[SH] Tt

• PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Full Tilt, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 2 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BB: $25 (100 bb)
      Hero (SB): $25.75 (103 bb)

Preflop: Hero is SB with T T
      Hero raises to $0.50, BB raises to $1.75, Hero raises to $5.25, BB calls $3.50

Flop: ($10.50) 2 K 3 (2 players)
      BB checks, Hero bets $5, BB raises to $17, Hero folds

Villain: 27/19/10,5. Fold to 4bet 0%(3)

Flop cbet/foldról mi a vélemény? chb és később 1 utca call blanc-en jobb volna?
  • 5 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ez most HU?, mert ha az, akkor arra külön részleg van.

SB soha nem mR-elnék semmivel. Minimum 2,5bb, de azt is csak nagyon kevés ellenfél ellen, akiről már kitapasztaltam, hogy képes rá dobni. Szóval 3bb openR preflop. Jó lenne tudni, hogy azért nem dob a 4betekre, mert megadogatja, vagy azért, mert 5B Shove-ol. Ha utóbbi, akkor jó a 4B/Broke terv. Ha előbbi, akkor meg inkább csak megadtam volna a 3betet és postflop próbáltam volna játszani.

Flopon elég 4$ cB/Fold, hacsak nincs valami read (ugyanis el nem tudom képzelni mivel csinálhatja - lehet KQ, KJ így játszik valueért, de lehet random így blöfföl).
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Tudom, hogy van HU rész, de régen amikor FR 6 handed gamet betettem SH-ra akkor mondták, hogy ez attól még FR, hogy csak 6-an vagyunk. Ezért gondoltam, hogy Hu-ot ide teszem.

Annyira nem volt nagy a minta, róla. Amint látod 3 alkalommal kapott 4betet.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Én is azt mondom, hogyha eddig megadta a 4beteket, akkor nem 4betelnék TT-vel, hanem call. Ellenkező esetben std.
      Ezen a flopon pedig én nem cbetelnék, de nem is dobnék sehol betre. Szóval flop chb T R call.
      Ez a flop emelés meg elég érdekes, mert nem nagyon értem miért nem pushol. Szóval kicsit fura játék.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Szia!

Teljesen std HU a 4bet(ebben van a legtöbb value), főleg, hogy ez a foldto4bet stat semmit nem mutat szerintem 3 alkalomból, meg aztán lehet 2x pusholt nem pedig callozott, szóval itt valueért megy a 4bet, ha meg calloz, akkor postflop játszol IP, nem para.

Flopon én sem látok value-t a cbetben, szóval chb és blankeken calloznék.

A turn,riveren dobnék, mert sok Ax van a 4bet calling range-ében.

Amúgy ez a flop emelés annyira értelmetlen a részéről, mert semmi jobbal nincsen értelme igy játszania, de hát ilyenkor sokszor mutatnak egy AK-t:)

Mondjuk HU itt AJ-t is el tudok képzelni, de inkább chb, viszont igy fold.
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Köszönöm a részletes elemzést! ;)