[SH] NL4 JJ fastfoward

• CsonkaNorbert
      CsonkaNorbert
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.13, Hozzászólások: 346
      hello azt hiszem ide még nem posztoltam, próbálgatom az sh játékot :)

ellenfél egy fish reg szerűség pre agresszívebb, post passzív( 30/26/6,8/11 vp/pf/3bet/fold3bet 141hand)
      Gondolatmenetem:
      utg nyit JJ megadok mert szeretem variálni h 3betelek e vagy sem ilyen lappal ha pozban vagyok(mondjuk utólag tetszene 3bet de nem tudom a hand pillanatában mennyi statom volt róla de ez a 11%fold to 3bet még kis minta alapján is gyanús), flop mivel elég száraz ő meg passzív csak megadok hátha talál valamit turnon amivel tovább lövi, turn csúnya kártya és mivel azt a hand pillanatában is tudtam h passzív és jó nagyot hív felvillant bennem a vész jelzés hogy ez AK lesz nagy eséllyel, vagy QQ vagy TT vagy 22, de hát a call az kötelező, river wtf joker kártya :coolface: de elcheckeli, fullja már tutira nincs sajnos, ekkor jött az isteni sugallat megkéne próbálnom indukálni valami pici bettel hogy egy AK AQ esetleges A10 vérszemet kapjon, és végülis sikerült is miután min raisel sokat tankeltem hogy azt gondolja félek vagy Jxem van de nem tudom végülis miért nem pusholtam, nem gondoltam hogy megadja de ezt se gondoltam hogy megadja kb kiírtam a homlokomra hogy full vagy jobb vagyok csak indukálok :)

nem lett rövid sorry :coolface:
      kérdés: lehet e ebből több valuet kiszedni meg így hogy nem 3beteltem mennyire volt jó a line? (elég sokat gondolkoztam ezen hogy nekem tetszik de kár hogy nem sikerült stackelni)

(sztem ha 3betelem, cbetelek 1/2potot amit erre sokan mondanának standard lineak amit én is meglépek néha, akkor sima foldot kapok flop, szeretek variálni még ha micron is vagyunk MÉG :megusta: )

Party, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $5.02 (125.5 bb)
      BB: $6.15 (153.8 bb)
      MP: $6.58 (164.5 bb)
      UTG: $9.66 (241.5 bb)
      CO: $2.25 (56.3 bb)
      SB: $4.27 (106.7 bb)

Preflop: Hero is BTN with J J
      UTG raises to $0.12, 2 folds, Hero calls $0.12, 2 folds

Flop: ($0.30) 2 Q J (2 players)
      UTG bets $0.21, Hero calls $0.21

Turn: ($0.72) T (2 players)
      UTG bets $0.60, Hero calls $0.60

River: ($1.92) J (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.40, UTG raises to $0.80, Hero raises to $2, UTG calls $1.20

Results:
      $5.92 pot ($0.29 rake)
      Final Board: 2 Q J T J
      Hero showed J J and won $5.63 ($2.70 net)
      UTG mucked A K and lost (-$2.93 net)
  • 4 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Nem nagy minta, de jó lenne tudni, hogy mennyit openel UTG-ből.
      Ha ott is laza, akkor lehet 3betelni, de a call az tetszik. ;)

Jó a 2 utcás call is, mert a raise-el a blöfföket eldobatod (meg a TP-ket is szerintem).
      Riveren meg nem kell trükközni, mert nincs mintád, hogy abban bízz, hogy raise-t kapsz.
      A pici bet nem jó, mert sokszor láttam már olyat, hogy ch/c-t játszanak ilyen boardon pl KK+ és TPTK lapokkal, ezekkel meg értéket veszítesz. Én betelnék egy fél potot value-ért, és pusholnék, ha raise-t kapnék.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      Szia,

Légy üdvözölve a boardon első leosztásod alkalmából;) ! Remélem, jól fogod érezni Magad itt nálunk. És sok handet elemezhetünk, gondolhatunk át együtt:)

Biztos vagyok, hogy ha rendszeresen használod a kézelemzőt (és ennyire átgondolod a handeket), akkor rohamos mértékben fog fejlődni az SH játékod!

Handre térve
      preflop nálam csak call ez legtöbbször, kivéve ha valami indokolja a 3betet (ilyen lehet pontosan az, hogy keveset dob a 3betre, sokat emel UTG-ből (tehát nem positional aweraness)

postflop jó a line és ismételten egyet kell értenem Sziszkok0313-al, ezen a limiten kevésszer fogsz indukálni egyrészt, másrészt pedig ha végig gondolod nem nagyon van olyan hand a rangeben, amit indukálni tudsz (2 utca bet majd river csekk után), ha pure blöffje lenne, amit nagyon ritkán tudok elképzelni, akkor inkább riveren betelne még egyet mintsem x/r-eljen (nagyon kevesen képesek erre és azok is inkább a fishek:D , mert ők szélesek nagyon riveren, és nem akarnak mindig dobni és veszíteni)
      szóval riveren sima vbeted van AA, KK, TP, két pár és jobbak ellen, ezért nyugodtan mehet fél pot és 3/4 pot között és ha visszaemel, akkor természetesen push, erősségben nincs nagy különbség, hogy most 1$-al kevesebbet emelsz, szerintem nem csak ez ellen a hand ellen, de minden value handje ellen (pl AA, KK ha visszaemel nem fog dobni) elég sok valuet hagytál azzal, hogy a maradék 1$-odat nem pusholtad vissza, ez volt a legnagyobb hiba a handben és 1$ az esetünkben 25bb : ( (lehet picit több is maradt hátra mint 1$)

GL,
      L.
    • CsonkaNorbert
      CsonkaNorbert
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.13, Hozzászólások: 346
      Köszi szépen, igazatok van :) kicsit túl levelingeltem az nl4et :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.155
      :D (még mindig jobb mintha lebecsülnéd:) ) de persze a legjobb ha helyén kezeljük a dolgokat;)

Nagyon szívesen!;)