[SH] NL10 - AJ - SB vs BTN - turn?! [13.02.21]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars
      4 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      CO ($12.29) 123bb
      BTN ($12.22) 122bb
      SB ($10.94) 109bb
      DavidDorky (BB) ($10) 100bb

Pre-Flop: ($0.15, 4 players) DavidDorky is BB J:spade: A:heart:
      1 fold, BTN raises to $0.40, 1 fold, DavidDorky calls $0.30

Flop: Q:heart: Q:spade: 2:diamond: ($0.85, 2 players)
      DavidDorky checks, BTN checks

Turn: 9:heart: ($0.85, 2 players)
      DavidDorky bets $0.60, BTN raises to $1.70, DavidDorky???
      ------------------------------------------------------------------------------------------------
      BTN: 23/17/1.8 ,52% CB, 25% T AFQ, 32 WTSD - 27k h

Ugye szemmel láthatóan itt nem sok mindent reppel a turn raisel az ellenfél. Nyilván kis százalékban lehet nála Qx, de szerintem ritkán. Abszolút úgy éreztem, hogy itt csak simán ki akar szorítani a potból.

Belegondoltam, hogy itt visszaemelhetnék rá, és akkor rövidre tudnám zárni a dolgot - tehát egy akkora mérettel, hogy még legyen terem dobni, ha esetleg rám tolná. Nyilván lehet nála néha közepes, vagy magas PP ami jelenleg előttem van, de egy rr-re még azoktól is meg kéne tudjon válni, ha megteszem ellene.

Van ebben ráció? Vagy simán dobjam el, és törődjek bele, hogy ellopta előlem a potot? :)
  • 8 válasz
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      Nem hinnem, hogy ilyen szinten tulgondolkodna a dolgot. Nyilvan passzolni fogsz flopon mert nem te voltal a preflop emelo. Viszont a legtobb reg cbetelne az ilyen szaraz paros flopot. Az, hogy kihagyja vagy azt jelenti, hogy feladta vagy hogy Qx-e van es szerintem ez sokkal valoszinubb. Turnon meg rademel mert vagy AQ van nala es gyengebb tripsel ugyis adod vagy felszedett fd-nek akar rossz oddsokat adni vagy fullt flopolt es teged tesz Qx-re. Mindenesetre en nem neznem bloffnek.
    • Velemnemtolski
      Velemnemtolski
      Bronz
      Regisztrált: 2010.02.04, Hozzászólások: 618
      Vannak regek, akik ilyen szituációban a Qx -kel úgy gondolkodnak, hogy túl sokszor kapnának dobást egy flop c-betre, így inkább checkbackelnek, bízva abban, hogy indukálhatnak valami blöfföt.

A közepes vagy magasabb pp-kel meg nem gondolom, hogy raiselnének a turnön, így ez vagy valami air, vagy Qx. Read nélkül inkább elhinném, hogy ezt nem blöffből vezeti elő, így inkább dobnék.
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.197
      Helló.
      Vagy nitnek néz téged a statjaid alapján :) és így akar dobatni veled, mert ha jól gondolom ha turnön flösshúzót szedsz fel azt nem hívod meg :) vagy igen?
      Egyébként ugyan így belehívtam volna turnön, és erre az akcióra simán dobom.
      Másik lehetőség csekkeltem volna.
      GL.
    • prefmaster
      prefmaster
      Bronz
      Regisztrált: 2008.02.14, Hozzászólások: 96
      hello!
      a turn 25% AFQ alapján én nem tenném blöfre.
      a fd-kat kizarnám a pározódás végett, max a ThJh-t tudnám elképzelni nála. A közepes pp ,overparokkal callon van -azokkal nem emel rád.
      Az airjeit pedig floppon cbeteli, hisz ott sokkal olcsobban tud blöffölni
      Maradnak a Qx-ek és a fullok -- ebböl nem tudunk dobatni semmit
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Szép kis thread kerekedett, köszönöm!

Micron nem mindig kell insta blöffre tenni ilyenkor az ellenfeled, főleg mivel ha blöffölni akarna, akkor simán flopon cbetelne nem? az a legegyszerább legolcsóbb leggyorsabb és stdebb lezárása a handnek...

Itt tényleg eléggé nuts fele tolódik a range (Qx-ek, flop full) és sima dobásunk van passzív reg ellen nl10en.

Gl,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Értem.

De a turn leadben van ráció, miután flopon kihagyta a C-Betet? Csak mert a x/f-ot túl weaknek érezném, lévén hogy ha nincs is SD képes handje, turnön akkor is ellő egy késleltetett C-Betet, akár csak FE-re hagyatkozva, ami itt elég is lenne neki.
    • Chymera
      Chymera
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.09, Hozzászólások: 2.531
      At kell irnom :)
      Szoval nem biztos, hogy jelen esetben megeri. Ez fugg attol is, hogy milyen gyakran cbetel (es akkor most miert hagyta ki) es attol, hogy mennyire figyelmes. Peldaul ha eszreveszi, hogy sokszor beprobalkozol missed cbet utan, akkor gyakrabban meg fog adni, kivalt ha riveren nem szoktad folytatni es ott kibloffolhet. Mondjuk nem hinnem, hogy ennyire belemenne a reszletekbe. Alapbol ugy gondolom, hogy zsebparokkal cbetelne, meg airrel is mert ez a board teged ritkan talal el es ha checkbehindol, akkor az legtobbszor valami AQ, KQ ilyesmi.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Szívesen...

Igen sok múlik az ellenfelen, nyilván ha tudod, hogy fit or fold, mert
      keveset cbetel,
      sokat dob cbetre,
      alacsony WWSF,
      magas WontSD de alacsony WTSD...
      alacsonyabb AFQ

Ezekből tudhatod, hogy passzívabb az ellenfeled és sokat dobál, így szoba jön simán a turn lead... De egy jobb reg kevésszer lesz itt dobáson turnon.

GL,
      L.