[SH] nl50 AK 3B pot

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      Sziasztok!

villain: 33/20/FT3B 11% (9)/ 4B 0%/ FTCB3Bpot 29%/ BET IP total vs missed cbet 67%/ AF 1,4, turn 2,5, river 8,0/ WTSD 32%/ WonSD 33%/ 250 hand

Nagyon tág a flopp call range. Jó ellene a turn check/call? Barellel minden rosszabbat dobatunk, 2nd párt pedig ugysem dobna a barellre sem.

Tehát marad a 3 barell, vagy ez. Riveren ha betel? Szerintem ott már csak Qx vagy blöff tolja be. Mivel pedig ilyen tág a range sokkal több blöff kellene hogy legyen benne, tehát is riveren is call igaz? (nem ezen, itt dobtam volna)

Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $42.32 (84.6 bb)
      Hero (SB): $53.96 (107.9 bb)
      BB: $54.84 (109.7 bb)
      UTG: $26.21 (52.4 bb)
      MP: $51.41 (102.8 bb)
      CO: $19.25 (38.5 bb)

Preflop: Hero is SB with A K
      UTG folds, MP raises to $1.50, 2 folds, Hero raises to $5, BB folds, MP calls $3.50

Flop: ($10.50) 9 9 Q (2 players)
      Hero bets $5, MP calls $5

Turn: ($20.50) 4 (2 players)
      Hero checks, MP bets $7, Hero calls $7

River: ($34.50) Q (2 players)
      Hero checks, MP checks
  • 13 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Nem tudom mennyit dobál simán cbetre, de szerintem ott sem túl sokat. Ezzel az infoval én nem 3betelnék ellene nem kész lapot, mert csak 1/3 találunk valamit a többi flopot pedig fel kellene adnunk, vagy több utcán át barrelezni (de lehet turnon sem dob). Inkább pre csak megadnék és TT+ szerű lapokkal 3betelnék ellene.

A megadása után nem találtunk semmit. Van 2overcardunk és kész. Ha hívunk nagy valószínűséggel megad, így én nem erőltetném a flop cbetet sem. Minden mást :
      -2/3 utca barrel
      -turn ch/C..
      csak sötétben tapogatózásnak érzek, ami szerintem nem jó.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Szia!

Hát én azért AKo-t pont, hogy 3betelném ellene, mert azért nem csak akkor tudjuk folytatni, ha párt találunk flopon és bőven előtte vagyunk a 3bet calling range-ének, mert az ember alig dob 3betre ahogy elnézem.
      Lehet FD-nk,GS-unk és jöhet olyan flop, ahol pl. van bd EQ-nk mondjuk 2 OC+bdFD+bdSD stb.
      Én pl. sokkal jobban szeretek magas lapokkal 3betelni mint TT,JJ-vel, mert azoknak szinte csak olyan flop jöhet egy nagy kasszában, ahol marginális kezünk lesz, míg egy AK-val, ha floppolok valamit 3bet potban és bekerül a pénz, általában jó leszek.

Ellene egyébként AQ,AJ-t is 3betelnék valueért.

Postflop amúgy feladnám flopon, mert túl sokszor fog itt callozni és EQ-d meg = 0.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Egy ilyen ellen AK vbet floppon!
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Hát az lehet, csak ha itt 100%-ban callt kapsz, akkor kenheted a hajadra, mert turnök 80%-a kb neki kedvez és nem tudod folytatni:)

Tökre eltalálta ez a board a 3bet calling range-ét és kb semmit nem fog itt dobni Se PP-t se FD-t,JT,KJ,AJ,AT floatolni fog és Qx-ekkel meg tele van a range-e.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Ha Q22 lenne, akkor azt mondanám, hogy std cbet, de így, én feladnám.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Pozból tuti 3betelnék AK, AQ, AJ, ATs lapokkal is, mert egyszerűen én vagyok pozban és irányíthatom a kasszát, freerollozhatok a turnre, de OP már inkább csak megadnék. Ha BB reg és Sqz-el, akkor kényelmesen tudok backraiselni. Szerintem felesleges növelni a kasszát ellene preflop AJ+ típusú kezekkel, amikor postflop is kifizet minket.

