[SH] Nl10 Kk [2013.02.08]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($10)
      BB ($10)
      UTG ($13)
      UTG+1 ($10.91)
      Hero ($11.72)
      BTN ($17.44)

Dealt to Hero K:diamond: K:club:

UTG raises to $0.40, fold, Hero raises to $1.10, fold, fold, BB calls $1, fold

FLOP ($2.65) 2:heart: 5:club: 7:club:

BB checks, Hero bets $1.30, BB calls $1.30

TURN ($5.25) 2:heart: 5:club: 7:club: 9:spade:

BB checks, Hero bets $2.50, BB calls $2.50

RIVER ($10.25) 2:heart: 5:club: 7:club: 9:spade: 6:club:

BB bets $5, Hero ?

Villain ~30 hand alapján akkor 10/10 postflop info 0

Ugye alapesetben én vbeteltem volna ezt a rivert, mert sem az én, sem az ő rangeében nem kéne, hogy nagyon legyen 8x

Lehet ezt adni, TT/JJ/QQ ellen?
      Reálisan max 88 lehetne nála, de ilyen linenál csak szórná azokat is valahol...?

*ja és nem beteltem fél pot alatt sehol (a kliensben), mindenhol félpot+1 pici volt, a riverre fél potnyi stackje maradt így pont*
  • 15 válasz
    • ponty74
      ponty74
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.12, Hozzászólások: 14
      jah valahogy úgy kellene intézned a 3 betelt potjaidat, hogy ilyen drawheavy boardon, turnön be tudd tenni az egészet. Tehát potközeli cbet 2,2$ és jó turn esetén turnön betehető a maradék. Így feleslegesen nehéz helyzetbe hoztad magad, az a kérdés hogy hány %-ban blöffölhet riveren. Elég alacsony szám már elegendő lehet. Remélem ki lesz elemezve kiváncsi vagyok jól gondolom-e.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Mivel ennyi hand alapján sokkal valószínűbb, hogy villain reg, így eleve nem sok draw lesz itt a pre coldcall range miatt (meg nem is az a cél, hogy potbet/brokekal flipeljek egyet egy QQ+ ellen)

Ráadásul reg ellen nem tehetem meg, hogy potolok valueból és fél potolok airrel, fish ellen már inkább 2 utcán tolnám be

A riveren szerintem 2 utca ch/c után sosem lesz blöffön, meg eleve nincs is mit blöffölnie mert minden odaért, a kérdés szerintem inkább az, hogy fog-e így játszani TT-QQ-val...de utólag nézve ez szerintem mindig 88/AA lesz kb, semmi értelme megadni ezt a riveren.
    • ponty74
      ponty74
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.12, Hozzászólások: 14
      Na azért alakul ez...
      Az, hogy reg az egy dolog attól még lehet balfék.
      de itt inkább a
      sd statok az értékadók azok szerintem 2k and alatt szórhatnak. De eldobtad ez nyilvánvaló az, hogy miért tetted inkább a válasz erre a kérdésre. Oszd már meg velem mire gondoltál. Egyébként én is arra hajlok de kiváncsi vagyok rád mit gondolsz.
      Vagyis hogy gondolod/tad?
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Nem dobtam, sajnos, ami elég nagy hibva volt utólag nézve :(

Utólag tuti dobnám.

Azért dobnám, mert ez tényleg szinte mindig AA lesz, vagy időnként 88 (azért 88-cal a lineja minimum véleményes...).

AA-val még értelme is lenne coldcallozni pre neki, mert ha az én 3betemet vs UTG cold4beteli itt akkor a stackoff rangem KK+, annak meg sok értelme nincs

Ezen a boardon meg ugye QQ+ barrelezni fogok nyilván, riveren viszont csomószor mögécheckelhetnék -> AA-val ezért leadelne

TT/JJ-vel értelme sem lenne leadelnie (eleve cczni sincs értelme pre persze), de QQ-t is nagyobb részben fogja flop ch/raiselni, mint AA-t, plusz nagyon kis %-ban fog river leadelni, emiatt súlyozottan nagyon kevés kombó lesz belőle a rangeben

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 13.636% 09.09% 04.55% 1 0.50 { KcKd }
      Hand 1: 86.364% 81.82% 04.55% 9 0.50 { KK+, QcQd, 8c8d, 8c8h, AcQc }

25% PO közel sincs meg, még akkor sem lesz, ha több QQ kombót teszünk a rangebe. *és akkor még ~1db 99 is mehetne a rangebe ugye*
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Regisztrált: 2011.12.01, Hozzászólások: 1.742
      Tul kicsi a flop es a turn bet-tul jo oddsokat adsz a huzoknak es erteket veszitesz az overparokbol amik fizetnenek.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Melyik húzóknak?

Pre sosem fog cczni 64-gyel meg 43-mal, meg random SC-kkel, így OESDje sosem lesz itt

A reális pre CC rangeben lévő suited broadwayokból eleve blokkolok párat, mert a K :club: nálam van, szal itt is reálisan 1-2 kombóról beszélhetünk

Aztán vegyük figyelembe, hogy UTG 3betelek, amit ő CCz, meg azt is, hogy ennyi infó alapján sosem fogok potolni a flopon airrel, a value rangem meg megsemmisíti a 88/99/TT/JJ-ket, szal ha nem totálisan hülye akkor ezeket simán elszórhatja a flop potra (88/99-et kb biztosan).

