[SH] NL50 KTs

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      Hero ($121)
      BB ($52.25)
      BTN ($61.81)

Dealt to Hero T:heart: K:heart:

fold, Hero raises to $1.50, BB calls $1

FLOP ($3) 7:heart: 9:heart: T:diamond:

Hero bets $2.13, BB raises to $6.75, Hero calls $4.62

TURN ($16.50) 7:heart: 9:heart: T:diamond: 3:spade:

Hero checks, BB bets $9.50, Hero calls $9.50

RIVER ($35.50) 7:heart: 9:heart: T:diamond: 3:spade: Q:spade:

Hero checks, BB bets $34.50 (AI), Hero folds

BB wins $33.73

ellenfelelm

14/13 318 hand
      eddig nem láttam mutatását elég aggro volt de ennyi hand alatt ebből nem vonnék le következtetést
  • 9 válasz
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      3 handed sb vs bb, sok eq a floppon, én simán beraknám ott.

ha a floppon csak adom, akkor a többit így játszanám, de jó a flop broke szerintem.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

FD + TPGK ezen a flopon agresszív playa ellen easy 3bet/broke.
      Ezzel így az a baj, hogy a sötétben tapogatóztál és simán benne van, hogy egy FD-val csinálta ezt.
      Bár lövésem sincs hogyan játszik postflop, de 3way SB vs BB ezt én nem túl valószínű, hogy eldobom ezen a riveren ha már így játszottad. A river Q max az A:hQ lapnak segített. Szettel meg nem hinném, hogy ilyen vékonyat betel turnön, bár ki tudja.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      ugye akkor jobb ezt flopon csak callozni ha az ellenfél rangeben sok blöff van, akár tot air vagy nagyon kevés equityvel rendelkező lapok esetleg blockerek mondjuk 88.

Viszont akkor ez riveren is call.

Én amikor játszottam nem tettem túl sok blufföt a kezébe, sőt erős lapra tettem konkrétan szetre amit ha esik a flush nem hiszem hogy el tud engedni hiába face up a handem.

Egy 14/13 nak egyszerűen nem elég tág a range hogy jó legyen flopon brokeolni szvsz

ha még a JJ AT ket is beletesezm amikkel broke-ol, (ugye 88 at eldobja ha visszaemelek)

Asztal: T:diamond: 9:heart: 7:heart:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      SB         42.29%  41.36%     0.92% { KhTh }
      BB         57.71%  56.79%     0.92% { JJ-99, 77, ATs, AhJh, QhTh, ATo }

akkor is csak 40%-om van és ez aztán tényleg a legjobb eset

alacsony suited connectorokkal nem biztos hogy játszik és lehet flopon sem angró velük hogy.

A QhTh-n kívül a board vagy mi blockolunk minden más lehetséges kombó draw-t, az AhJh ellen persze jók lehetünk

és ugye a 68s-t még bele se vettem a rangebe, bár ugye sokat nem változtat.

Szóval ha tényleg kitalált valami idiot blufföt (amire megmondom őszintén kis esélyt látok) akkor azért nem mindig fogja 3 utcán ütni és akkor még nyerhetünk is. Vagy ki tudja hogy nem -e találja ki hogy folytatja akkor is ha leesik a flush hogy overpárt vagy top párt dobasson, és ez is jó lehet nekünk.

De sztem ez itt inkább olyan lap amivel brokeolni szeretne (főleg szetek) , és amiket fentebb a rangebe tettem.
      Ti milyen ranget adnátok neki amivel broke-ol flopon és van ellene 45+% -unk?
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      318 hand alatt szerintem a fold2cb is mutat valamit. Ha az nagyon magas, akkor az esetleg adhat okot erre a line-ra, ahogyan te játszottad, de azért itt tényleg még egy nagyon erős range ellen is 43%-od van és nem tudhatod, hogy itt mikor emel meg a flopon egy 2nd,3rd párt mondván úgysem tud végigcallozni vagy mikor raise/foldol egy 8x-et vagy akár random blöfföt, mert BvB.

