[SH] nl50 KQo vs db

• 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      ismeretlen ellenfelek

F-T kellene emelni?
      R call, vagy push?

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $50 (100 bb)
      UTG: $61.11 (122.2 bb)
      MP: $50.50 (101 bb)
      CO: $74.28 (148.6 bb)
      Hero (BTN): $67.99 (136 bb)
      SB: $20 (40 bb)

Preflop: Hero is BTN with K Q
      3 folds, Hero raises to $1, SB calls $0.75, BB calls $0.50

Flop: ($3) Q T K (3 players)
      SB checks, BB bets $2.25, Hero calls $2.25, SB folds

Turn: ($7.50) 7 (2 players)
      BB bets $6, Hero calls $6

River: ($19.50) 6 (2 players)
      BB bets $12.50, [color=red]Hero ?
  • 16 válasz
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      calldown. amivel flop donkol az sose nuts hanem vmi olyan hand amit védenii kell mondjuk Jx ellen. sokszor itt roszabb 2pár lesz nála vagy par + draw. de a river bet miatt ink 2par. raise sehol se jo sztem. way ahead way behind.
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.23, Hozzászólások: 1.072
      Sztem itt a splitre adsz meg, hogy flopon 3way donkolt az nagy erőt jelez.
      KK/QQ/AK 3betelt volna (valszeg TT és talán még KQ is), KT/QT/QJ/KJ/JT nem fog három utcát leadelni. Szóval sztem AJ/TT/KQ a range-e.
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      mivel ismeretlen, ezert en alapbol szelesebb ranget adnek neki, ami ellen ok lehet a call riveren
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

Ha BB reg, akkor itt soha az élteben nem lesz nála se TT,QQ,KK se AJ,KQ, mert azokkal sqz-elni fog.
      Ha meg fish, akkor lehet erős, de ugyanúgy lehet ez rosszabb 2 pár,pár,totál air stb.

Szerintem sima calldown infó nélkül.
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Gondolod három utcát leadel rosszabbal? Főleg ez a river betméret, ez nem blöff.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Most ez komoly, hogy itt az a kérdés, hogy egy ismeretlen ellen, akiről azt sem tudni, hogy regulár-e egyáltalán TOP2-vel kérdés a river call ennyiért amikor reálisan alig ver valami?
      Nagyon easy call.
      Egyébként, ha AJ-m lenne, akkor BB helyében pont, hogy nagyobbakat betelnék, szóval még kevesebb az esély arra, hogy verve vagyunk.
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      BB szemében marginális lapunk van ezért kicsit betel, hogy kifizessük, ezen a boardon már régen emeltünk volna settel/sorral.
      Amúgy nekem 8, én kedvtől függően adok meg ilyenkor.
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: obitchslayer
      KK/QQ/AK 3betelt volna (valszeg TT és talán még KQ is), KT/QT/QJ/KJ/JT nem fog három utcát leadelni. Szóval sztem AJ/TT/KQ a range-e.
      az általad felállitott rangel te mint reg. mivel leadelnél? én semmivel.
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      Ráemelnék flopon, értékért és védelemből is. Erős a kezünk, ismeretlen donkol, lehet ez nagyon sok Jx Dobáson el sem gondolkoznék riveren.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Én is akartam írni, hogy lehetne emelni értékért, csak aztán eszembe jutott, hogy ismeretlen és, ha itt donk/reraisel, akkor én majdhogynem elképzelhetetlennek tartom a rosszabb lapot és raise/foldolni vicces lenne.
      A és 9x lapok sajna rosszak nekünk, de ismeretlen lévén jobb szélesen tartani a range-ét szerintem.
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: PedroRobertooo
      AJ/TT/KQ-val értékért és védelemből leadelnék, nem akarnám hogy mögémcheckeljenek (TT és KQ amúgy x/r-zel talán túljátszás lenne).
      KT/QT-vel meg azért, hogy elkerüljem a coolert (x/r-hez túl gyengék, x/c-ra meg túl erősek), rosszabbal nem fognak visszaemelni, viszont ezekkel riveren x/f-olnék.
      A többivel nem leadelnék.
    • Saviorhun
      Saviorhun
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.03, Hozzászólások: 1.098
      Érdekes... Ha pf bepakoljuk mondjuk qq lapokkal és kk-aa ellen megyünk mindenki ramondja hogy cooler. Bizony postflop is vannak cooler szituk és néha be kell vállalni hogy itt j9 netán aj lesz, simán itt lesz kt, qt, de bepakolhatja kj-vel is. De ha tj, qj, kj lapokkal képes callozni az emelést majd mégegy utcát a turnön akkor már bőven plusszosak vagyunk. Itt mindenképpen betalált ha donkol, nincs értelme callozgatni, nem blöffből teszi.

