[SH] Nl4 - Kq

• CrabJamBB
      CrabJamBB
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.23, Hozzászólások: 2.998
      Sziasztok!

Ebben a handben szerintem egyedül preflop nem játszottam borzalmasan... Jó, utólag nézve cbetelni is éri ezen a flopon, de jó-e a turncsekk és a rivercall?

Az ellenek értelmesnek tűntek,
      SB 20/15/2,5/1,6/17(6)/358 (VP/PFR/3bet/AF/FtFCbet(összes)/hand)
      BB 24/20/0/1,0/33(3)/106 (VP/PFR/3bet/AF/FtFCbet(összes)/hand)

Előre is köszi!

On Game, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

UTG: $4.69 (117.3 bb)
      Hero (MP): $3.92 (98 bb)
      CO: $7.18 (179.5 bb)
      BTN: $1.34 (33.5 bb)
      SB: $4.03 (100.8 bb)
      BB: $3.42 (85.5 bb)

Preflop: Hero is MP with K Q
      UTG folds, Hero raises to $0.20, 2 folds, SB calls $0.18, BB calls $0.16

Flop: ($0.60) T T K (3 players)
      SB checks, BB bets $0.46, Hero calls $0.46, SB calls $0.46

Turn: ($1.98) 4 (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero checks

River: ($1.98) 8 (3 players)
      SB checks, BB bets $1, Hero calls $1, SB folds

Results:
      $3.98 pot ($0.26 rake)
      Final Board: T T K 4 8
      Hero mucked K Q and lost (-$1.66 net)
      SB mucked and lost (-$0.66 net)
      BB showed A K and won $3.72 ($2.06 net)
  • 5 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Igazság szerint ez egy elég kemény spot szerintem.

BB-ről nincs sok hand, és ilyen statokkal valszeg kevés post infó, talán a donkbetjéről meg az AFQ-járól + infó segíthetne

Ha nagyon passzív (1.0 total AF azt látom) akkor elgondolkodnék a flop foldon szerintem

Ahogy alakult, én talán inkább betelnék a turnön, már pusztán azért is, hogy checkelhessek a riveren (bár draw nem fog megadni valszeg ugye, ettől független elég jó EQ-juk van vele amit legalább dobatunk). Szerintem a hand alakulását nézve a turnön egy bettel elég sokszor elvisszük a potot. Value szempontjából mondjuk elég thin, amiatt, hogy túl sok gyengébb Kx valszeg nem lesz a pre call rangeben egyiknél sem.

Igazából a riveren nem nagyon lesz nála air (busted draw), mivel még mindig 3way vagyunk (és nem mi zárjuk az akciót sem), emiatt én inkább a foldra hajlok (passzívnak tűnik), ezzel a betmérettel + 3way mondjuk el tudom képzelni, hogy még egy Kx-et próbál vbetelni.

Elég necces szerintem, de turn bet/river check nekem egy fokkal jobban tetszene, így játszva, de mondom a flop fold 3way mindenképp opció ilyen arcok ellen
    • crem3fra1ch3
      crem3fra1ch3
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.06, Hozzászólások: 516
      Szia! 5bb emelés mp-ből nagyon sok, simán emelhetsz 3x-et minden pozból NL4-en is. UTG-ből talán mehet a 4, de 5 bárhonnan sok, főleg ha esetleg a HH-ban nem látszik és volt postoló, akkor sem kell ekkora emelés, maradhatsz a standard 3bb+1bb\limper elven, szerintem ez jól működik preflop micron.

Ami a postflop részét illeti a handnek. Flop call teljesen jó szerintem. Raise túljátszás, és a bet\reraise range ellen jó eséllyel hátul leszünk.

Turn már máskérdés, én itt mindenképpen bet\foldolnék a helyedben 1.2$ körüli sizeal. Mindkét ellenfeled rangeben inkább drawk, és a tiédnél gyengébb Kx-ek lesznek. Betelned kell valueért, mert nem szeretnénk freecardot adni egyetlen drawnak sem. Ha raiset kapsz, szinte biztosan teheted az emelő Tx-re és könnyedén dobhatsz.

Így,hogy turn-t checkelted, soha nem dobható a river ilyen oddsal. Sima call. Az ellenfélnél lehetne a tiédnél gyengébb Kx-ek és busted drawk is.

FONTOS: Mindenképpen noteold,hogy nem sqz-elte AK-ját BB-ről és aztán donkbetelt KTTs flopon TPTK-val. Ezek nagyon hasznos infok lehetnek.

Szerintem őszintén szólva a flop túl nagy open és a turn checket leszámítva, nem vészes ez a hand.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

2bb vs 3bb vs 4bb
      emelés témát már egyszer megvitattuk részletesen, sajnos nem mentettem el a topicot:) A lényege, hogy fishek ellen valueból játszunk és valueból nyilván csak a rangünk top x%-át emeljük ezért lehet nyugodtan nagyobb méreket használni (4x-5x) és 3betelni is lehet std-től eltérően (többet mint 3x), ha tudjuk hogy elég nagy fish és megadja pl AA-val 40centre nl10en lehet 1.5$-t is emelni akár, ha nem dob az illető soha és így továbbb (durvább példák is vannak)

Postflop
      jobb a turn bet, nem kell nagy ott minden gyenge Kx, és minden draw fizetni fog/fizethet.
      riveren calloznám lehet néha egy elkeseredett blöff JQ, FD, vagy gyengébb Kx, Tx nem túl valószínű egyik rangeben sem (és jobb sem, mivel SB 3x csekkelt:) )... Szóval ok a call... Nagyon nitty, passzív arc ellen tudnám csak dobni. (AFQ többet segítene)

GL,
      L.
    • CrabJamBB
      CrabJamBB
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.23, Hozzászólások: 2.998
      Bocsi, de tegnap melóztam, csak ma néztem meg az AFQ-ra vonatkozó kéréseket. Ímhol állnak az értékek:

SB 43/28/15/32 (F/T/R/Total)
      BB 31/0/33/22 (ugyanaz)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Oks, semmi gond BB.

végülis 20-30% AFQ ellen, minta számtól függeőn billenhet dobás fele... Ilyen arcok nem blöffölnek két emberbe, TP gyenge kickerrel és drawwal is inkább x/c-n vannak, kezdem meggyőzni magam:)