Szerintem itt úgy kell ezt a kezet játszani mint egy erős combodrawt és a legpluszEV-bb flopon betenni.

Egyébként meg attól, mert 14/13 simán végigtolhatja ezt a line-t egy Ax-es FD-vel, mert ezen a riveren nem tud mást csinálni.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Azért, mert edig 14/13-nak láttad, még könnyen előfordulhat, hogy BB vs SB lazábban ad meg, sőt szinte biztos.

Én kb. ezt a range-et adnám neki flopon, amivel broke-olhat is esetleg:

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: Td9h7h
      Részesedés Nyert Osztozás
      MP3 51.13% 50.43% 0.70% { KhTh }
      BU 48.87% 48.16% 0.70% { JJ-99, 77, ATs, J8s+, T9s, 98s, 86s, AhQh, AhJh, QhJh, Ah8h, Ah6h, Ah5h, 6h5h, Ah4h, Ah3h, Ah2h }

A megadással továbbra is csak az a bajom, hogy OOP vagyunk és csak a sötétben fogunk tapogatózni, mivel alig tudunk róla valamit.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      ok meggyőztetek

még egy valami:

ha valami jó aggró reg az ellenfél akkor az ellen jobb a 3 call itt ugye?
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.23, Hozzászólások: 1.071
      Nem akarok idekontárkodni, de azért én is hozzáfűznék vmit.
      Sztem gondolkodnok kell a saját range-edről is.
      Először is a preflop emelő range-ednek ez a flop borzasztó (elvileg), viszont őt nagyon eltalálhatta. Ilyeneken sokat játszanak vissza az emberre.
      Másodszor BvB szitu van, itt az emberek szeretik egymást szivatni (főleg a BB az SB-t, mert ugye SB-nél sosincs semmi, mert csak lopni akart, és BB úgyis IP van).
      Onnantól kezdve, hogy a flopon csak bet/call-t játszottál behatároltad kb. közepesen erősre a range-edet ami nem tud bevállalni 3 barrelt (TP, overpár, esetleg nem top két pár, drawok). Szóval itt gyakorlatilag any2 lappal megraiselhet és ha csak megadsz OOP, onnantól egy +EV három utcás blöffje van ellened.
      Én ezen a turnon betoltam volna (x/r allin), mert ezzel a betmérettel sosem lesz nála 2pár+ (ha mégis, akkor már flopon verve voltál, de még javulhatsz). Úgy méretezte a turn barrelt, hogy a riveren max legyen a FE-je (potbet push).
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: wilmots83
      ok meggyőztetek

még egy valami:

ha valami jó aggró reg az ellenfél akkor az ellen jobb a 3 call itt ugye?
      Ezzel a lappal én csak akkor nem broke-olnék a flopon, ha az ellenfél valami nagyon passzív csóka lenne, mert akkor már nem lenne +EV. De szinte minden más ellenfél ellen a flop broke-ra törekednék.
      A 3 utca ch/c olyan lappal jöhetne szóba agresszív reg ellen, aminek rosszabb az EQ-je, de összességében ha hagyjuk blöffölni, akkor még mindig jók vagyunk a range-e ellen. Ilyen KTo, ATo szerű kezekkel pl.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Eredeti hozzászólás: pborisz
      nem lenne +EV. De szinte minden más ellenfél ellen a flop broke-ra törekednék.
      A 3 utca ch/c olyan lappal jöhetne szóba agresszív reg ellen, aminek rosszabb az EQ-je, de összességében ha hagyjuk blöffölni, akkor még mindig jók vagyunk a range-e ellen. Ilyen KTo, ATo szerű kezekkel pl.
      szerintem egy bizonyos agresszió megléte mellett ezzel is lehet ezt csinálni

sőt itt ha egy nagyon agrró kap itt egy clickbacket akkor sem fog tot aiirel pusholni ( más fd-vel persze igen, de azzal meg beerölteti turn +riveren is)