[SH] NL10 - SB vs BTN 3-Bet pot [13.02.17]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($10.32) 103bb
      UTG+1 ($3.85) 39bb
      CO ($12.33) 123bb
      BTN ($10) 100bb
      DavidDorky (SB) ($10) 100bb
      BB ($4.02) 40bb

Pre-Flop: ($0.15, 6 players) DavidDorky is SB 10:diamond: 8:club:
      3 folds, BTN raises to $0.20, DavidDorky raises to $0.80, 1 fold, BTN calls $0.60

Flop: J:club: 2:diamond: 3:diamond: ($1.70, 2 players)
      DavidDorky bets $1, BTN calls $1

Turn: J:spade: ($3.70, 2 players)
      DavidDorky bets $1.70, BTN calls $1.70

River: A:club: ($7.10, 2 players)
      DavidDorky bets $6.50, BTN calls $6.50
      ------------------------------------------------------------------------------------------------

Elöljáróban annyit, hogy amint a pop-upból is kiderül, egy PS tagról van szó. És mint ilyen hajlamos lehettem túllevelingelni a leosztást.

Akkor a gondolatmenetem:
      - azt konkrétan nem figyeltem meg, hogy mindig 2x-el lop-e BTN-ről, de az ilyen méreteket hajlamos vagyok legtöbb esetben egy lazább skálára tenni. főleg így, hogy 60% a BTN Stl - így hát nem volt kérdéses a 3-Bet any2-val, mivel nyereséget termelek. Ő megad.
      - eddig rendben is van a dolog, biztos +EVs a line ideáig. ám innen jön az izgalmas rész
      - most már szinte biztos vagyok, hogy sokkal jobb lett volna x/f-olni flopon, lévén, hogy szinte semmi EQ-vel nem rendelkeztem - illetve csak 55%-ban dobott C-Betre 3-Bet potban
      - ám én mégis a C-bet mellett döntöttem. amint letetted a voksod a flop x/f ellen, vagy mellett, vizsgáld a leosztást csak a C-Bet utáni történésekre fókuszálva
      - elérkeztünk a turnre - pározódás. úgy voltam vele, hogy 55% FToCB-je miatt számtalan float lehet a skálájában, vagy akár pocketek, over cardok is, amit itt dobatni tudok. ezért úgy gondoltam, hogy ha már C-Beteltem, akkor itt igen nyereséges lehet a második töltet, ismerve az ellenfél mutatóit. majd nagy meglepetésemre itt is megadott.
      - a riveren már végképp megkérdőjelezem a lépésemet. igaz, hogy bár ellenfelem beírta a végén, hogy alapvetően nem feltétlenül rossz move, mivel KK,AK is ment volna részéről itt a levesbe...

Lényeg a lényeg, rendkívül kacifántos leosztásról van szó. Jöhetnek az építő jellegű megkövezések (már ha létezik ez a fogalom) - minden meglátást és koncepciót szívesen fogadok, mert úgy gondolom, hogy ebből a leosztásból rengeteget tanulhatok.

És még egyszer megjegyezném, hogy nem elég csak rábökni, hogy flopon x/f-olni sokkal jobb lett volna. Menjünk mélyebbre - flop CB után mik a meglátások? :)

Előre is köszönöm minden hozzászólónak! :s_thumbsup:
  • 11 válasz
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      t8o csak akkor 3bet ha itt valami 37% a ranged... vagy benézek vmit és nem T8o van nálad? ?( ?( ?( ha van call ranged akkor is ez bőven nem elég még blöff rangebe sem
      itt amúgy sztem ha bb nem sqz monkey polarizalt lennék mert villain dobal tul sokat, szal az oké hogy 3bet > call >3bet a range de ez bőven nem fér bele a bluff rangebe, raadasul sb ugye nem is kell annyiszor vedeni mint bb szal egyáltalán nem fér bele
      turn ez egyáltalán nem jó lap barrelezni, ch/f turn
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szia!

60%ban lop az nem azt jelenti, hogy 3betet is lightan fog callolni, főleg, ha nem 3betelsz túl sokat. Elég sokat dob 3betre, 73%, bár jobb lenne egy pozíciós stat inkább.

