[SH] NL5 AA 3bet pot flop kérdés (2013.02.14)

• deadlift85
      deadlift85
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 564
      Sziasztok!

BTN 8/7 61 hand
      WTSD 18 (2/11)

BB 14/9/7 330 hand

Ilyen kevés infóból mi a helyes lépés flopon,illetve mit teszünk,ha mindketten csak adják a cbetemet flopon és a turn mondjunk egy Q :diamond:

PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

CO: $6.86
      BTN: $5.00
      Hero (SB): $5.23
      BB: $5.00
      UTG: $5.91

Hero posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: (pot: $0.07) Hero has A:club: A:diamond:

fold, fold, BTN raises to $0.14, Hero raises to $0.55, BB calls $0.50, BTN calls $0.41

Flop: ($1.65, 3 players) 7:club: 8:club: 5:heart:
      Hero bets $1.25, fold, BTN raises to $2.55, [color=red][b]Hero???
  • 4 válasz
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

Nice 3bet pre ;)

Két nity arc callolt pre. Eléggé jól körbehatárolható a rangeük. BB-nél szinte mindig olyan handek lesznek, amivel nem akar 4bet foldolni, vagy 4bet brokeolni. Tehát ilyen (77)88-JJ(QQ), AQs, AJs, KQs. BTN, az IO miatt már kisebb pocketeket is tartani fog, illetve néhány SC-t.

A flop leginkább BTN rangeét üti telibe, aki nagy betre agrózik is, így szerintem egy nitebb arc ellen ezt el lehet szórni a flopon, ha nem láttunk még semmit tőle. Értem ez alatt, hogy nem emelt még, nem láttunk tönkremenni FD-vel, stb. Ha feltételezzük, hogy itt 99-QQ, FD, 2OC+FD be fogja tenni, ami ilyen kis minta alapján nem valószínű, akkor be lehet tenni.

Én ezt el tudnám dobni egy ilyen nitnek.

Ha csak callol mind a kettő, akkor minden turnön shoveolunk.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Hát én pont amiatt küldeném ezt be, hogy nagyon nitty az arc pre, sokkal valószínűtlenebb, hogy ilyen arc túlhúzzon minket egy 87-tel, simán lehet ez gyengébb OP szerintem.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.156
      Sziasztok!

Pre valóban jó a 3bet mérete! ;)

A flop leginkább BTN rangeét üti telibe, aki nagy betre agrózik is, így szerintem egy nitebb arc ellen ezt el lehet szórni a flopon, ha nem láttunk még semmit tőle. Értem ez alatt, hogy nem emelt még, nem láttunk tönkremenni FD-vel, stb. Ha feltételezzük, hogy itt 99-QQ, FD, 2OC+FD be fogja tenni, ami ilyen kis minta alapján nem valószínű, akkor be lehet tenni.

Ezzel nagyon nem értek egyet...

55,77,88, 99-QQ range ellen 34%-unk van...

Kb 30%-nak kell itt lennie a megadáshoz(nem számoltam ki centre pontosan, azaz +- 1-2%-ot tévedhetek)...még rakel is megleszünk.

Ez pedig a legeslegszűkebb skála... ha még szűkítünk és 99-et kivesszük, akkor is megvagyunk.

Üdv:

r4zor9b
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Eredeti hozzászólás: maksagery
      A flop leginkább BTN rangeét üti telibe
      A 7%-os PFR ranget?

Mivel ilyen nity az arc én easy rátolom.
      Adhatja:
      - összes 99+ pp
      - SG
      - SD

Ha meg setje van, vagy sora, akkor meg wp és note