TT+ pedig azért 3betelnék még OOP is, mert az már kész lap. Alacsony board esetén pedig végig lehet hívni. Általában pedig mindig lesz egy 2. párunk amivel tudunk majd blöff catcherkedni.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Ez nagyon sima value3bet preflop AK-val ellene, nem lenne értelme csak callozni OOP, mert kezdeményezés nélkül mégúgyse fogunk terítésig menni, akkor meg már inkább 3betelek, ha megad millió gyengébb kézzel.
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Régebben én is ezt gondoltam. Mi lenne ez ha nem tökéletes value 3bet. De gondoljuk csak át 10% körül dobál 3betre, 30% alatt flop cbetre, és lehet sokx a turnon is megad. Egyszerűen nem tudunk ellene találat nélkül cbetelni, és barrelezni sem.

Visszakerestem egy kicsit, és az egyik volt oktatóm szavaival élve:

"Ha egy fish ellen játszunk aki semmit nem dob (se 3betre, se barellekre), akkor ellene OOP felesleges nem kész lapokkal 3betelni. Mondok egy példát
      AQo van nálunk sb-ben az említett ellenfél ellen, 3betelünk és ő megad IP, flop 532r cbetelünk ő megad turn K (nem dob barellre) feladjuk kész vége buktunk egy 3bet potot. Persze itt már azzal elkövettünk egy hibát, h cbeteltük az airt olyan ellen aki nem dob. Itt ha fitelünk és telibe fizet minket akkor talán rendben vagyunk. De ezt lehet, hogy el tudjuk érni egy sima emelt kasszában. (itt is minden függ a tendenciáktól). Szóval a lényeg amit ki akarok hozni, hogy ilyen emberek ellen lenne value a 3betben, de néha még is inkább jobb alacsonyan tartani a kasszát és csak megadni OOP. Viszont ez a helyzet azonnal megváltozki IP, mert pl AQ-val 3beteljük, ő megad OOP és mi freerollozhatunk a turnig. Ha flopon nem találtunk passzolunk. És könnyebben kifizettethetjük a találatainkat."
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: bisovic
      Tökre eltalálta ez a board a 3bet calling range-ét és kb semmit nem fog itt dobni Se PP-t se FD-t,JT,KJ,AJ,AT floatolni fog és Qx-ekkel meg tele van a range-e.
      Nem csak Qx-el van tele a range, hanem az Általad is emlitett GS, AJ, szerüségekkel. EZért check/calloztam turnon, meg nyilván riveren is
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: wolv3rine
      Régebben én is ezt gondoltam. Mi lenne ez ha nem tökéletes value 3bet. De gondoljuk csak át 10% körül dobál 3betre, 30% alatt flop cbetre, és lehet sokx a turnon is megad. Egyszerűen nem tudunk ellene találat nélkül cbetelni, és barrelezni sem.

Visszakerestem egy kicsit, és az egyik volt oktatóm szavaival élve:

"Ha egy fish ellen játszunk aki semmit nem dob (se 3betre, se barellekre), akkor ellene OOP felesleges nem kész lapokkal 3betelni. Mondok egy példát
      AQo van nálunk sb-ben az említett ellenfél ellen, 3betelünk és ő megad IP, flop 532r cbetelünk ő megad turn K (nem dob barellre) feladjuk kész vége buktunk egy 3bet potot. Persze itt már azzal elkövettünk egy hibát, h cbeteltük az airt olyan ellen aki nem dob. Itt ha fitelünk és telibe fizet minket akkor talán rendben vagyunk. De ezt lehet, hogy el tudjuk érni egy sima emelt kasszában. (itt is minden függ a tendenciáktól). Szóval a lényeg amit ki akarok hozni, hogy ilyen emberek ellen lenne value a 3betben, de néha még is inkább jobb alacsonyan tartani a kasszát és csak megadni OOP. Viszont ez a helyzet azonnal megváltozki IP, mert pl AQ-val 3beteljük, ő megad OOP és mi freerollozhatunk a turnig. Ha flopon nem találtunk passzolunk. És könnyebben kifizettethetjük a találatainkat."
      Én ezzel sehogy nem értek egyet, de lehet csak elfogult vagyok azzal kapcsolatban, hogy én nem gondolom azt, hogy itt ki lehetne az jelenteni, hogy csak pár esetén folytathatjuk, mert ugye itt azt beszéljük, hogy sehol nem fogunk dobást kapni, de ez egyáltalán nem igaz.
      EGy fisht is ki lehet blöffölni, de ő egy félfish, szóval nem egy CS.