Én ilyen kézzel soha nem 3betelek, csak pozba és csak infóval. Sztem, ritka rossz kezet sikerült választani. Ezzel nagyon ritkán fogunk equityt flopolni. Az meg rossz koncepció, hogy any2val 3betelünk egy laza lopóskálát, mert akkor rengeteg 4betet fogunk kapni, vagy callt és mindig OOP kell játszanunk nagyon gyenge kezekkel.

Flop, túl nagy a bet. Elég dry a board, nálunk totál air, javulásra az esély 0, szval simán 0,8$-as sizeal betelhetünk. Ez a flop amúgy sem túl jó cbetre, mert itt ált. kettőt kell lőni, mert pozba biztos vagyok benne, hogy rengeteg kéztől fogsz callt kapni. Kettőt meg inkább olyan kézzel lőnék, aminek van némi SD valueja, javulási esélye.

Turn, semmi nem változott, így azzal a rangeel, amivel flopon callt kaptál, turnön is callt fogsz kapni. Ráadásul a betsizeod is csökkent flophoz képest. Én itt feladnám.

River, value handel soha nem fogsz ekkorát betelni, mert nem ad meg semmi ami gyengébb nálad. Itt elég erős handet rappelünk, így valuet akarunk nyerni a 88-TT, QQ handjeitől, amiktől ezzel a sizeal nem nagyon fogunk. Szval, ez egy gondolkodóbb játékosnál snap call ált. minden QQ+, Ax float kézzel. Mivel beégett a flop FD is, így még lehet sok gyengébb pártól is callt fogsz kapni.
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Eredeti hozzászólás: maksagery

Én ilyen kézzel soha nem 3betelek, csak pozba és csak infóval.
      de pozban is pl vegyünk egy co v bu szitu, milyen ellenfél ellen fogod a lapjaid 37% megjátszani bu vs co? szerintem senki ellen. jah de aki 60% openel coról és sokat dob 3betre az ellen oké :s_biggrin: :s_biggrin: :s_biggrin:
      ha van egy bluff range azt a lehető legjobb lapokból állítsuk össze ami már nem jó a callra és így haladjunk lefelé, szal ha t8o 3bet akkor minden lapot elvileg megjatszunk a szituban ami jobb mint t8o
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: iamachicken
      Eredeti hozzászólás: maksagery

Én ilyen kézzel soha nem 3betelek, csak pozba és csak infóval.
      de pozban is pl vegyünk egy co v bu szitu, milyen ellenfél ellen fogod a lapjaid 37% megjátszani bu vs co? szerintem senki ellen. jah de aki 60% openel coról és sokat dob 3betre az ellen oké :s_biggrin: :s_biggrin: :s_biggrin:
      ha van egy bluff range azt a lehető legjobb lapokból állítsuk össze ami már nem jó a callra és így haladjunk lefelé, szal ha t8o 3bet akkor minden lapot elvileg megjatszunk a szituban ami jobb mint t8o
      Jaja, maradjunk inkább a mondat első felénél. :)
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      jah hat sb v bb jo lehet am, hirtelen ez nem jutott eszembe, de én alapbol inkább gyengebb equity de suit lapokat 3betelnek ott is
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Én is inkább a suited lapokat részesítem előnyben, mivel tudok equityt flopolni.
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Regisztrált: 2012.03.27, Hozzászólások: 874
      Na ideért villain is. :)
      ~16k handed van rólam nekem meg csak 300 ez nemér :D

Én is simán 3betelem az ilyen lapokat ilyen nagy steal, foldto3b ellen, ez alapján:

-minraisere 70centet- 6,5bb(befektetés)/10bbt nyerhetek --> 65% fold equity kell a 60%os bu steal range simán sokat fog dobálni és nem szokták észrevenni általában nem alkalmozkodnak, max ha egymás után küldöm a 3b-eket

73%nál bu gyakrabban fogok dobni szerintem 3b-re ( max 6% rangel játszok tovább )

-3bb re 9bb 8,5bb/13bb 65,3%, 10bb resteal esetén is ~68% kell "csak"

Ha flop c/f olok akkor is meg kéne érnie nem?

