[SH] NL5 - AK - PF oR vs min3+4-bet

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.02/$0.05 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($6.97) 139bb
      DavidDorky (UTG+1) ($12.50) 250bb
      CO ($9.62) 192bb
      BTN ($5.75) 115bb
      SB ($9.54) 191bb
      BB ($6.92) 138bb

Pre-Flop: ($0.07, 6 players) DavidDorky is UTG+1 A:spade: K:heart:
      1 fold, DavidDorky raises to $0.20, CO raises to $0.35, 2 folds, BB raises to $0.55, DavidDorky ???
      ------------------------------------------------------------------------------------------------

CO: 86/21 - 29 hand
      BB: 20/20 - 20 hand

Mi a legjobb lépés és miért?

Ha a handben maradunk mi a postflop terv?
  • 12 válasz
    • Absolutism
      Absolutism
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.09, Hozzászólások: 4.372
      Ha BB reg, és valami jó handje van, akkor szerintem nagyobbat 4betel rá, nem ilyen minimumot. Valszeg csak izolálni akarja kb egy AJs-el. Vagy fish ő is:)

Ha nem lennénk deepek, sima raise 1.4$-re mondjuk és broke. Még így sem lenne rossz a raise, bár lehet, hogy raise/fold lenne BB ellen, és raise/call CO ellen.

A call se rossz opció, BB-hez képest pozícióban leszünk. Reméljük, hogy betalálunk egy A-t, és AQ/AJ (vagy CO bármilyen Ax-el) kifizet három utcán.
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Mivel deepen vagytok, ezért +1 call.
      Ahogyan Absolutism is írta, BB-re pozíciónk lesz, CO-tól meg nem tartanék.

Ax Kx boardon callolok 2 utcát. Ha BB ch-kel, akkor vbet végig a fish ellen.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Köszi. Még várom a válaszokat...

Furcsa mondjuk, hogy a fold még csak fel sem merül senkinél. Főleg mivel az angol PS boardon is megosztottam a handet és ott az elemző úgy választotta a foldot indoklás után, hogy nem is nagyon lát jónak más moveot...

2+2-n is megoszlanak a vélemények.

Na de ezért lesz ez jó, van mit filózni rajta. :)
    • CsonkaNorbert
      CsonkaNorbert
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.13, Hozzászólások: 346
      bocsi h ide kontárkodok nem szoktam de ezen az angol kézelemzőn leesett az állam hogy fold és kész... eszembe nem jutna itt dobni a fold, egy rendes 4betre esetleg de erre iszonyat weak, hogy callolni kell vagy raiselni na látod azt nem merem határozottan kijelenteni de én pl szerintem adnám, és egy A vagy K s boardon donkolnék hogy a fish fizessen a reg (ha egyátalán az) nehogy mögém checkeljen... fish ellen ha raisel be is raknám, reg ellen nem biztos,
      de ezen hogy dobni kéne pre nem térek napi rendre :coolface:
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky
      Furcsa mondjuk, hogy a fold még csak fel sem merül senkinél.
      Deepen vagy a fish-sel, és jó lapod is van, ezért ellene jelentős IO-val számolhatsz, a reget meg le tudod read-elni post flop.
      A 4 bet size-ot nem is néztem, de így meg pláne call.
      Am ha a BB reg, akkor neki ez nem rossz spot a sqz-re.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Eredeti hozzászólás: Sziszkok0313
      Eredeti hozzászólás: DavidDorky
      Furcsa mondjuk, hogy a fold még csak fel sem merül senkinél.
      Deepen vagy a fish-sel, és jó lapod is van, ezért ellene jelentős IO-val számolhatsz, a reget meg le tudod read-elni post flop.
      A 4 bet size-ot nem is néztem, de így meg pláne call.
      Am ha a BB reg, akkor neki ez nem rossz spot a sqz-re.
      És a reget a 20 handes mintánk alapján fogjuk lereadelni? :)

Kellemes szitukat vázolsz fel itt, de azért ennél szerintem jóval több sucky spot lesz postflop amiben RENGETEG bb-t veszíthetünk

Mi van ha:
      - megadunk, majd a fish visszaemel pre...
      - megadunk, fish megad, reg 3/4 potot cbetel Axx Kxx wet flopon, mi adunk, fish visszaemel?
      - a reg 3/4 potot cbetel Axx Kxx wet flopon, mi és a fish is adunk, turnk blanken reg tovább betel? Turn odaér pl. a flush és tovább betel?
      - adunk a turnön is (mert 2 utcát azért mégis adunk) és a fish beborít 200bb-t?

