[SH] Nl5 JJ [2013.02.10]

• GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Regisztrált: 2009.11.02, Hozzászólások: 474
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.05(BB) Replayer
      SB ($4.22)
      BB ($3.72)
      UTG ($2.10)
      UTG+1 ($4.83)
      CO ($3.45)
      Hero ($5.47)

Dealt to Hero J:club: J:spade:

fold, fold, fold, Hero raises to $0.17, SB raises to $0.40, fold, Hero raises to $1, SB calls $0.60

FLOP ($2.05) 5:club: A:spade: 7:spade:

Hero???

SB:

Sziasztok!

BB fish volt, 4BB-t akartam emelni, nem tudom miért lett 3,5...
      SB ellen 4bet/broke vagyok. Floppon ki mit játszana? A range-ét közepes AX-ekre, erős broadway handekre, illetve kis részben erős SC-ra kézbe párra teszem. Ha a cbet mellett döntünk és megadja onnantól feladás?
  • 6 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Mivel az arc nem igazán dob 4betre és amúgy is be akarjuk tenni, így én rátolnám pre. Nem örülnék, ha Q, K, A magas flop érkezne, mert nem tenném be teljes nyugalommal a stackem a flopon/turnön. Az ilyen arcokra, akik gyakran callolnak 4betet pozíciótól függetlenül azokra ált. rákúrom pre a stacket, mert kellemetlen helyzetek jöhetnek postflop. Akkor sem gond, ha dobnak, mert azzal is nyerünk.

Postflop, érdekes. A range elég nagy része Ax lesz. Pont erről beszéltem. Itt nem nagyon tudjuk nyugodt szívvel betenni a stacket. Én betelnék egy 0,6$-t és dobnám, ha rám tolja.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Szerintem JJ túl jó lap ahhoz, hogy pre csak úgy "rákúrjuk", csakúgy mint QQ, KK, AA-val se fogom rátolni... 99-TT már szóba jöhet egy széles fishy 3bet skála ellen, hogy insta 4betpusholunk kis stack ellen...

post meg sima cbet nem kell nagy, 1/4 elég és ha adja, feladtuk, nem hiszem, hogy valaha is ilyen passzivitással ki blöffölne minket... Szóval mehet a std line. Micron nem leszünk ezzel kiaknázhatóak

GL,
      L.
    • GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Köszönöm az elemzést!
      Az 1/4 potos cbet nyereséges ellene? Nagyon keveset dob cbetre, Ax-et nyilván nem dobatunk, gyengébbek nálam: TT-88, esetleg broadwayek FD-val de azoknak is kb oddsa van ellenünk...
      Vagy ez egyfajta "blockbetként" szolgál, hogy ne blöfföljön ki minket később, vagy ne kelljen nagyobb betet megadnunk, mert itt sokszor blöffölhet? A gyengébb kezeivel viszont nem fog akciózni a flop betünk után, ha nem hívunk turnön?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      [qupte]Vagy ez egyfajta "blockbetként" szolgál, hogy ne blöfföljön ki minket később, vagy ne kelljen nagyobb betet megadnunk, mert itt sokszor blöffölhet?[/quote]Így van, megakadályozzuk hogy nagyot beteljen, plusz sötétben tapogatózunk, ha x/c-ünk és főleg Ő aki 30%ban betel vs missed cbet (azaz borzasztóan keveset), emiatt szerintem ellene a másik opció a flop x/f lenne, ami azért elég weak, figyelembe véve hogy kisebb pockettel megadhat, amit aztán nem fog blöffbe fordítani pont az első része miatt a mondatomnak (keveset floatol, betel vs missed, és passzív)

Bocs a hosszú összetett mondatért:D remélem, azért érthető kb.
    • GiorgioPoker
      GiorgioPoker
      Bronz
      Persze érthető, kösz szépen!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      :f_thumbsup: