[SH] nl2 TT vs CO [2013.02.11.]

• kopek66
      kopek66
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.08, Hozzászólások: 1.223
      Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $7.19 (359.5 bb)
      UTG: $4.91 (245.5 bb)
      MP: $2.10 (105 bb)
      CO: $1.55 (77.5 bb)
      Hero (BTN): $2.63 (131.5 bb)
      SB: $2.19 (109.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with T T
      2 folds, CO raises to $0.06, Hero calls $0.06, 2 folds

Flop: ($0.15) 5 K 3 (2 players)
      CO bets $0.06, Hero raises to $0.18, CO calls $0.12

Turn: ($0.51) Q (2 players)
      CO checks, Hero bets $0.32, CO folds

Results:
      $0.51 pot ($0.02 rake)
      Final Board: 5 K 3 Q
      CO mucked and lost (-$0.24 net)
      Hero mucked T T and won $0.49 ($0.25 net)

Sziasztok,

CO: 18/18 (72) steal 33%(CO:18%[11] ) fcbet: 2/2
      SB: 28/26 (76)
      BB: 13/8 (98)

SB képes lazán 3betelni (volt már 3bet/foldja)

Jó itt a call? Kettős céllal, CO lazább range-en tartása, és indukálás SBre?

flopon gyengeségnek véltem ezt a cbetet, de callolni nem akartam mert lehet nála rengeteg 6 outos hand, amivel lejavulhat.
      Jó volt így? Illetve mekkora legyen a flop raise-em ilyen esetekben? (elég jó odds-ot kap, de nagyobbat meg nem hiszem hogy kéne hívni, főleg nem kvázi blöffből)
  • 5 válasz
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Szia!

Jó itt a call? Kettős céllal, CO lazább range-en tartása, és indukálás SBre?

Indukálást, hogy érted? Ha SB présel, akkor raise/broke ellen pre? Vagy megadsz neki?

Flopon szerintem jó a megjátszásod! Ilyen emelésméret után valóban rengeteg dobást kapsz, ha viszont megad gyakran lesz nála húzó, azaz ezen a turnon lőnék tovább!

Üdv:

r4zor9b
    • kopek66
      kopek66
      Bronz
      Szia!

SB aggresszív volt ez alatt azt értem, hogy 3bet blöffölt többször is ez alatt a 7x hand alatt.
      Faramuci helyzet, azért így visszagondolva, mivel ha 4betelünk akkor broke elég kérdéses lesz.
      4bettel szerintem túl fogjuk játszani a kezünket, ezáltal dobálhat erős handeket is (pl JJ-t szerintem dobatunk) de ezáltal nem lesz meg a range ellen az oddsunk. Így ez inkább blöffbe fordítás lett volna.
      Az ő szemében meg elég polarizált range-et adunk elő. Kb AK+,TT+ lesz nálunk, amiből viszont nem sok mindent fog tudni dobatni.
      Így szerintem 4bet/fold.

Callolni se rossz a squeze-ét, de valószínűleg ki fog tudni minket barellezni
      (100% fcbetre számítok, és ha kicsit is aggró post akkor turn v river nehéz helyzetbe kerülünk IP is, legtöbbször riveren, mert a turn általában c/c lesz szerintem)

Így inkább a 4betre szavazok.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      4bet/fold?

Milyen skála ellen 4bet foldolsz itt TT-t?

Lehet igazad van(lehet nincs), végén elárulom, csak érdekelne a gondolatmeneted,
    • kopek66
      kopek66
      Bronz
      Igen 4bet/fold.
      Szóval:
      ügye azt feltételezzük, hogy villian szélesen fog squeeze-elni, ha kap egy 4bet-et tőlem, akkor erős dilemmába kerül. (mivel pre calloltam, majd 4beteltem)

Szerintem erre nem fognak light-an visszajátszani infó nélkül. Itt kb TT+,AK esetleg AQ lesz nálam az ő szemében. Ebből erősen kérdőjeles hogy tud-e valamit dobatni. Nem fogja feltételezni hogy egy ilyen move után foldolok, így kb QQ+, esetleg AKval fog broke-olni (mikrólimit, de lehet QQt is tud dobni), lehet feszesebben (végül is AKnál ott a blocker AA és KKra) QQ-t nem záróm ki azért mert mondhatja magának hogy AKval így játszok.
      Itt ügye TT kevés lesz, még deadmoneyval is.

Ha már AQ-t beteszi (99et nem fogja) esetleg blockerek miatt akkor talán 0ásnak mondanám a 4bet/broke-ot. KQ-t háát nem tudom, szerintem nem merné betolni, ha callolom akkor szinte mindig dominálva van (vagy flip TT/JJ ellen)

Másrészről mondhatja azt hogy egy ppvel játszok így, de 5bet blöffölni nem hiszem hogy merne.

Lehet ez már sok leveling nl2-re? :D
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Sejtettem, hogy ezt írod...

Szerintem erre nem fognak light-an visszajátszani infó nélkül. Itt kb TT+,AK esetleg AQ lesz nálam az ő szemében. Ebből erősen kérdőjeles hogy tud-e valamit dobatni. Nem fogja feltételezni hogy egy ilyen move után foldolok, így kb QQ+, esetleg AKval fog broke-olni (mikrólimit, de lehet QQt is tud dobni), lehet feszesebben (végül is AKnál ott a blocker AA és KKra) QQ-t nem záróm ki azért mert mondhatja magának hogy AKval így játszok. Itt ügye TT kevés lesz, még deadmoneyval is

Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        59.71%  59.52%     0.20% { KK+, AKs, AKo }
      MP3        40.29%  40.09%     0.20% { TT }

AA,KK,AK ellen 40%-od van TT-vel...pont az, hogy bőven plusszos lesz deadmoneyval.

Üdv:

r4zor9b