[SH] NL10 - AA - SB vs BTN [13.02.21]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($12.09) 121bb
      UTG+1 ($3.21) 32bb
      CO ($10.18) 102bb
      BTN ($30.30) 303bb
      SB ($10.02) 100bb
      DavidDorky (BB) ($10.81) 108bb

Pre-Flop: ($0.15, 6 players) DavidDorky is BB A:club: A:heart:
      2 folds, CO raises to $0.20, BTN raises to $0.70, 1 fold, DavidDorky calls $0.60, CO folds

Flop: 4:heart: J:club: 8:diamond: ($1.65, 2 players)
      DavidDorky checks, BTN bets $1.16, DavidDorky calls $1.16

Turn: 5:spade: ($3.97, 2 players)
      DavidDorky checks, BTN bets $1.86, DavidDorky calls $1.86

River: 2:diamond: ($7.69, 2 players)
      DavidDorky bets $7.09, BTN folds

Final Pot: $7.69

DavidDorky wins $21.52 (net +$10.71)

CO lost $0.20
      BTN lost $3.72
      ------------------------------------------------------------------------------------------------
      BTN: első pár leosztása az asztalnál, de regszerű arc...

A kérdésem az lenne, hogy mennyire jó az az elgondolás, mi szerint ha itt 4-Betelünk rá, túl sok mindent eldob, amiből post flop még bőven nyerhetünk értéket.

Tegnap este pleno1 edzésén pont volt egy hasonló szitu - akkor is reg ellen, KK SB-ből. Egy hasonlóan passzív linet választott, annyi különbséggel, hogy ő három utcát x/c-olt.

Ugye itt szerencsére aránylag száraz a board. Ha húzó nehéz lett volna, akkor már PF kitaláltam, hogy egy izmos x/r lesz a lineom, és legkésőbb turnön AI vagyunk.

Ha így játszottam, jobb lett volna riveren is checkelnem, hátha nyitni fog még? Mert ugye erre a potsize pushra már csak KK/QQ, nagy ritkán AJ fog megadni, ami ellen vezetek.

Minden meglátást és véleményt szívesen fogadok a leosztással kapcsolatban.

:)
  • 7 válasz
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      Az elso dolog amit nem ertek, hogy hogy nyertel 10$-t amikor a pot riveren a kozeleben sem volt? :)
      Ugy gondolom, hogy egy postflop agressziv ellenfel ellen ez jo is lehet. Mindegy, hogy preflop milyen gyakran 3betel, ha postflop is agresszivan folytatja, akkor kb felakasztja magat mert read nelkul soha nem fog AA-ra tenni.
      Jo elgondolas ez akkoris, ha squeezehappy jatekos ul nagyvakban es te kisvakban vagy, vagy ha az elso emelo ritkan fog dobni a 3betre. A skalad itt leginkabb TT-QQ, AK esetleg AQs bar ez fugg attol is, hogy mi villain 3bet erteke. Postflop ok a c/c de riveren en nem donkolnek, hanem maradnek ezen a lineon. Ez a donk nagyon ijeszto mert latszik, hogy ertekert megy. Huzo nem volt ami besult volna, kb setet vagy QQ-t reprezentalsz amit nem tud megadni top parral. Esetleg donkolhatsz ilyen fel potot vagy kevesebbet ha ugy gondolod riveren chb-olni fog de egy picit ertelmesebb jatekos levagja, hogy nem bloffolsz es meg tptk-el sem forditanal bloffbe. Szerintem.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Miért érzem azt, hogy egyszer ezt már leelemeztem és elveszett:( :( Nagyon dühítő: S Vagy volt már ilyen hand?:( Csalódott vagyok:D

azt írtam anno, hogy így soha nem fogsz blöffölni és nagyon erős a lined, amivel pre cold callozol 3betet és két utcát callozol riveren pusholsz és soha nem blöff, helyében még KK-t is szórni lehet reg linera, mert a cold call az kb JJ, QQ, TT néha AQ és egyéb monster, de egyik gyengébb kézzel sem fogsz így játszani hanem max blockbetelsz AQ-val TT-vel meg turnon dobsz.... Tehát a rangedben egyszerűen nincs gyenge kéz (T9 sem lesz soha Nálad, mert pre nem callozol) ergo blöff sincs a rangedben...

simán lehetett volna flopon x/r-ni, a másik opció meg a calldown, egyszerűen ha nem akarod ennyire erősíteni és szűkíteni a ranged akkor nem tudsz mást csinálni...

pleno nagyon jól csinálta, mert meglátta, hogy egyszerűen nem donkolhat ki, mert elvágja a rangenek a gyenge részét... Remélem, ez így világos...

@Chymera: átfutottam a végén a Te elemzésed is, kb Te is azt írtad, amit én:)

GL,
      L.
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: LorD231984

@Chymera: átfutottam a végén a Te elemzésed is, kb Te is azt írtad, amit én:)
      .
      Aaaa, nem letezik, menten elelvezek :D
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Nem tudom, hogy iróniából vagy komolyan írtad:D de mind1 is, vicces: ]
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Hat a szandek most nem tudom melyik kategoriaba esik csak mostanaban nem vagyok a topon ami az elemzeseket illeti es csodalkoztam, hogy vegre valami normalisat sikerult irni :f_biggrin:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      :f_thumbsup:
      Ne aggódj, nekem nem tűnt fel:) És gyakorlás teszi.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Erről a handről el is feledkeztem már, annyira eltűnt.

De most feldolgoztam.

Kösz az elemzéseket srácok! Most már képben vagyok. :s_thumbsup: