[SH] nl50 zoom 3B pot barell

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 16/13/ FT3B 70%/ WTSD 22%/ 230 hand

Hasonló szitukban jó lehet a barell? Ilyen feszes embernek mid-PP heavy a range.
      Jó lehett itt a barell a TT-QQ, esetleg 88 kezei ellen?

Vagy milyen rangera tesztek egy ilyen villaint?

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $54.25 (108.5 bb)
      SB: $130.21 (260.4 bb)
      BB: $36.77 (73.5 bb)
      UTG: $50 (100 bb)
      MP: $79.93 (159.9 bb)
      Hero (CO): $51.40 (102.8 bb)

Preflop: Hero is CO with 4 4
      UTG raises to $1.50, MP folds, Hero raises to $4.50, 3 folds, UTG calls $3

Flop: ($9.75) 6 9 K (2 players)
      UTG checks, Hero bets $4.50, UTG calls $4.50

Turn: ($18.75) 7 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $10
  • 6 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      Inkább csak calloznék preflop, elég nagy nitnek tűnik és utg emelt, vlszleg szűk a range-e, szóval van implied oddsunk.
      Miután megadott, ezen a boardon nem kezdeném el barrellezni. AK/KQ/QQ-99 mind a range-ében van (esetleg időnként slowplayek is), aminek a nagyrészét nem fogja flopon eldobni. Viszont javulni nem tudunk. Úgyhogy ezt nem erőltetném, de ha már elkezdünk betelni, akkor minimum a turnt is kell.
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.23, Hozzászólások: 1.071
      Pre sztem jó a call és a 3bet is. A call jó, mert feszes az ellenfél. A 3bet meg azért, mert sokat dob a 3betre. Viszont onnantól, hogy megadta a 3betet én feladnám, mert a mi edgünk preflop volt, hogy dob a 3betre (+EV), ergo miután megadott onnantól kezdve nincs edgünk és egy erős range-et próbálunk meg kiblöffölni ami -EV.
      Flopon a cbetünk brutál -EV lesz, mert csak rosszabbat tudunk dobatni (AQ, talán AJ), viszont sokkal több kombó van abból, amit nem tudunk dobatni (88+, AK, KQ, slowplay KK, AA), legalábbis egy cbettel tuti nem. Szóval itt vagy flop feladás vagy dupla barrel, azért ezen a boardon a mi feltételezett range-ünk erős és a turnon már őszintén kell reagálnia egy nagyobb barrelre (~13 USD), a 2nd párjait el kéne dobnia. Viszont ha ott megad, akkor vége.
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      Sőt, szerintem már a 3bet is -EV mivel overall dob 70%-ot, UTG fold to 3bet értéke simán lehet akár 40% is, mivel nagyon nit. NL50 szerintem még sima call alacsony pp-vel az ilyen szituban, semmi értelme trükközni, egy COvsBU jobban tetszene.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A srácok szépen leírtak mindent. A PF 3bet kifejezetten hiba ellene szerintem. Jól írja Saviorhun, hogy UTG-ből szinte biztosan alacsony lesz a fold to 3bet értéke.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Nem nagyon birok callozni CO-ból, zoomon nagyon sokszor jön a squeeze, akkor már pre fold marad csak.

Ha már callolt, a turn barell érdekelne. Tegyük fel keveset dobna UTG, a range meg kb 88+, AK, QKs, AQ. Ezek ellen nem jó a barell?
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: vanyas
      Nem nagyon birok callozni CO-ból, zoomon nagyon sokszor jön a squeeze, akkor már pre fold marad csak.

Ha már callolt, a turn barell érdekelne. Tegyük fel keveset dobna UTG, a range meg kb 88+, AK, QKs, AQ. Ezek ellen nem jó a barell?
      Azt azért nem hinném, hogy NL50-en olyan sokat sqz-elnének, hogy ne lehessen callozni 44-el UTG emelést. Elég sokat játszottam ahhoz NL100 Rush pókert, hogy ezt megcáfoljam. Nekem ilyennel sose volt gondom.

A 2nd barrelről pedig többen is írták, hogy ha már belekezdtél flopon, akkor kötelező folytatni turnön. Ezért nem írtam erről külön.