(ne felejtsük el, azt sem, hogy postflop nagyon gyorsan megnő a pot 3way callok után...)

Kb 23 millió szituáció van ahol nagyon-nagyon nehéz döntések elé kerülünk, így, hogy elég deepen vagyunk a reg, és atom deepen a fish ellen...szerintem az elemző fold javaslata teljesen érthető. Postflop ilyen óriási potokban miután adtál 2 utcát, és netán a fish is jött kb szerintem sosem fogsz már a riveren TPTK-t foldolni, annyira shallow stackek lesznek, eleve nem is teheted majd meg, mert túl jó oddsokat kapsz a callra.

Valójában fogalmunk sincs, hogy ez a gayméretcold4bet mit jelent a regnél, és a fish pre3bet játékáról sincs infónk (az alapján amit Hero postolt). Postflop semmilyen statról nem lesz reprezentatív értékünk a regnél, a fishnél is elég határeset.

Ettől független - játék közben - amúgy én is adnék szerintem, mert el tudom képzelni, hogy a reg itt kb "squeezeli" a fisht valueból AQ-val, KQ-val vagy hasonló handdel, nekünk meg nagyon keveset kell megadni. De, simán elhiszem, hogy a fold jobb lehet itt...illetve miután megadok ilyen spotban én általában elég feszesen kiszállok postflop (annyira feszesen, hogy talán feleslegessé válik a pre call :D ). Amennyi IO lehetne itt, annál szerintem még több RIO lesz.

Az tuti szerintem, hogy visszaemelni elég rossz lenne itt pre.
    • CsonkaNorbert
      CsonkaNorbert
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.13, Hozzászólások: 346
      hmm van benne valami amit írsz és a deepséget elsőre nem is néztem de hogy ezt el nem dobja senki játék közben max egy szuper nit... a call kötelező az ciki ha fish még ráemel, de akkor van egy könnyed dobásunk és annyit azért nem pazaroltunk el, post tuti elég feszes fit or fold szerűen kéne ezt játszani, de ha valami nagyot találunk elég szép nyereség eshet le főleg a fish ellen...

lehet hiper szuper érvekkel le lehet vezetni h ezt el lehet dobni, de aki ezt eltudja dobni játék közben az inkább ne is pokerezzen max playmoney :coolface:
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      És a reget a 20 handes mintánk alapján fogjuk lereadelni? :)
      Természetesen arra gondoltam, hogy egy feltételezett regnél nem nehéz range-t felállítani, főleg, hogy 4bet potban 3 way elég egyenesen fog játszani.

Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Mi van ha:
      - megadunk, majd a fish visszaemel pre...
      - megadunk, fish megad, reg 3/4 potot cbetel Axx Kxx wet flopon, mi adunk, fish visszaemel?
      - a reg 3/4 potot cbetel Axx Kxx wet flopon, mi és a fish is adunk, turnk blanken reg tovább betel? Turn odaér pl. a flush és tovább betel?
      - adunk a turnön is (mert 2 utcát azért mégis adunk) és a fish beborít 200bb-t?
      - ha dob a BB, akkor megadom (lehet pusholom is), ha megad vagy 6 betel akkor meg fold.
      - 4bet potban nem fog light-an cbetelni a reg, de ha megadunk, és a fish raise-l, akkor a reg függővé tenném. Ha BB megad, akkor fold, a push-ol, akkor is fold, ha dob, akkor vagy call, vagy push
      - ha úgy cbetelne, ahogy mondod, kb 1,2$-t kéne megadni a flopon, és mivel a BB 2barrellezni tényleg nem fog blöffből, easy fold
      - 3way miért adnál meg 2 utcát?

