[SH] nl50 QQ

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: CO 19/13/ 150 hand
      BB 53/27/ 15 hand - tilten volt a fish, openpusholgatott meg örültködött, ezért calloztam csak, hátha pushol.

Floppon raise/call volt a terv a fish ellen, és raise/fold a reg ellen, ez rendben van?

Turnon szerintem van value a betben a fish ellen, mert 2pár+ beteszi floppon. Ezért leginkább 67, 57, 47, A6, szerüségre tettem. Reg megy nyilván nem lesz erös.

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $78.17 (156.3 bb)
      Hero (BTN): $50.85 (101.7 bb)
      SB: $46.75 (93.5 bb)
      BB: $17.13 (34.3 bb)
      UTG: $70.41 (140.8 bb)
      MP: $25.25 (50.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q Q
      2 folds, CO raises to $1.50, Hero calls $1.50, SB folds, BB calls $1

Flop: ($4.75) 6 4 5 (3 players)
      BB bets $0.50, CO calls $0.50, Hero raises to $4, BB calls $3.50, CO calls $3.50

Turn: ($16.75) 2 (3 players)
      BB checks, CO checks, Hero bets $11.75, BB calls $11.63, CO calls $11.75

River: ($51.88) 7 (3 players)
      CO checks, Hero checks
  • 4 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      A reg ilyen line után soha nem lesz erős és ha ezek után megpróbálna kizárni, akkor aligha dobnék neki. BB 34bb shorty ellen meg STD.

A turnon gondolkodom, de valószínű bet/fold. A fishnél még így is rengeteg húzó lehet. Az meg, hogy a reg mivel képes ilyet tenni? Fogalmam sincs. Talán 33, vagy 22. Emiatt meg már lehet jobb lenne a turn chb.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Azt nem értem a reg miért ne lehetne erős a flopon. Egy sorral például nekem eszembe se jutna emelni a fishre, hiszen ha a flopon én emelek, akkor azzal túl nagy erőt mutatok és a fisht is kizárom, a reggel meg dobatok egy rakás közepes kezet. Szóval jó az a raise/fold terv a flopon.
      Turnön a fish miatt mindenképpen mehet a bet, de szerintem ez túl nagy és nyilván bet/fold lenne továbbra is a reg ellen.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ezek szerint ha mondjuk 87s-et tartanék CO helyében, erre a mD-ra csak meg kellene adnom, mert van egy reg mögöttem, akinél lehet egy pár közepesen erős kéz? Settel gondolom emelnénk.

Amúgy nem is emelésről, hanem majdhogynem egy sima betről lenne szó a flopon a kihagyott cbetre, mert ezt az 1-1bb-t nem tekinteném semminek. CO helyében sorral/settel is hívnék 4$ valamennyit, mintha nem donkolt volna senki, mert ezzel csak szabad lapot kapna mind2. Aztán esik egy 4. lap a sorhoz, duplázódik a board... és meghalt az akció.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Ha én ülnék a gombon és CO emelne a fish donkjára, akkor a 44-JJ range-ből (amivel esetleg megadtam volna) a szetteken kívül mindent elszórnék, mert majdnem kizárt, hogy ennél rosszabbal emeljen rá a fishre CO. Szóval egy sorral én inkább csak calloznám a fish donkját, mivel egyébként sincs sok zseton előtte, szóval azt később is be tudjuk húzni, vagy mivel tilten van talán magától betolja. Így viszont a reg range-ének nagyobb részét is bent tartom és még az is lehet, hogy a TT-JJ lapokat is emeli, amit egyébként meg talán dobna.
      Szettel már nyilván nem adnék ingyen lapot.