[SH] Nl5 - A9

• cseh
      cseh
      Bronz
      Regisztrált: 2009.06.18, Hozzászólások: 216
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BTN: $10.36
      SB: $5.98
      BB: $5.41
      UTG: $5.93
      MP: $7.37
      Hero (CO): $10.64

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.07) Hero has A:spade: 9:club:

fold, fold, Hero raises to $0.15, BTN calls $0.15, SB calls $0.13, BB calls $0.10

Flop: ($0.60, 4 players) 9:heart: 4:diamond: 5:club:
      SB checks, BB bets $0.30, Hero calls $0.30, fold, fold

Turn: ($1.20, 2 players) 5:diamond:
      BB bets $0.55

BB= 23/14, 3bet: 4, Fto3bet: 70, Cbet: 60, Ftocbet: 70, Tcbet: 100, FtoTcbet: 33, AFq: 54, WTSD: 31
      183 hands

Itt mi a jó lépés?
  • 10 válasz
    • crem3fra1ch3
      crem3fra1ch3
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.06, Hozzászólások: 516
      hát sok érdekes statot beraktál, csak azokat nem sajnos ami ilyenkor hasznos lenne :) ) mint pl. a coldcall % és a donkbet %.

ahogy ment turnon semmiképpen sem dobnék, nem lesz túl erős általában a range, pár oesd, gyenge 9x-ek, és midpocketet (66-88).
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Szerintem necces így, hogy 4way leadel, total air nem hiszem, hogy valaha is lesz, szal valami made hand, vagy draw mindenképp

Pre JJ+ szerintem sqzel, így nagyon sok OP-t nem tennék a rangebe

Mindenesetre a call nekem annyira valahogy nem tetszik, egy ilyen turn clickback + 1-2bb raise, river ch behind jobban tetszene, olcsóbb is lesz az SD (mintha barrelezne a riveren) meg úgyis sok szar river jön nekünk is + neki is, szal itt még kaphatunk valuet T9s, 89s, 67s meg hasonló handektől. De lehet hülyeség :)
    • Cyby007
      Cyby007
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.16, Hozzászólások: 1.013
      turn emelés+1 drawk és middle pocketek adják és river chb
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Sziasztok!

Most én is kérdeznék!

3 emberbe szerintetek mivel donkol? (persze pl 1 donk stat nem ártana, de ugye csak 183 kezünk van róla)

NL5 szerintem passzív limit...húzóval elég ritkán fognak itt 3 emberbe donkolni.

Üdv:

r4zor9b
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Azért olyan sokminden itt egyáltalán nem ver minket, ha figyelembe vesszük az esetleges pre sqz és pre call ranget (4way ugye azért egy tonna 9x megadhat), meg azt, hogy alapvetően elég száraz ez a board, nem tudom, hogy mennyire fog leadelni itt 99 pl.

Ráadásul 99 és 55 eleve csak 1-1 kombó lesz nála, 45-ből is csak 2 lehet

Egy ilyen range ellen pedig biztosan nem dobhatunk ilyen PO-val a turnön

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 46.789% 43.87% 02.92% 444 29.50 { As9c }
      Hand 1: 53.211% 50.30% 02.92% 509 29.50 { TT, 55, 4c4d, 4d4h, 4h4s, A9s, J9s, T9s, 97s+, 76s, 54s }

Ebbe fele 44 kombót tettem be, mert szerintem azokat nem fogja 100%-ban leadelni, 99-et pedig szerintem egyáltalán nem

Az egyik opciónak azt látom, hogy turn callozunk, de akkor river overcardokon dobnunk kéne a betekre, mivel ott már tuti nem fog betelni gyengébb handdel. - Ha minden áron SD-t akarunk nézni és feltételezzük, hogy tartja ezt a betméret tendenciát, akkor vehetjük, hogy a riveren mondjuk $2.3-ba fog $1-et betelni. Így turn river callal $1.55-öt fogunk betenni totál, viszont ebből szerintem azt az $1-et a riveren kb mindig hátul fogjuk.

A másik opció, amit korábban írtam, turn raise $1.2/fold, river ch behind (river 9 vbet obv). Így $1.2-t teszünk be, és szinte mindig fogunk SD-t nézni (+infó is amellett, hogy sokszor elöl is vagyunk), és egy ekkora raiset kb mindig adni fog 9x-ekkel.

Totálban szerintem az EQ-nk valahol 45-55% között lehet (attól függően, hogy mennyire ad meg pl. K9s, Q9s), szal kicsit határeset, de én egyelőre talán egy picit a 2. opcióra hajlok még mindig...ill én játék közben valszeg így játszanám.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

Szerintem ez egy sima calldown. Villain 1/2 potot donkol flopon, ami már alapból nem sejtet nagy erőt aztán turnön meg jön egy ennél is kisebb 1/2 pot alatti donkbet.

Ha így játszik szettet, akkor leborulok a székről.
      Ez az 5-ös elég jó lap amúgy, totál blank. Ilyen oddsok mellett ez sima call és calloznék riveren is, ha kb ilyen size-ot használ.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Egyébként részletesebben kellett volna leelemezni ezt a handet véleményem szerint és nem csak annyival elintézni, hogy micro passzív és foldoljunk.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Szerintem még ezzel a méretezéssel is necces lehet egy CD, a riveren nem tudom, hogy mennyire fog rosszabb lap hívni, főleg pl. K-n, ami jó barrel lap lenne neki airrel, csak én sem hiszem, hogy itt a flopon totál airrel beleleadel ennyi emberbe, szal riverre már eleve kevés olyan handdel érkezik aminek nincs SD értéke, max ilyen busted draw, de abból sem lesz nagyon sok kombó nála.

Mindenesetre tényleg érdekes spot és nem lett volna rossz egy részletesebb elemzés.
    • deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Szerintem Razor nem elemezte le,csak egyenlőre volt egy kérdése a kérdezőhöz,amire még nem kapott választ.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Sziasztok!

Én hibám, teljesen megfeledkeztem erről a kézről. Fel fogom venni az ilyet a kedvencek közé, hogy tudjam ha hozzászóltatok.

Mikor megnézek 1 kezet elemzőként nyitom meg, és ha hozzászólok, akkor lezárom. Nyilván én hülyeségem, amikor hsz-t írok, automatikusan benyomom az elemezve gombot...Részemről ez nem azt jelenti, hogy leelemeztem volna a kezet...Jövőben figyelni fogok erre, azaz ha csak simán kérdezek nem fogom bepipálni az elemezve opciót.

Csupán érdekelt az, hogy milyen húzóra gondoltok... Egy sima egyszerű kérdést szerettem volna itt feltenni, semmi mást nem akartam! :)

Handre térve:

bisovic + 1

Passzív arc, kétszer donkol, ami lehet erős. Amíg ilyen sizeokat használ addig ez calldown. Ugye jó az odds, nem kell olyan sokszor elől lennünk.

Ha pl 3/4-ed potot betelne turnon,akkod dobnék!