tudom tanácsolni.

GL!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Több dologból nem értek egyet ezzel:

1) winrate nagyon lassan áll be, nagyon befolyásolja variancia (mennyi coolert kapunk, hányszor kapunk szettet, flusht, milyen asztalokra tudunk beülni!?!?!) Szóval simán lehet 4-5bb eltérés is winrate és winrate között... 200k hand az a minta hol szerintem már nagyjából látszódna

2)pókerre most van idő/tér, most kell tolni maxon, ami kifér... Ha van rollja, és nem ebből él, mert van más forrása vagy diák, akkor bőven kipróbálhatja magát fentebb, nem kell nity BRM. (csomó nagy játékos így született hogy 10-30bi-vel vagy kevesebbel kipróbálta magát és bejött, elkapott egy uppot és...)

3)Bumhunthoz meg aztán végképp nem kell 10-15bb/100as crushing winrate : ) És megpróbálhatja, amíg bele nem jön csak azzal...

De köszi a tanácsokat. Abban egyetértek hogy 1-3bb/100 valóban nem túl sok...

Ennek ellenére én azt javaslom próbáld meg 1-3buyining, ameddig nem fáj és ha nem érzed Jól Magad, nem megy jól, ilyesmi, akkor még mindig visszaülhetsz, elkezdhetsz dolgozni a játékodon és a többi.

GL!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Még annyi Giorgio, hogy azért személyes ügyem ez a téma, és azért postoltam még egyet : ( És nem akartalak bántani... Mert LL Teamben volt rá 1-3 esetben is példa, amikor valakinek 200-300buyinje volt és nem mert/nem akart feljebb ülni addig amíg nem veri, nem crusholja a mezőnyt érzése szerint, pedig FTP-n volt az illetőnek talán 6-7bb/100-a 25-on és nem ment 50-re, nem próbálta meg, és tényleg erre sok példa volt/van, hogy 30bb/100as winratet akar valaki...

Nagyon nagy a rake, nagyon nehéz ~30bb/100ra megverni a limiteket...

Lehet egy-két midstakes, high stakesnek menni, de nem könnyű... Véleményem szerint, ha megvan a roll és nem ebből élünk, menni kell és akár sikert akár kudarc élményt szerezni, de ha megvan roll és megragadunk 10-en, 4-en nincs mi motiváljon, besüppedünk a limitbe...
    • GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Nem bántottál meg, (nem is tudnak könnyen, aki pedig már elért valamit annak mindig megfogadom a tanácsát és nem kezdem el a saját vélt igazamról győzködni :) )
      Nekem az 55k hand 1bb/100 szúrt szemet, hogy persze variancia, de azért ennyi handnél nagyobb az esély, hogy más is van a háttérben főleg micrón, ami magasabb limiten jobban kijön...

Én sok siker kívánok nptrk-nak és, hogy tudjon megragadni nl20-on!
      GL!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Simán lehet, hogy igazad van! :f_thumbsup:

Csak úgy éreztem a saját véleményemet, ami tapasztalaton alapul (a micros csapat vezetése), jobban meg kell védenem:)

GL&Peace!
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Köszönöm a válaszokat :)

Persze érzem én, hogy vannak hibáim, de arra gondoltam, hogy nagyobb limiten ha fele ennyit nyerek, akkor már megéri + nagyobb rb (kevesebb rake), rake racen talán odaérhetnék ITM-be :D .
      GiorgioPoker, ahogy nálad is kijön 4bb/100 ev különbség 13k hand után, így nekem is sokat visz el :(
      Tehát lehet, hogy ugyanezzel a játékkal hosszabb távon jobb eredményt tudok hozni.
      Cashoutolnom nagyot nem kell, egyetemre járok.

Valószínűleg bumhuntolok kicsit NL20, aztán ha érzem maradok. :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Attól hogy egyetemre jársz még kellhetne cashoutolni:D
      (nekem is kellett:) )

De mint írtam ha nincs cashout gond és tényleg minden benn marad, nem ebből élsz ---> go for shoot... Rengeteg jó játékost akadályoz meg a limitlépésben ha minden hónapban x ezer$-t vagy xszáz $-t ki kell vennie...

Tőzsdén meg befektetéseknél is ugyanez van, minél kevésbé függsz tőle, fiatalabb vagy, annál inkább vállalhatsz kockázatot, tőkéd nagyobb részét fektetheted be.

GL!
    • GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Egyetem - arany élet!

Én nyáron végeztem, de a kezdő fizetések kb arra sem nagyon elegek, hogy fenntartsak egy albit + mellette tudjak komolyan sportolni megfelelő étrenddel + pár buli, meg pár ruha néha ami megtetszik...
      Ha valaki magabiztosan veri a mikrót, már azzal is össze lehet hozni egy egész jó fizetést - lehet nekem ezért ekkora vesszőparipám ez.

Sok sikert, nagy upot NL20-ra!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Jó szakmát kell választani:)
      (persze előre nehéz :( )