[SH] nl 89s

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      Hero ($56.21)
      BB ($48.37)
      UTG ($58.86)
      CO ($67.56)
      BTN ($38.43)

Dealt to Hero 9:diamond: 8:diamond:

UTG raises to $1.50, fold, BTN calls $1.50, Hero calls $1.25, fold

FLOP ($5) Q:heart: 5:diamond: 4:diamond:

Hero checks, UTG bets $3.81, BTN calls $3.81, Hero raises to $11, UTG raises to $25.19, BTN folds, Hero raises to $54.71 (AI), UTG calls $29.52

TURN ($118) Q:heart: 5:diamond: 4:diamond: J:heart:

RIVER ($118) Q:heart: 5:diamond: 4:diamond: J:heart: K:spade:

utg 5 handed mp innen hív 21%-ot

bu és bb is passzív fishek ( ha bb nem fish ekkor pre fold nálam)

általában flopon csak callozni szoktam hogy bennt tastsam a fisht

de itt úgy voltam vele hogy megakadályozom hogy a reg esetleg kibarelezzen és ha esik a lapom akkor az meg nyilvánvaló lesz neki, és mivel könnyen lehet nálam 55 44 azért úgy gondoltam raiselek, a aregtől dobást vártam, ha a fish pedig calloz turnon puhsolok.
  • 5 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      En itt nem emelnek floppon.

Floppon sztem just call, pont h bennt tartsd a fisht ah irtad. Majdnem oddsod van h megadj 1 utcara. Plusz azert van vmekkora impliedod.

Azert sem tetszik az emeles, mert a reg elorol emel es huzos boardon, fishhel a fedelzeten cbetel, tehat ez inkabb mutat erot. Tehat kisebb a FE-d. Kozben meg meg a fisht is kizarjatok akitol value johetne talalat eseten. Aki egyebkent potban marad ha te just callozol.
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      a reg elorol emel es huzos boardon, fishhel a fedelzeten cbetel, tehat ez inkabb mutat erot..
      és én mégis raiselek ami meg így mégnagyobb erőt mutat, nyilván tudnia kell hogy még egy átlag reg is látja hogy ő itt erős

így akartam szetet előadni

sokszor én is inkább csak callolnék azok miatt amit te is írsz, most valahogy mégis emelett döntöttem és azon tanakodok hogy vajon mennyire jó/nem jó!
    • obitchslayer
      obitchslayer
      Bronz
      Regisztrált: 2012.06.23, Hozzászólások: 1.071
      Ez nekem sem tetszik.
      3way cbetel az UTG, fish is van a potban, elég ritkán lesz nála gyenge lap.
      Másrészt ezen a boardon a x/r-ed 6 kombó settet reppel és egy rakás airt. Kicsi is az emelésed. Q89s vagy QT9s boardon (még talán Q78s) jobb lenne a x/r (mármint a lapodtól függetlenül másféle FD-val vagy 2nd/3rd párral).

szerk: amikor backraisel a reg én dobnék. Ott ő már committed, sztem nincs FE-d, és 9 magassal nem akarnék tönkremenni.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Flopon szerintem teljesen jó lett volna a ch/C. Van oddsunk és van a potban Fish, aki kifizethet. Egy emeléssel nem sok mindent érünk el. Még ha a reg dob és BTN AI megy, akkor sem szívesen raknám be (egyedül akkor gondolkodtam volna el a ch/R-en, ha BTN stackje 30-40bb lett volna, mert akkor neki adom az AI-t, ha a reg erősködik, akkor pedig dobok). Ha már ch/R-eltél, akkor én biztosan kiszállnék a reg visszaemelésére. 9high FD-vel nem sok jót remélnék.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: obitchslayer
      Ez nekem sem tetszik.
      3way cbetel az UTG, fish is van a potban, elég ritkán lesz nála gyenge lap.
      Másrészt ezen a boardon a x/r-ed 6 kombó settet reppel és egy rakás airt. Kicsi is az emelésed. Q89s vagy QT9s boardon (még talán Q78s) jobb lenne a x/r (mármint a lapodtól függetlenül másféle FD-val vagy 2nd/3rd párral).

szerk: amikor backraisel a reg én dobnék. Ott ő már committed, sztem nincs FE-d, és 9 magassal nem akarnék tönkremenni.
      Szia!

Nos egyetértek. Alap esetben egyébként a ch/c sem igazán jó egy ilyen lappal, hiszen ha be is találsz nehéz lesz értéket nyerni és ha akciót kapsz később valószínűleg hátul is leszel, de mivel ott a passzív fish a potban, ezért vélhetően tőle tudsz értéket nyerni.
      A kiemelt részek különösen fontosak.