[SH] nl100 QTs

• wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2008.10.05, Hozzászólások: 4.040
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($97.50)
      Hero ($115)
      UTG ($35.71)
      UTG+1 ($145)
      CO ($104)
      BTN ($102)

Dealt to Hero T:diamond: Q:diamond:

fold, fold, fold, BTN raises to $2.50, fold, Hero calls $1.50

FLOP ($5.50) 6:diamond: 4:spade: 2:spade:

Hero bets $4, BTN calls $4

TURN ($13.50) 6:diamond: 4:spade: 2:spade: 5:diamond:

Hero bets $10, BTN raises to $30, Hero calls $20

RIVER ($73.50) 6:diamond: 4:spade: 2:spade: 5:diamond: 6:spade:

[color=red]Hero bets $79.48 (AI),

bu 6,4 K hand alatt gombon 66%ban dob 3betre 17%ban callol és 4betel

nem akartam 3betelni szvsz felesleges, ellene nyilván polarizáltan jó
      sok szart 3b/foldolnék és betenném 88+ AQ+val AJs KQs-el

szóval nem akarnám feltétleül még ezt is belevenni nagyon dominál a calling range, 3b/foldolni nem szeretnék mert nem rossz kártya, 5b pushra nem jó szóval inkább játszok oop ezzel még úgyis hogy mindössze 36% ot lop btn

bár postflop nem rossz
      érdekes hogy nem nagyon dob ha raiselik a cbetjét --> 46%-ot
      WTSD 25%
      agfreq 34 ( 36 32 30 )

eddig 1szer Q magas flopon bu v bb instafoldolt ha donkoltam (vett handek egyéb readem nem volt, ő rólam azt látta valszeg hogy aktív vagyok az asztalnál)

szóval mivel nem nagyon dob ha raiselik a cbetjét lehet egyszerűen c/f-olni kellett volna.

Bár eléggé adja a board a bluffot.
      65%ot cbetel. Szóval a c/r bet push és bet bet bet sem rossz, hiszen csak 25 wtsd és lesz itt nálam mindegyik set is mindkét line-ál.
      Utólag talán a c/r tetszik jobban h már bluffolunk, de ellene nem tudom hogy kell -e eröltetni. Wtsd ok, de ez a 46% foldcbet vs raise kicsi.

ha már így alakult
      milyen rivereken mennétek allin?

én párózódotton mindenképp sőt any spade-n is tetszene a push.

Ha a bd flushom esik le akkor valszeg c/brokeolok.
  • 6 válasz
    • lino5
      lino5
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.22, Hozzászólások: 8.935
      hali

ha már a donk mellett döntesz arra figyelj, hogy balanceálva legyen, ezt így általánbosságban mondom, nyilván olyan regek ellen akik ellen sokat nyomod. turn bet nyilván adja magát, OOP a potban viszont lehet dobni a raise-re, de ha callozol riveren szerintem feladnám, bár nem raiselte a flopot, de IP simán floatolhat draw-val, sőt akár turnön is megadhat, hogy riveren beteljen ki, meg aztán játszhat flop call, turn raise-t is ezzel, IP nem nagyon követ el hibát egyikkel se. így meg ugye a river move kb gambling, hogy a flush ott lehet nála. riveren amúgy szerintem semmivel se donkolnék itt (bár akkor meg ugye a turn call még rosszabb)
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      ok, köszi

+1 mert QsTs volt
      és mondtad hogy fd is ott lehet nála, én pedig nem tettem volna erre
      emiatt is gondoltam hogy callozok turnon és :spade: riveren bluff all-in megyek
      :diamond: riveren meg szintén csak ott értékért (illetve ezt nem tudom hogy ezzel c/push nme -e jobb inkább, főleg látva a mutatást lehet folytatta volna)

illetve ugye még arra gondoltam hogy a pározódásokon is pusholok

szóval szvsz én fullt meg flush-t reppletem

miért dobhatatlan ez számára? Az ő szemében talán nem túl sok gyengébb flush ami donkpushol és hát mi bluffol így?
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      Hú erre jó rég nem jött válasz!

Lino nézz rá légyszi!
    • lino5
      lino5
      Bronz
      én semmilyen riveren nem donk pusholnék. (persze akkor, mint ugye írtam is a turn line nem lehet plusz EV kb). egyébként nem igazán értem, azt nem érted, hogy miért callozott le Q high flushel a riveren? hát 2 okból szerintem. először is maga a line-od elég érdekes, ilyen helyzetekben pl én is mindig inkább callozok, ha nem tudom hova tenni az ellenfél játékát

2 ha már ennyire bele akarsz mélyülni a handbe, hogy ő azt gondolja, hogy nálad csak set lehet, hiszen turnön nem adhatsz meg draw-val, de valamivel mégis megadsz, ami ugye leginkább set lehet (ritkán herocall) és majd ha pározódáson donkolsz, akkor ő dobni fog, hát ez elég optimista terv. akkor meg ha már ilyenek eszébe jutnak, akkor az is eszébe juthat akár, hogy miért nem pusholsz turnön egy ekkora potba settel, mikor rengeteg draw is kintvan, hiszen az egyetlen hand ami ver kb, az a 34s (jó ritkán ilyen 78 float még mondjuk), ha egy TAG arcot feltételezek. nem kerek ez így érted
    • wilmots83
      wilmots83
      Edző
      Edző
      nem mélyedtem abba bele hogy ő mit gondol arról hogy én mire teszem,

de való igaz hogy kevés 3x lehet nála

de ő nem feltétlen gondol bele abba hogy én ezt tudom

arra próbáltam játszani hogy azt elhitessem vele hogy igen én beparáztam az egylapos sortól és settel csak megadok illetve fd-vel szintén bacallozom

eddig jutott el gondolatmenetem és innen jött az ötlet hogy bizony jó pár riveren bluff pusholni fogok

érdekes hogy optimista tervnek látod hogy pározódáson dobassak vele flush-t
      értem hogy fura a line-om de hát mégis kb mi ez? Mit mond ilyenkor magában?
      ÁÁ az úgyse full azzal miért pusholna, ez inkább busted draw!
      Lehet nem tudom.
      Megjátszás közben én abból indultam ki hogy én elhinném a fullt és dobnám a flushom, de lehet hogy ez hiba.

A másik viszont hogy nekünk Q magasunk van és nem mindíg flsuh lesz nála, lesz néha nála akár jobb lap ami bluffolt trunon. Te is montad hogy 3x nem nagyon lesz nála! Sőt most nézem hogy

Eredeti hozzászólás: wilmots83
      mindössze 36% ot lop btn
      szóval lehet még A3oval se lop
      A3s K3s ami benne van

de ezek annyira gyenge kombinációk flopon hogy lehet inkábbb a raise/foldot választja ha nincs hozzá fd-je

tulajdonképpen mire tesszük turnon?
    • lino5
      lino5
      Bronz
      flushdraw és valamilyen PP, top pár, float, flopon kb minden lehet nála