[SH] NL50 AJo SB 3bet

• Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP2:
      $18.00
      MP3:
      $195.74
      CO:
      $50.50
      BU:
      $15.67
      SB (Hero):
      $53.70
      BB:
      $127.79

Preflop: Hero is SB with A, J.
      MP2 folds, MP3 raises to $1.50, 2 folds, Hero raises to $4.50, BB folds, MP3 calls $3.00.

Flop: ($9.5) 3, 4, A (2 players)
      Hero checks, MP3 checks.

Turn: ($9.5) T (2 players)
      Hero checks, MP3 checks.

River: ($9.5) 5 (2 players)
      Hero bets $5.00, MP3 calls $5.00.

Final Pot: $19.5.

Ellenfelem: 16/13 361 hand, 33% fold to cbet, 3.8 AF, 23%WTSD, 71%-ban dob 3betre preflop

Úgy gondoltam preflop, hogy megvédem a kezem. Suited kombinációval csak calloztam volna. Így, hogy callozott azt gondoltam, hogy amivel megad az valamilyen Ax kombináció, vagy valamilyen pocket pár. Mivel elég száraz a board, így gondoltam, hogy ha erősebb A van nála akkor 3 utcát betel, tehát x/c flop, x/c turn, x/f river. Ugyanis két utcát talán betel gyengébb Ax-el is. Ha pedig nincs nála A, akkor azokat cbetre úgyis dobná, így nem láttam jónak a betet.

Kérdésem, hogy valahol jobb lett volna betelni, ahol nem tettem meg? Jó volt ez így, vagy valahogyan másképp jobb lett volna? :)
  • 2 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Pre min 5$ 3bet OOP. Amúgy ezt nem sűrven játszanám el. Egy ilyen arc range-e nagyon erős MP-ből. Ha már 3betelni akarok, akkor olyan lapot választanék, amit a range-e nem dominál. Teszem azt T9s, 87s, J9s, 97s. Legtöbbször úgyis dobni fog, de ha megad, legalább nem leszünk bajban ha találunk valamit. Szerintem valószínű, hogy AK, AQ, AJ-val is csak megad Preflop.

Flopon nálam ez inkább cBet, mert alig dobál rá. Turn pedig átállnék ch/F-ra. QQ/JJ már úgysem hív, AT, AQ, AK pedig ver minket. Szóval túl sok gyengébb Ász nem lesz nála én úgy gondolom (16/13 nem igazán gyakran emelget MP-ből Axs-el). Nem ártana több stat, de nálam ez lett volna STD.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A 3bet annyira nem vészes, de ezt nem nevezném védelemnek egy ilyen játékos ellen. Ez egy szimpla blöff 3bet, csak jobb lenne IP az ilyeneket elejteni.
      Flopon mindenképpen cbet, hiszen nem dob rá. Későbbi utcákon pedig attól függően játszanék, hogy mit tudok róla. Alapvetően a cbet flop ch/F turn nem tetszik, csak max akkor, ha passzív turnön. Szóval én cbet flop, ch/c turn ch/F rivert választanám, bár itt a T turn miatt lehet mégis jobb lenne a ch/F, mert az benne lehet a PF 3bet call range-ében.