A hand:

River akkor rossz elgondolás lett volna tőlem AK,KK,QQ,TT-t eldobni? ( ritkán fogok ellene 4betelni monstert, mert arra sokat dob ) És wtsd statjai nem ezt mutaják, hogy sokat blöffölne.
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Eredeti hozzászólás: nptrk
      Na ideért villain is. :)
      ~16k handed van rólam nekem meg csak 300 ez nemér :D

Én is simán 3betelem az ilyen lapokat ilyen nagy steal, foldto3b ellen, ez alapján:

-minraisere 70centet- 6,5bb(befektetés)/10bbt nyerhetek --> 65% fold equity kell a 60%os bu steal range simán sokat fog dobálni és nem szokták észrevenni általában nem alkalmozkodnak, max ha egymás után küldöm a 3b-eket

de 37% fog itt 3betelni az mindenképpen rossz mert feltételezhetően te nem egy robot vagy és alkalmazkodni fogsz
      nem ellene dobsz ennyit btw hanem átlag nl10 playa ellen akik amúgy túl keveset 3betelnek
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

A hand végére értem csak ide úgy érzem. Szerintem viszonylag letisztázódhatott a pre része, miért rossz post meg : ] ugye nem szeretünk 3 utcát blöffölni csak úgy a vakvilágba, főleg nem ennyire rosszul alakulú boardon (szerintem)

De röviden:
      Preflop
      valóban felesleges ennyire lazán 3betelni SB-ből, ahogy írta chicken (szépen ki is fejtette miért, ty), BB vs SB nekem is szokásom volt, hogy mindennel callozok, amivel meg nem tudok +EV-sen azzal 3betelek:) (eléggé eltolódott trash handek felé a rangem) és egész sokáig be is vált ez... Talán micron még most is játszható.
      mondjuk abban kételkedek, hogy ha Te csak egy adott játékosra játszol vissza, akkor valószínűleg a legtöbb NL10-es játékosnak nem fog feltűnni, hogy Te most specifikusan csak rá játszol vissza, amíg az átlagos statod (azaz minden játékos ellen összeadva kiátlagolva) rendben lesz és nem lesz kirívó (vs HERO kellene vagy jobb megfigyelő képesség)

Postflop
      a cbet még a legkisebb hiba, de valóban mehetne kisebb mivel csak FD van kinn...
      nem mondanám, hogy keveset dob az ellenfeled mivel 3bet potban 55%ban dob, ami bőven a felső kategóriában van (sima potban is 63% körül van, nem mondanám floaternek) emiatt turnre érve erősebb a skálája, kevesebbet is fog dobni
      turnon viszont keveset dob sima potban is (innen gondolhatod, hogy keveset fog floatolni) és nem azért lesz nagy a bet vs missed cbete (68% nem is kiemelkedően nagy, normális kb), mert sokat floatol, hanem mert sokat dob flopon és erősebb skálával érkezik turnre, amit ott nem is dob el, tehát ez egy koncecpcionális hiba ami szerint sok turnt kéne barrelezned ellene, de valójában ellene legtöbbször csak flop cbet, vagy flop, turn és river cbet ahol egy TP-t is el tudod boni, de turnon még biztosan nem (statokból leszűrve:)
      de ha a boardot és ranget nézzük meg, akkor kb a rangenek elenyésző részét dobja el turnon, riveren meg hogy KK-t, QQ-t dobassunk az elég merész (micron meg mindenhol kb)
      azzal mondjuk nem értek egyet (Maksa Úrfi) hogy az erősebb betsizenk miatt gyengéb rangere raknak minket, ennyire nem is gondolnak bele mélyen, másrészt itt Ax-el nem nagyon van más opciónk mint a push : S és pont QQ, KK egyéb gyengébb párok ellen pusholunk néha Ax-es FD ellen...

Most ennyit tudtam hozzátenni:)

GL,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Köszönöm a hozzászólásokat! Tanulságos leosztás volt... :s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145