532r-en pl. nem fog ő sem mindig megadni egy JQ-val, mert azért 29%-ot csak dob cbetre, ráadásul 532-n van egy GS-unk+2OC-unk, szóval tipikus példája a félblöffnek.
      Vagy JQ2, TJ4, T32 ezeket mind cbetelném, mert sokmindent tudok barrelezni meg nyilván eshet a nuts is.

Meg érted, jó handem van, minél többet szeretnék tőle nyerni és már preflop több pénzt betenni a potba, amikor még nálam van a legjobb hand.

És mi a terv? Callozol OOP AKo-val és kezdeményezés nélkül mit csinálsz? Mert ott sem fogsz többször betalálni és blöffölgetni meg sima emelt potban sem lesz több értelme.

Én AK-val már preflop szeretem magamhoz ragadni a kezdeményezést.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: vanyas
      Eredeti hozzászólás: bisovic
      Nem csak Qx-el van tele a range, hanem az Általad is emlitett GS, AJ, szerüségekkel. EZért check/calloztam turnon, meg nyilván riveren is
      Igen, de minek cbeteljek ilyen flopon, ha kb minden turn rossz az én rangeemnek és segíti az övét?

Mert :diamond: ,J,T,8, ezek rosszak nekünk és csak a nem :diamond: A,K turnökön mennénk tönkre nyugodt szívvel.

És, ha több rossz turn jöhet mint jó és barrelezni sem fogok tudni, akkor nem látom értelmét ilyen playbe belemenni, de abban egyetértek, hogy ezen a turnön még sokszor lehetsz elől, viszont ez egy totál blank(amiből kevés van a pakliban) és még mindig ott van az a tényező, hogy OOP vagy a handben és még jön egy river is, ő meg kb azt csinál, amit akar te meg 15-20 lapon dobni fogsz riveren, mert kb lutri az egész és ő nem nagyon tud itt hibát elkövetni ellened.
    • 7ofdiamond
      7ofdiamond
      Bronz
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 389
      Hali, ezzel a nem3betelem AK-t ellene én sem értek egyet. Értem én hogy azt mondod hogy nem lehet barellezni egy CS-t. De ellene nem a bloff triple barelből fog jönni a profit, hanem abból h 3 utcat V betelünk a TP+ al.

Annyira nem érdekel hogy nem dob C betre akkor alkalmatlan boardokon nem C betelek. Őt nem terítesen kívül akarom megverni, hanem teritesben.

ezt a flopot meg én is inkább ch elem.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Sziasztok!

Nagyon jó ki eszmecsere alakult ki itt is, örülök neki :)

Nos azt kell mondanom, hogy teljesen egyetértek bisovic hozzászólásaival. A PF és a postflop játékot illetően is.
      Azt pedig, hogy ezen a flopon miért nincs értelme cbetelni nagyon egyszerűen meg tudom mutatni egy range felállításával. Ezt egyébként nem árt gyakorolni és többször megnézni mi lehet az ellenfél range-e, mert nagyon sokszor tud segíteni a döntésben.
      Mivel ő szinte semmit nem dob 3betre, ezért majdnem a teljes OR range-ét meghagytam és az AA-t kivettem, mert azzal talán már 4betelne. De igazából nem sok vizet zavarna már az sem.

hu.pokerstrategy.com
      Asztal: Qd9d9h
      Részesedés Nyert Osztozás
      CO 38.15% 34.13% 4.02% { AhKc }
      BU 61.85% 57.83% 4.02% { KK-22, A8s+, KTs+, QTs+, JTs, T9s, 98s, 87s, AJo+, KJo+, QJo }

Szóval teljesen nyilvánvaló, hogy hátul vagyunk a range-e ellen, így értékért nem cbetelhetünk (még akkor sem, ha vannak olyan húzók amikkel megadna), blöffből meg nyilván fölösleges ellene, hiszen semmi jobbat nem fogunk dobatni.