88-nak 12% EQ-ja van a flopon, 13% a turnön, nagyon-nagyon messze nincs odds callja ezzel a betmérettel sem.
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Melyik húzóknak?

Pre sosem fog cczni 64-gyel meg 43-mal, meg random SC-kkel, így OESDje sosem lesz itt

A reális pre CC rangeben lévő suited broadwayokból eleve blokkolok párat, mert a K :club: nálam van, szal itt is reálisan 1-2 kombóról beszélhetünk

Aztán vegyük figyelembe, hogy UTG 3betelek, amit ő CCz, meg azt is, hogy ennyi infó alapján sosem fogok potolni a flopon airrel, a value rangem meg megsemmisíti a 88/99/TT/JJ-ket, szal ha nem totálisan hülye akkor ezeket simán elszórhatja a flop potra (88/99-et kb biztosan).

88-nak 12% EQ-ja van a flopon, 13% a turnön, nagyon-nagyon messze nincs odds callja ezzel a betmérettel sem.
      Nagyjából semmit nem tudsz az ellenfélről, csak annyit gyaníthatsz róla, hogy mivel OOP cold callozott egy UTG-t 3betelőt, valószínűleg egy FISH lesz őt pedig el kell vinnünk value townba kirándulni kicsit. (ha nem fish akkor talán egy óvatosan játszott TT+ de inkább JJ+ amiből meg főleg jön érték) Megkockáztatnám, hogy gyakorlatilag nincs olyan pocket a kezében, amit ezen a flopon el fog dobni egy 3/4 potos betre,még a 66-ot vagy a 44-et sem. És 30 hand alapján azt sem tudod kizárni egyáltalán hogy pre megadjon egy suited connectorral vagy akár egy suited gapper vagy dupla gapperrel.

Én csak azt akarom mondani, hogy ennyi info alaján nincs okod feltételezni hogy erős játékos és a board olyan hogy védelemből IS és value-ból IS bőven okod nagyot C-betelni.

És a turn-ön sem változik semmit a helyzet, sőt, csak rosszabb lesz.

Ja de amúgy a riverre vonatozott a kérdésed szerintem fold, szinte minden odaért. 5 dollár van kb előtte riveren, betolja 2 utca c/c után...=NUTS

Tipp: A3s? A4s?
    • chipsoher
      chipsoher
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: ponty74
      jah valahogy úgy kellene intézned a 3 betelt potjaidat, hogy ilyen drawheavy boardon, turnön be tudd tenni az egészet. Tehát potközeli cbet 2,2$ és jó turn esetén turnön betehető a maradék. Így feleslegesen nehéz helyzetbe hoztad magad, az a kérdés hogy hány %-ban blöffölhet riveren. Elég alacsony szám már elegendő lehet. Remélem ki lesz elemezve kiváncsi vagyok jól gondolom-e.
      +1 annyival kötekednék, hogy sokszor kell blöffölnie, hogy nyereségesen adjunk meg. (ha keveset blöfföl akkor legtöbbször egy value hívást adunk meg)
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Annyit tudok róla, hogy 30 hand alapján 10/10, és nem 54/7 ennek megfelelően nem kezeltem őrült fishnek.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      De a 3/4 pot az szerintem is ok lehet még amúgy - bár 3/4 pottal sem 2 sem 3 utcára nem tudod beosztani igazán a stacket -, a potbet/turn shove ami egyáltalán nem tetszik, mert ott alig fog kifizetni minket rosszabbal...
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Na van itt pár dolog amit helyre tennék:)

fishek ellen jó a draw heavy flopon a nagy bet, turn shove line, mivel minden equityvel és drawwal ki fognak fizetni egyszerűen nem tudják az esélyeket és csak a saját lapjukat nézik, ezért... Regek ellen azért szofisztikáltabb játék kell..

simán lehet draw az ellenfelednél 10 handed van, nem tudod ennyiből megmondani mivel calloz 3beteket főleg IP, főleg micron ahol imádnak 3betet megadni szóval minden suited connector ott lehet meg jobb suited broadwayek kb:
      {89s,9Ts,JTs,QJs,AJs,AQs,ATs, néha QTs...} ezek simán ott lehetnek, természetesen 88 is...

Nekem ez nagyon flush line, de nagyon jó az odds, ez is marginális : ) minden azon múlik, hogy TT+ -al képes-e így játszani, de szerintem nem szerintem ez csak flush kb : ) dobnék : S

Bővebben:
      Micron mindenki passzív két utcát calloz majd esik a draw és betel, szerintem ez mindig riverelt draw, nincs mivel blöffbe forduljon és mint írtam TT+ szerintem nem mer ilyen lazán vbetelni, mivel sokszor TP-t sem vbetelik turnon, riveren ezért hogy vbetelne már flushos, soros boardon overpárral?: S

Megadtad?

GL,
      L.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Adtam, 88 volt nála :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      hát ja, pedig utólag végig gondolva (csak nem írtam le ilyen nyilvánvalóan)--> nincs blöff range, és ha nem betel TT+, és már pedig nem fog, akkor 0%ban vagy elől:D

GL!
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Ja, én is pont azt írtam előtte, hogy blöffölnie abszolút nincs is mivel, szal blöff sosem lesz, kérdés, hogy TT-QQ fog-e így játszani, és szerintem sem fog soha kb, AA-val még betelhetne így, de azzal meg ugye szintén nem vagyok kisegítve...csak ezt akkor nem gondoltam így végig :)
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      :f_thumbsup: