[SH] NL50 KJo

• Kopaszmatyo
      Kopaszmatyo
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.14, Hozzászólások: 164
      Villain: 24/20/9,6
      Fold to flop, turn cbet: 33 (6), 0 (3)
      AF: 4,2
      WTSD: 42
      189 hand

Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $51.75 (103.5 bb)
      Hero (CO): $64.96 (129.9 bb)
      UTG: $50 (100 bb)
      MP: $17.07 (34.1 bb)
      BTN: $67.02 (134 bb)
      BB: $21 (42 bb)

Preflop: Hero is CO with J K
      2 folds, Hero raises to $1.50, BTN calls $1.50, 2 folds

Flop: ($3.75) 5 J 2 (2 players)
      Hero bets $2.67, BTN calls $2.67

Turn: ($9.09) T (2 players)
      Hero bets $6.48, BTN raises to $16, Hero ?

Van értelme ezt a raiset callolni? Ha Villain elég értelmes, akkor bármilyen riveren betelni/shoveolni fog és ha nem esik a flush, akkor nincs sok választás csak a fold.
  • 6 válasz
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      Easyfold. 2nd nutsra akarunk húzni ilyen oddsok mellett nulla impliált EV-vel OOP?
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hali,

eleg keves a hand rola, de nem tunik dobalos fajtanak.

Nekem turnon egy c/c is eszembe jutna, h eppen ezt a szitut elkeruljem. Egyszerre van sd equitynk es drawnk is nem jo itt raiset kapni. Tovabbi elonye, h a floatjaitol kaphatunk bloffot, es tekintve h nemigen dobalt eddig ezert lehet jonehany ilyen kez nala.
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      hali,

eleg keves a hand rola, de nem tunik dobalos fajtanak.

Nekem turnon egy c/c is eszembe jutna, h eppen ezt a szitut elkeruljem. Egyszerre van sd equitynk es drawnk is nem jo itt raiset kapni. Tovabbi elonye, h a floatjaitol kaphatunk bloffot, es tekintve h nemigen dobalt eddig ezert lehet jonehany ilyen kez nala.
      +1
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.23, Hozzászólások: 1.071
      Turnon blöffből vagy valueból betelsz?
      Mert value már nincs benne. Közepes pp-k FD-val mögötted, :QdJx (ha ezzel megad) mögötted, AJ/TJ/settek/flushök vernek. Sztem jobb a x/c, riv x/f ha nem jön le a flushöd (esetleg x/c ha nagyon aggronak ismered).
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Elgondolkodtató a ch/C és a bet/Fold is. A bet-el az a baj, hogy BTN range-e tele lesz SC, és erősebb AJ, KJ, QJ, JT szerű handekkel. SC, AJ megvert. KJ Flip, és egyedül QJ amiben van érték. Lesz nála még jó pár 66-TT szerű hand is, amiket dobásra kényszerítünk. Hiába dob keveset, kétlem, hogy 88-al tovább jöjjön, viszont minden ami jobb, vagy éppen flipen vagyunk jönni fog. Ezért inkább ch/C-on lennék, így nem zárnám ki a gyengébb kezeit, a WTSD miatt pedig riveren nyugodtan ch/F-olhatnék, ha tovább erősködik.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Határeset, hogy most turnön van-e érték a betben vagy nincs, mert eddig valóban nem dobált sokat és akár Tx is lehet nála. A ch/c turn ch/F rivern kevésbé tetszene, mert ahhoz kevés az infó róla, hogy eldönthessük folytatná-e a blöfföt riveren. Én viszont ha a ch/c-t választom, akkor már a riveren is inkább a ch/c felé hajlok.
      Ellenben nekem itt ellene valamiért jobban tetszik a turn bet river ch/F, mert ha vékony is de lehet érték a turn betben és éppen ezért nem is betelnék nagyot. Viszont az emelésre sima fold.