valószínűleg ott lesz a sor, mivel elemzésekbe sokszor csak a vesztes kezek kerülnek be, de én itt akkir is a kéz védelme mellett vagyok
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      AJ/TT/KQ-val értékért és védelemből leadelnék, nem akarnám hogy mögémcheckeljenek (TT és KQ amúgy x/r-zel talán túljátszás lenne).
      KT/QT-vel meg azért, hogy elkerüljem a coolert (x/r-hez túl gyengék, x/c-ra meg túl erősek), rosszabbal nem fognak visszaemelni, viszont ezekkel riveren x/f-olnék.
      Kész sorral nem leadelnél te sem. Ha attól nem kell félned h mögéd passzolnak mert minden értelmes kész handet itt cbetelne az eredeti emelő. Ha checkbehindol akkor meg nem nyersz értéket a leaddel sem. Set, sor nem fog leadelni szerintem. Na de majd az elemző megmondja :P
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Kész sorral nem leadelnél te sem. Ha attól nem kell félned h mögéd passzolnak mert minden értelmes kész handet itt cbetelne az eredeti emelő. Ha checkbehindol akkor meg nem nyersz értéket a leaddel sem. Set, sor nem fog leadelni szerintem. Na de majd az elemző megmondja :P
      Semmi gond azzal, hogy valaki leadel kész sorral, sőt 3way az a legjobb játék, mert a reg air-el nem fog cbetelni és a fishtől meg kell a value, szabadlapot meg nem szeretnénk adni.

A gond itt csak az, hogy ez egy olyan board, ahol ha BB regulár, akkor nem lesz nála se szett, se sor, mert minden értelmes broadwaylapot sqzelnek az esetek többségében.
      Egyedül KQs,AJs, ami talán callol, mert nem akart sqz/foldolni meg J9s.

Ha meg fish, akkor tudjuk, hogy milyen szép lapokkal tudnak donkolni :)
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: Saviorhun
      Érdekes... Ha pf bepakoljuk mondjuk qq lapokkal és kk-aa ellen megyünk mindenki ramondja hogy cooler. Bizony postflop is vannak cooler szituk és néha be kell vállalni hogy itt j9 netán aj lesz, simán itt lesz kt, qt, de bepakolhatja kj-vel is. De ha tj, qj, kj lapokkal képes callozni az emelést majd mégegy utcát a turnön akkor már bőven plusszosak vagyunk. Itt mindenképpen betalált ha donkol, nincs értelme callozgatni, nem blöffből teszi.

valószínűleg ott lesz a sor, mivel elemzésekbe sokszor csak a vesztes kezek kerülnek be, de én itt akkir is a kéz védelme mellett vagyok
      Sziasztok!

Wow micsoda eszmecsere :) Bár a berakott leosztások legalább fele ilyen aktivitást váltana ki.

Na szóval a rengeteg hozzászólás közül én ezt emelném ki elsősorban.
      Top két párunk van, ami bizony elég erős kéznek mondható, szóval egy ilyen flopon számomra a legfontosabb az értéknyerés és a védelem. Igaz, hogy nem ismerjük az ellenfeleket, de SB nagy valószínűséggel fish.

bisovic többször is utalt arra, hogy miért nem lehet túl sok erős kéz BB-nél ha reg, ha pedig fish, akkor még ha lesz is nála sor, akkor is lesz nála rengeteg olyan rosszabb lap, amivel tönkremegy vagy calloz.

Szóval Top két pár nem az a kategória, amivel csak callozni szeretnék a flopon. KT, QT-el már nyilván a call lenne a jobb.

Így játszva pedig riveren eszembe nem jutna a dobás. Azt egyébként nem is értem obitchslayer, hogy riveren Te miért nem betelnél KT, QT lapokkal, amikor nyilvánvaló, hogy BU nem lehet erős. Viszont mivel ismeretlen, ezért nem tudhatjuk, hogy megadna-e riveren AK, AA, KJ lapokkal. Szóval ha én lennék BB, akkor tuti betelnék a rosszabb két párokkal is riveren.
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      Köszi Mkinek!

Adtam a rivert és K9-e volt..