[FR] NL400 K9o

• novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.070
      PartyGaming - $4 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP+1: $264.31
      LP: $522.73
      CO: $475.20
      BTN: $400.00
      SB: $314.10
      Hero (BB): $584.90
      UTG: $400.00
      UTG+1: $134.90
      MP: $160.13

SB posts SB $2.00, Hero posts BB $4.00

Pre Flop: ($6.00) Hero has 9:spade: K:club:

fold, fold, fold, fold, fold, CO raises to $8.00, fold, fold, Hero calls $4.00

Flop: ($18.00, 2 players) Q:heart: T:spade: J:spade:
      Hero checks, CO bets $20.00, Hero raises to $56.00, CO calls $36.00

Turn: ($130.00, 2 players) 3:spade:
      Hero bets $76.00, CO calls $76.00

River: ($282.00, 2 players) 2:club:
      Hero checks, CO bets $335.20 and is all-in, Hero calls $335.20

Villain: 37/6/2 (120 hands) CO steal: 10%, cbet: 75%, WTSD: 34, W$SD: 50

Elég nehéz itt pontos laptartományt becsülni, mert kicsi a minta. Hogyan játszanád ingyenfrag?

Riveren nagyon magas volt az agresszió frekvencia, 75% és amikor nyitott és terítésig mentek, akkor háromból egyszer sem nyert.

Folytatnám még a gondolatmenetet, de majd inkább miután te is írtál pár sort.

Köszi szépen.
  • 8 válasz
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Szia Novy!

Én feszesebbnek tűnő fish ellen OOP nem védeném meg K9o-t, mert nem vezetünk túlságosan az openraise range-e ellen.
      Flopon sokkal nagyobbat emelnék.
      Ezt a river c/c-t egyáltalán nem értem. Fishnél rakat flöss ott lehet meg néha AK is.
      Ha már valami akkor valuepush, de, ha check, akkor erre a pushra dobnék.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Leírok majd én is mindent, amit gondoltam. Köszi a kommentet. :f_thumbsup:
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

Az biztos, hogy a flopon én is sokkal nagyobbat emelnék. Csomó action killer lap jöhet.

Az még érdekelne, hogy láttál-e korábban tőle overbetet. Egy passzív playától ez nagyon polarizált lesz. A gond az, hogy itt nem nagyon tud mit blöffbe fordítani riveren. Ha volt turnön FD-je, akkor legalább egy TP-je is van mellé vagy sora. TP-t vagy overpárt nem hiszem, hogy blöffölne riveren, inkább visszapasszol.

Persze ez csak általánosítás. Ha láttál tőle itt blöfföt korábban, akkor más a szitu.
      Túl sok flöss mondjuk nem lehet nála sztem. KQ AQ AK esetleg A8 A7 A6, de azért elég feszesen emel így ezek annyira nem valószínűek.

Ha nem láttam korábban tőle még blöfföt, akkor sztem ez a call annyira nem lesz jó. Simán lehet ez egy random blöff, de mint korábban írtam, azért túl sok midnent nem tud itt blöffbe fordítani. Egy reg blöffbe fordít itt általában egy AA KK-t stb-t ha nem jött az FD-je, de egy fiss inkább visszapsszol.

üdv: IF
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Még úgy is nagyobbat emelnétek, hogy overbetelte a flopot? Láttam tőle egy river blöfföt busted draw-val, igaz az csak 3/4 potnyi volt és messze nem ilyen nagy kassza. A blöffön kívül még írtam, hogy riveren a legagresszívebb (igaz nem nagy minta) és egyszer sem nyert, amikor nyitott vagy emelt a riveren (0/3).

Gondolom AK kivehető a skálából, azzal szerintem még egy hal is mindig 3betelne a flopon. Abszolút egyetértek, hogy nagyon kevés flöss lehet nála, és talán még tovább szűkíteném a flössöket a flop overbet miatt. Miért overbetelne olyan lappal, mint A :spade: Q :spade: ? Persze nem azt mondom, hogy nem lesz nála sosem AsQs vagy KsQs, esetleg AsKs, de leosztás közben így gondoltam.

Azzal a résszel is abszolút egyetértek, hogy átlagos fish nem nagyon tud mit blöffölni, mert olyan lapoknak, mint AsTx vagy KsQx mindig lesz egy párjuk is, szóval lehet, hogy hiba volt ilyen kis mintára és egyetlen blöffre alapozni, de azt gondoltam, hogy ő képes itt blöffbe fordítani ezeket a lapokat, mert azt érzi, hogy kevés lesz terítéskor.

Javasolt line:
      Ha flopon emelek 70$-ig, törnön betelek 160$-ba 120$-t és riveren 400$ pot mellett lesz még előtte 275$, akkor ott jobb a push?

Az a baj, hogy szerintem ott nem nagyon tud gyengébb lap callozni, mert setek és kisebb sor is nagyon sokszor beteszi flopon. Tehát ha kapunk hero callokat KQ, AQ, KK, AA lapoktól, akkor van csak value push a riveren.

Erről mit gondoltok?
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Természetesen úgy is nagyobb raise. Minél hamarabb kerüljön be.

Sztem AK-t nem vehetjük ki, mert sokan slowplayelnek ha már nutsuk van és emelést kaptak. Persze 3betelnek néha, így nem mondom, hogy az összes AK-t passzívan játssza, de azért simán nem zárható ki.

A flop nagyobb raise turn bet river push rendben lenne. Azért sok 2 pár, set overpár ilyesmi callozhat le. Sztem fishi nem dob el itt 2 párt, setet meg főleg.

Mi lett a leosztás vége?
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Okéé. Behúztam a potot szerencsére, A :spade: Q :club: volt nála.
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Érdekes, hogy pont ezt fordította blöffbe.
      Mostanában én is láttam pár ilyet.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Fishnél nem lehet tudni. Lehet valueból tolta így :coolface: