[SH] nl 50 zoom AK vbet?

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 20/15/ 3B 6%/ FTcb 82%/ Bet OOP vs Missed cbet 100% (2)/ AF 1,5 / WTSD 31%/ WonSD 73%/ 300 hand

Floppon nem akartam dobatni vele. Turnon jó a raise? Mi lenne ha tovább emelne?

Riveren van vbet-ünk?

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $76.01 (152 bb)
      SB: $74.82 (149.6 bb)
      BB: $59.22 (118.4 bb)
      UTG: $25.72 (51.4 bb)
      MP: $62.03 (124.1 bb)
      Hero (CO): $50 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with K A
      2 folds, Hero raises to $1.25, BTN folds, SB calls $1, BB folds

Flop: ($3) T 8 A (2 players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($3) 7 (2 players)
      SB bets $1.50, Hero raises to $4.50, SB calls $3

River: ($12) 2 (2 players)
      SB checks, Hero ?
  • 4 válasz
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Szia!

Szerintem itt nagy hiba kihagyni a cbetet. Most érted egy JQ-val pl. cbetelnél, de TPTK-val nem? Nem mondom, lehet, hogy NL50 zoomon ezt nem fogják note-olni, de ettől még fentebb ez tuti hiba lesz, ha nincs readed az ellenfélről, hogy a passz miatt megbolondul:D
      Ráadásul itt 3 utca value-ra akarunk menni TPTK-val Ax-ek ellen CO vs Blinds.
      Ha itt mögépasszolsz akkor már csak 2 utca értéket kaphatsz.

Mondjuk így, hogy turnön emeltél többet is, de nem értem, hogyha flopon nem akartál dobatni, mert gyenge range-re teszed(bár nem értem miért)akkor mi a cél a turn emeléssel?
      Mi változik turnön?
      Ha itt betolja, akkor mit csinálsz?
      Riveren bet/foldolnék így játszva kb 1/2 potot, hátha megad AQ,AJ vagy egy kitudja, lehet ilyen nyakatekert line után Tx-el is callozni fog:)
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Sokszor begerjednek erre a fura line-ra. Turnon van value a pár+draw-iból, backdoor FD-böl, meg ahogy irod, hátha elkezd herocallozgatni Tx-el.

Cbetre sokat dobál, utána pedig szeret leadolni, ezt próbáltm kihasználni.

Mivel elég passziv, turnon nyilván raise/fold.

River elég rossz, mert ha nem neki esett le a backdoor flush, akkor gondolhatja, hogy nekem és nehéz itt vbetelni, de elég nagy a WTSD-je, elférhet egy fél pot körüli bet
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Érdekes line az egyszer biztos. Én egy ilyen ellenfél ellen AJ és talán AQ-val nem cebetelnék talán, de AK-t mindig.
      Ha meg már eljátsszuk a nagy semmit, akkor elég nyilvánvaló, hogy ezután kötelező a river bet/fold.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Köszi!

Bet/foldoltam.