[SH] Nl50 Aa.

• Kopaszmatyo
      Kopaszmatyo
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.14, Hozzászólások: 164
      Villain: 19/16/7,5
      Raise cbet: 26
      Fold to cbet: 55
      AF: 4,6
      AFq: 35
      WTSD: 29
      1,1k hand

Party, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $50 (100 bb)
      UTG: $46.84 (93.7 bb)
      Hero (SB): $99.68 (199.4 bb)
      BTN: $66.12 (132.2 bb)
      CO: $47.46 (94.9 bb)
      BB: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with A A
      4 folds, Hero raises to $1.50, BB calls $1

Flop: ($3) 8 9 7 (2 players)
      Hero checks, BB bets $1.90, Hero calls $1.90

Turn: ($6.80) 3 (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: ($6.80) 5 (2 players)
      Hero checks, BB checks

Lehet, hogy teljesen orultseg, de Villain eleg magas raise cbettel es AF-fel rendelkezik. Nagyon rossz lenne itt 2-3 utca c/c? Igaz, hogy ingyen lapokat adok minden huzonak viszont nem kell tartanom a raisetol, amire ez nagyon alkalmas textura.
      Most probaltam ezt eloszor, van ertelme olykor bevetni aggro ellenfelek ellen vagy pedig maradjak a megszokott line-nal?
  • 4 válasz
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      Ezen a baordon őrültség... Sőt ha nagyon sokat emel akkor az csak nekünk jó hiszen 3betelhetünk a flopon a gyenge draw-i ellen. Ezen a boardon nem mennék tönkre egy jobb játékos ellen, de pont egy túlságosan agresszív ember ellen pedig igen. Egyszerűen EV-t vesztünk, ha itt c/c-t játszunk. A legtöbb pénzt akarjuk nyerni, nem pedig hogy mindig félreolvassák a kezünket.
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.23, Hozzászólások: 1.071
      Sztem nem teljesen rossz ez a megjátszás sem, amúgy másoktól is láttam már ilyet ellenem is (pedig én nem nagyon szoktam raiselgetni).

Itt abból indulunk ki, hogy ez a board a mi range-ünknek nagyon rossz, és a callert találta el szóval itt nagyon sokat fogunk x/f-olni. Épp ezért játszhatunk x/c-ozgatást a range-ünk tetejével (overpárokkal) hogy balanszáljuk a x/f-okat és a x/c-okat (ami itt lehetne vmi top pár szerű lap is az overpárok helyett).

Csak nemtom, hogy ennek mennyi értelme van NL50-en ahol nagyon sok a játékos. Nameg ha ő 3 utcán keresztül nyomná a potbeteket akkor elég szar helyzetbe kerülnél (mint azok akik ellenem is ezt csinálták amikor settet flopoltam :D ).
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Azért ezen a flopon én egyáltalán nem szeretnék tönkremenni, szóval akár milyen agresszív is az ellenfél, ha itt emelést kapunk és arra betoljuk, nem hinném, hogy túl jól állnánk a megadó range-e ellen. Jó nyilván az is igaz, hogy nem csak azt kell nézni.
      De mielőtt eldöntenénk, hogy cbeteljünk vagy ch/c-t játszunk, nem ártana számba venni, hogy milyen range-el tud ezen a flopon megadni az ellenfél egy (vagy több) cbetet és milyen range-el tud emelni.
      Nyilván TT+ kb. sose lesz nála. 9x-ből lehet esetleg néhány amivel callozhat, de azzal is max 1 utcát ha kibír, többet nem túl valószínű. Ellenben ott van 3 szett, ami reálisan a range-ében lehet, 87, 97, 98, JT, 65 és millió draw, pár + draw amivel emelhet. Ha viszont hagyjuk betelni, akkor szélesebben tarthatjuk a range-ét és mivel alig van rosszabb kéz, amiből értéket nyerhetnénk a cbettel, szerintem ellene ebben az esetben jobb játék lesz a ch/c. Csak olyan játékos ellen cbetelnék, aki keveset emel és mondjuk tudom róla, hogy húzóval passzívan játszik.
      Azt meg, hogy hány utcán játszunk ch/c-t nyilván ennyi infóból nem lehet megmondani, de részletesebb postflop agresszió és bet vs missed cbet statokra ennyi hand után már rá lehet nézni.
      Ezen a riveren speciel már nem nagyon calloznék.
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.23, Hozzászólások: 1.071
      Akkor ezexerint nem mondtam nagy hülyességet. :D