[SH] nl25 AQ 3B pot zoom

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 19/18/ 3B eddig 2 alkalommal / 50 hand

Nem igazán ismerem villaint, inkább törekedtem olcsóbb SD-re, nem feltétlen akartam stackért játszani.

Floppon inkább bet/call?

Igy a turn?

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $51.73 (103.5 bb)
      SB: $27.80 (55.6 bb)
      BB: $66.12 (132.2 bb)
      UTG: $59.32 (118.6 bb)
      MP: $48.74 (97.5 bb)
      Hero (CO): $54.08 (108.2 bb)

Preflop: Hero is CO with Q A
      2 folds, Hero raises to $1.25, 2 folds, BB raises to $3.50, Hero calls $2.25

Flop: ($7.25) J 8 Q (2 players)
      BB checks, Hero checks

Turn: ($7.25) 5 (2 players)
      BB checks, Hero bets $4.50, BB raises to $11, Hero ?
  • 5 válasz
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Szia!

Én betelnék flopon és bet/fold. Annyi blöff nem lesz nála, hogy tönkremehess, viszont sok olyan kéz lesz nála, amivel c/c-ozni fog pl. Jx,Qx,TT.

Amíg nem kapok actiont, addig 3 utca valuebet és kész.

Amivel c/r-re játszhat az JJ,QQ,9T és draw-k, de van aki overpárral is ezt tolja.

Turnön így játszva bet/broke. 2x c/r-elni nagyon kevesen képesek value-ból, főleg ezen a boardon, úgyhogy itt nagyon simán betenném a pénzt, mert ez nagyon sokszor lesz draw.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Szerintem meg pont nem lesz ez draw. Tegyük fel check/raiselni kart floppon FD-vel. De mikor visszacheckelem, SD valuem van, és nem alapozhat arra, hogy majd betelem a turnt. jx-et ugysem betelém, tehát ki kell használnia az FE-jét drawal turnon és betelnie kell. Legalábbis én igy gondolom.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Szerintem ez nem így van. Lv1.0 simán lehet, hogy itt nagyo FE-t érez draw-al meg csak rá kell nézni a boardra és látszik, hogy kint van rakat draw. Soha nem dobnék 3bet potban TPTK-t ilyen line-ra. Betenném és note, hogy mivel csinálta.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: bisovic
      Szia!

Én betelnék flopon és bet/fold. Annyi blöff nem lesz nála, hogy tönkremehess, viszont sok olyan kéz lesz nála, amivel c/c-ozni fog pl. Jx,Qx,TT.

Amíg nem kapok actiont, addig 3 utca valuebet és kész.

Amivel c/r-re játszhat az JJ,QQ,9T és draw-k, de van aki overpárral is ezt tolja.

Turnön így játszva bet/broke. 2x c/r-elni nagyon kevesen képesek value-ból, főleg ezen a boardon, úgyhogy itt nagyon simán betenném a pénzt, mert ez nagyon sokszor lesz draw.
      Szia!

Teljesen egyetértek.

Eredeti hozzászólás: vanyas
      Szerintem meg pont nem lesz ez draw. Tegyük fel check/raiselni kart floppon FD-vel. De mikor visszacheckelem, SD valuem van, és nem alapozhat arra, hogy majd betelem a turnt. jx-et ugysem betelém, tehát ki kell használnia az FE-jét drawal turnon és betelnie kell. Legalábbis én igy gondolom.
      Azzal, hogy mögé passzolsz a flopon egyértelművé teszed, hogy mutatásig szeretném menni és két utcán nem fogsz dobni. Akkor hogyan érezhetne nagyobb FE-t a betben turnön? Abban már semmi FE nem lesz.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Ha abból indul ki ismeretlenül, hogy Q-val ugyis betelném a floppot, akkor az SD value kezem marad Jx, meg 99-TT szerü kezek, amik nem birnak ki 2 betet, tehát ha megint checkel, akkor blank riveren hiába betel, azt az egy betet már ugyis megadnám