[SH] Nl5 - Ak

• cseh
      cseh
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.18, Hozzászólások: 216
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: $12.50
      UTG: $5.94
      Hero (CO): $15.02
      BTN: $4.21
      SB: $1.17

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.07) Hero has A:spade: K:diamond:

fold, Hero raises to $0.15, BTN calls $0.15, fold, fold

Flop: ($0.37, 2 players) K:spade: 4:spade: Q:spade:
      Hero bets $0.25, BTN calls $0.25

Turn: ($0.87, 2 players) 2:club:
      Hero checks, BTN bets $0.30, Hero raises to $0.75, BTN raises to $3.81 and is all-in, Hero calls $3.06

River: ($8.49, 2 players) 8:club:

BTN = 88/59, 3bet: 31, Fto3bet: 0, cbet: 100, FtoCbet: 38, turncbet: 100, Ftoturncb: 50, AFq: 58, WTSD: 25
      34 leosztás
      +információ: szeret allin menni, főleg riveren, de nem derült ki, hogy blöff vagy érték

Preflop: mehetett volna nagyobb emelés
      Turn: bár kevés róla a leosztás, tudtam, hogy hívni fog turn, ezért itt a check/raise-t gondoltam jónak.
      Allint pedig azért adtam meg mert elég sok lappal kifizet, Kx, Qx, flushhúzók,sorhúzok.

Rendben van így?
  • 3 válasz
    • crem3fra1ch3
      crem3fra1ch3
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.06, Hozzászólások: 516
      Szia!

Preflop:

Koncepció#1: Teljesen jó az emelés mérete std játék szerint.

Koncepció#2: Ha egy ilyen nagy hal ül az asztalodnál érdemes figyelni, mennyire "őrült" és mennyire érdekli az emelés mértéke. Ha találsz klasszikus "call any" halakat, akik ugyanúgy reagálnak az 5-6bb-s openre is mint a sima emelésre, akkor simán lecsaphatsz rájuk és egy ilyen széles range ellen ami neki van, emelhetsz valuért bátran AJ+\KQ+\TT+ lapokkal kicsit nagyobbat. Nem feltétlen kell mindenki esetén alkalmazni, de optimális erre nagyon sok hal, főleg azok akik postflop is teljesen elvannak tévedve. Ebben az esetben csak több free moneyt pakoltatsz be az erősebb rangeddel az ő nagyon széles megadó range ellen.

Flop: Nagyobbat betelnék. Az ilyen játékosok ezen a flopon szinte BÁRMILYEN equtiyvel callolni fognak legalább egyet. DrGiggy mondta azt hiszem régebben,hogy fishek ellen bluffből az ilyen boardon jobb a kis bet, valuért pedig a majdnem potközeli, mert a calling rangeük szinte nem változik a betisze méretétől függően. Én 32-34 cent körül beteltem volna.

Turn:

Mindenekelőtt nálam bet. Abból is vagy nagy (legalább 3\4 pot) vagy overbet (de ez talán nem egy megszokott választás, mindenesetre nagyon sok value van benne)

Ha check\raise akkor pedig nagyobbat.

Miután allin ment nem igazán lehet dobni top párral és nut fd-val ekkora hal ellen, de nem örülnék hogy turnon bekerült.

Ez egy olyan hand, ahol inkább az ellenfél calling ranget céloznám meg és arra törekednék hogy a lehető legtöbbet szedjem ki azokból a lapokból amikkel kíváncsian elmegy esetleg riverig, vagy talán még ott is callol egy betet.
    • Cyby007
      Cyby007
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.16, Hozzászólások: 1.013
      crem +1
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.160
      Sziasztok!

crem3fra1ch3 +1. Köszönöm szépen nagyon szép elemzést írtál!

Pre: tetszik a 2 koncepciód!

Flop, Turn: valóban nagyobb cbet lenne a jó!(és nem c/r-elni turnon)

DrGiggy mondta azt hiszem régebben,hogy fishek ellen bluffből az ilyen boardon jobb a kis bet, valuért pedig a majdnem potközeli, mert a calling rangeük szinte nem változik a betisze méretétől függően.

Ezt meg ajánlom mindenki figyelmébe! Szerintem pár elemzésemben leírtam már, de ha nem most idézem....

Üdv:

r4zor9b