A reg ellen nem kell növelni a potot, a fish pályázunk...
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Eredeti hozzászólás: Sziszkok0313

- ha dob a BB, akkor megadom (lehet pusholom is), ha megad vagy 6 betel akkor meg fold.
      - 4bet potban nem fog light-an cbetelni a reg, de ha megadunk, és a fish raise-l, akkor a reg függővé tenném. Ha BB megad, akkor fold, a push-ol, akkor is fold, ha dob, akkor vagy call, vagy push
      - ha úgy cbetelne, ahogy mondod, kb 1,2$-t kéne megadni a flopon, és mivel a BB 2barrellezni tényleg nem fog blöffből, easy fold
      - 3way miért adnál meg 2 utcát?
      - 200bb deep nem lesz jó betenni a fish ellen sem pre, ebben szinte biztos vagyok, egy másik 150bb deep handnél kistoveoltuk, hogy miért, ha nincs infó, hogy pre betologat random Ax-eket meg Kx-eket akkor sosem fogsz jól állni a range ellen és iszonyat varianciát érsz el ezzel.
      - szerintem még a fish ellen is cél kellene, hogy legyen a potkontroll, és nem az, hogy TP-vel 200bb-ket tologassunk, mivel igazán jó EQ-nk sosem lesz kb...nem is tudjuk, hogy mennyire változik az arc játéka mélységtől függően, azért egy fishnek is feltűnhet, hogy nem $10-t tologat, hanem 20-at :D

Példa:
      Board: Ad 8h 3d
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 54.968% 48.69% 06.28% 24101 3108.00 { AsKh }
      Hand 1: 45.032% 38.75% 06.28% 19183 3108.00 { 88, 33, ATs+, A8s, A3s, KdQd, KdJd, ATo+, A8o, A3o }

Ilyen deep rake után ez kb BE stack off lenne, egy szvsz reális range ellen. Az a fő gond, hogy valójában nagyon kevés infónk van, nem tudjuk, hogy min3betel-e pl. A8, vagy 33, de azt sem tudjuk, hogy postflop mennyira lazán stackelődne 1 párokkal. 100bb nutsunk van persze, de 200bb-nél más a szitu.

De lehet, hogy sikerült kicsit eltérítenem a topikot? :D

Amit ezzel mondani akartam csak amúgy, hogy ilyen szitukban borzasztó sok $$$-t veszthetünk, és igazából semmit nem tudunk az ellenfelekről. Szerintem ezért is írta az angol elemző, hogy fold a legjobb. De ilyen oddsokkal amúgy szerintem is elég határeset a fold...
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Szép kis thread lett bőle:) Köszönöm.

Teljesen érthető, hogy kézelemző azt mondta egy feltételezhetően kezdő játékosnak, hogy fold, valóban jobb, mivel sokszor sokat fog veszíteni és nehéz helyzetekbe fog kerülni.

Ha picit jobbak vagyunk postflop (vagy nagyon:) ), akkor belemehetünk a callba, valószínűleg fish range ellen elől vagyunk, reg ellen meg ha nem is, de biztos hogy megvan az elegendő odds a callra (igen egy KK+, AK skála is)

Egyébként meg pár kiegészítés/reagálás:
      pre nem sqz hanem 5bet, ami jön, de persze mind1...
      min3bet pre, majd egy 5bet shove vagy min5bet az mindig nuts és kb KK+, tehát AK-val szerintem betenni 200bb deepen nagyon nagy hiba. 200bb deepen AK-t betenni csak readdel, dinamikával lehet.
      postflop max egy utcát tudunk megadni ha micron valaki min5betel majd két utcát betel az mindig KK+, szóval Kxx-en kevesek leszünk Axx-en érdekesebb (picit jobb az odds), AKx-en is érdekesebb, betsizetól függően lehet gondolkodni... de általában fold különösen ha ott is 3way vagyunk.
      reg 3way nem fog blöffből cbetelni, tehát nem kell attól félni, hogy jobb lapot dobunk postflop.
      regnél nem nagyon lesz draw, de ha folytatja és lejön a draw, nyilván szuper erős (erősíti a ranget ->szettek fele)
      Axx-en érdekes lenne egy cbet és fish raise az biztos: ]

Mindenki döntse el, mennyire jónak tartja magát, vagy elégnek egy ilyen callhoz, én tudom magamról (lehet leak, de mániákusan törekszem, hogy fishekkel partyban legyek:) , hogy biztos calloznék.

Postold majd 2+2 forumot:) kíváncsi vagyok, mit írnak.

GL,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      2+2
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Köszi.