[SH] nl2 A8s FD vs fish deep-en [2013.02.08.]

• kopek66
      kopek66
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.08, Hozzászólások: 1.223
      Full Tilt, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $3.01 (150.5 bb)
      CO: $1.14 (57 bb)
      BTN: $1.94 (97 bb)
      SB: $5.02 (251 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 A
      CO posts BB OOP, CO checks, BTN folds, SB completes, Hero raises to $0.10, CO folds, SB calls $0.08

Flop: ($0.22) 4 J 2 (2 players)
      SB bets $0.10, Hero calls $0.10

Turn: ($0.42) Q (2 players)
      SB bets $0.24, Hero folds

Results:
      $0.42 pot ($0.02 rake)
      Final Board: 4 J 2 Q
      Hero mucked 8 A and lost (-$0.20 net)
      SB mucked and won $0.40 ($0.20 net)

CO: ismeretlen openposter
      SB: 35/13 (116) Limp/f:20% donk 27%(11) AF:2,8 f2cbet 3/6 wtsd 29%(35)

pre IP std szerintem.
      Száraz board, visszaemelni nem látom értelmét, itt vagy Jx, vagy FD lesz nála.
      nut FD, 1 over, IP callnak látom értelmét inkább.

turn folytatja, és nem épp ideális lapon, itt azt mondanám elég erős lesz.
      Ilyen deep-en megéri-e callolni implikált esélyt számolni? Elég faceup ha leesik a szín. + lehet nála set/2 pár is turn-ön, így a pározodás nem is jó nekünk.
      K:club: Q:club: is elénk került.
      Mit játszanátok turn-ön?
  • 7 válasz
    • B4lukapit4ny
      B4lukapit4ny
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.18, Hozzászólások: 922
      Én először is emelnék flopon az biztos. Mert ,ha esik a turnre a szín könnyebben bekerüljön riverre a pénz. Ha donk calloz, egy ilyen turn lapot barelleznék, mert itt már lehet eldob egy bubit és még mindig van equitynk, ha callozna.
    • Cyby007
      Cyby007
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.16, Hozzászólások: 1.013
      szia

Pre nem izolálnék A8s el OOP
      Post donkot emelném,és turn is mehet a barell.
    • kopek66
      kopek66
      Bronz
      Sziasztok,

pre IP leszek a fishen, ezért izoláltam, az openposter 100%os range-en van szerintem sokat fog dobni.

A donk raise eszembe se jutott mivel fél potot emelt, legközelebb nem hagyom ki :f_thumbsup:
    • iamachicken
      iamachicken
      Gyémánt
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      pre teljesen jó, nem izolalni lenne hiba
      flop raise ok lenne, de a call nem hiba
      turn foldot nem is értem :s_confused: hogy lehet nutfd dobni itt? :s_confused:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Ez jól ki lett beszélve:
      pre jó az izolálás természetesen
      flopon a gaydonkot lehet emelni, de itt nagy hibát nem követsz el, jól írták, mivel minden +EV :heart: bármit csinálsz (kivéve a fold:) ) Valszeg jobb a raise btw, növeljük potot, felkészítjük ha esünk, jobban ki leszünk fizetve, agresszívabb imidzs etc etc...
      turnon szintén call, deepek vagytok, lehet 8 segít, lehet A segít és lehet alapból elől vagy A highal...

GL,
      L.
    • kopek66
      kopek66
      Bronz
      Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást.
      turn igazából azért dobtam, mert olyan nagy implikált eséllyel nem számolnék
      más kérdés hogy így is adnom kellett volna :D
      Csak bennem volt hogy nem akarom égetni a pénzt a callal jobb lap ellen és ügyse esik...
      Ráadásul 2 utca call után eléggé faceup lesz a kezünk :( (ezért is tetszene most a flop raise)

Ha riveren esik a szín de pározódik a board akkor bajban éreztem volna magam, akkor érdemes raiselni ha donkkol? (de akkor ügye raise/fold)
      Ezért nem is számoltam pl a 2:club: Q:club: -ot tiszta outnak.

Másik kérdés, ha flop-on emeljük a donkját és callol, majd turn-ön megint donk-ol akkor ott call a helyes döntés?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Nagyon szívesen (részemről)

Válaszok (sorban)
      nem lesz faceup a kezed fish ellen, mert csak a saját lapját nézi (pont ezért van több implied oddsod) és ezzel meg is indokoltam miért lehet nagyobb implikált eséllyel számolni fishek ellen
      igen érdemes raiselni riveren ha esik sorunk és pározódás van, beleférhet a raise/fold ha eddig semmi agrót nem láttál tőle, de ha minizik lehet callozom gyengébb fllush ellen szóval picit betsize függő, de ha félpot bet, ráemelünk, pushol az necces és erős
      szóval én nem félnék a helyedben a pározódástól annyira, nem tűnik erősnek egyáltalán a lineja, ezek a bohóc betek (fél pot alatti körüli...),
      simán lehetsz elől mert néha lehet rosszabb drawja, tehát equityd is megvan a flop, turn callra
      ha callolja raisünk és turnon megint donk, akkor ha csak nem overbetel, akkor call!