Néhány kezdő kérdés (nem a mikorkapom már meg a pénzt kategória) :)

• Arcor
      Arcor
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.07, Hozzászólások: 26
      Sziasztok,

Nemrég regisztráltam az oldalon és most végre volt időm foglalkozni vele egy kicsit. Ismerem a póker szabályait, játszom is egy ideje, de még rámfér a tanulás.
      Nem találtam általános Help topikot ami összefoglalná a kérdéseket (ha van akkor bocsi) ezért bátorkodtam új témát nyitni.

Elolvastam a no-limit kategóriában a kezdőknek szóló részt, kitöltöttem a tesztet, csináltam accountot a Titan Pokeren és türelmesen várok :)
      4 órája böngészem a fórumot, hogy minél hamarabb képben legyek, de még volna pár kérdésem.

Mivel amikor kezdtem pokerezni megfogadtam, hogy saját pénzemből nagyobb összeget nem ölök bele, ezért jó lenne minél jobban kihasználni az 50$ előnyeit. Eddig a freerollokon szerzet pénzből játszogattam online.
      Most szeretném kipróbálni a kis letétes stratégiát, viszont már régebb óta játszom és furcsa nekem ez a stratégia. Vannak tapasztalatok? Kinek hogy vált be? Érdemes alkalmazni vagy inkább a saját játékstilussal jutottatok előrébb?
      PokerStrategy a Titan Pokert ajánlotta kezdőknek, viszont olvastam, hogy sokak szerint a PartyPoker jobb. A Titan-ra kértem a segélyt, gondolom ott is van esélyem kezdőként még ha kevesebb is, de ha tényleg a partyn érdemes játszani akkor átpártolnék oda a későbbiekben. Vélemény? Ki hol játszik szivesebben?

Most egyelőre ennyi jutott eszembe :) Remélem észreveszitek majd itt a rengetek kérdés között.

Arcor
  • 83 válasz
    • atcsy
      atcsy
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.02, Hozzászólások: 1.073
      kedves Arcor!

én a helyedben tutti a Pokerstrarsra mennék, mivel agyon reklámozzák ezért sok ott a hal ::D
      Partyt nem ajánlom mivelnagyon sok jó játékos van már mikor limiteken is, hála a PStrategynek :D
      Lassan én is átakarok menni a Pokerstrarsra és horgászni a halastavakból :D

Az SSS nagyon jó kezdőknek. mivel tudod több asztalon is tolni és csak a bitang erős lapokkal mész be.

Jó az SSS én is szoktam alkalmazni mikor kimerül vagyok mivel nem nagy szám a stratégia megtanulása :D
      És elgégg pluszban vagyok SSSel
    • kisike
      kisike
      Bronz
      Regisztrált: 2007.06.15, Hozzászólások: 15.798
      A Stars-ra viszont még nincs kezdőtőke. ;)
    • atcsy
      atcsy
      Bronz
      jah :D

az nem jó :D

akkor kérd ki a tiátnra vagy a partyra gyors szedd össze a bonuszt vedd ki a pénzt és menj át Strarsra :D
    • homar
      homar
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.24, Hozzászólások: 2.505
      Mansion-re van kezdőtőke, nem?
      Arra is azt mondják, sok a fish...
      Amúgy SSS tényleg jó, én pár hét alatt jutottam el vele 190$-ra az 50$ból a PartyPoker-n...
      Sok sikert :)
    • atcsy
      atcsy
      Bronz
      én nem a mansionen már a kezelőfelülete sem jön be egyáltaln :D

nem h még időt és pénzt szenteljek rá :D
    • Arcor
      Arcor
      Bronz
      Köszi mindenkinek a jótanácsokat!

Nem értem mi ez a sok elégtelenkedés...
      Tegnap töltöttem ki a tesztet és ma már meg is kaptam az 50$-t :)

Edit: Mennyivel szebb ez a bronz korong :D
    • Arcor
      Arcor
      Bronz
      Háth nekem ez a KKT nagyon nem jött be. Hiába tartottam magam minden apróságához, folyamatosan csak csökken a bankrollom :( Pedig azt hittem, legalábbis elsőre úgy tűnt, hogy matematikailag jól van kitalálva és tényleg nyereséges.
    • PPayne
      PPayne
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 2.083
      A KKT nem "A Titok", hanem a nyereséges játék egy része, kb. az egész 15-20%-a. Legalább 40% a flop utáni játék és másik 40% maga az asztalválasztás.
      Hidd el, hogy jól van az kitalálva, egyszerűen a póker egy ilyen nehéz szakma ;) Folyamatosan fejlődni és tanulni kell, és ez sajnos nem megy könnyen. Szóval fel a fejjel ;)

Ha úgy érzed, valahol nem igazán jó az indulási táblázat, akkor olyan handeket, amiket az alapján játszottál meg, másold be a lapelemzős fórumba. Az is nagyon sokat segít, ha látod, kinek mi a véleménye az adott szituációról.
    • Arcor
      Arcor
      Bronz
      Sokszor döntöttem másképp a KKT alapján mint ahogy szívem szerint tettem volna. Tényleg az lehet a baj, hogy úgy fogom fel mint "A titok" és túl mereven játszok. Mindenesetre irtam az edzés fórumba és ha lehet majd aktivan részt veszek rajtuk. Rámfér.
    • PPayne
      PPayne
      Bronz
      A KKT nagyon jó alapot nyújthat átlagos ellenfelek ellen. Mivel a valóságban nincs átlagos ellenfél, hiszen mindegyik különböző kicsit, így időnként előfordulhat, hogy nem az általa javasolt lépés az optimális az adott szituációban. De ez csak szélsőséges esetekben igaz, legtöbbször előnyben leszünk preflop, ha a KKT szerint játszunk.

(Olyan dolgokra gondolok, hogy ha valakit sokezer hand után se láttunk hátulról QQ-nál rosszabb lappal emelni, és ez a játékos második beszélőként ráemel az első emelőre preflop, akkor mondjuk AKs-sel a dobás sokkal jobb, mint a tovább emelés. De az ilyen szituációk meglehetősen ritkák, mivel hála istennek az online játékosok nagy része még most is gyengébb az átlagnál.)

Az elején érdemes hozzá ragaszkodni, aztán amikor letisztul, hogy melyik lap mellet miért szerepel az az ajánlott lépés, ami ott van, akkor már lehet módosítgatni, stílushoz és szituációhoz igazgatni.

A táblázat nagy haszna szerintem ott van, hogy megtanít a lapok egymáshoz viszonyított erejére és a pozíciók különbségeire valamint arra, hogy "rákényszeríti" a játékost arra, hogy a jó lapokkal bizony emeljen. E nélkül nagyon könnyű abba a hibába esni, hogy pár vesztés után már nem emelünk AK-val, mert "úgyse jön soha se A se K" :)

A fórumozás, coachingok látogatása biztos sokat fog javítani az eredményeden. A tanulás pedig mindannyiunkra ráfér, ezért vagyunk mind itt :)
    • Arcor
      Arcor
      Bronz
      Játszogattam most 2 órát, 2 asztalnál és még várólistás voltam olvasgattam a fórumot, aztán már olyan kényelmesen ment, hogy közben megnéztem a KKT-s videót is :)
      Kicsit lazitottam és visszanyertem 7$-t az eddig elbukott 10$-ból :D

Egyébként tényleg rettentő sokat számit az asztal, nem is gondoltam volna. Ahol nagyon agressziv játékosok vannak ott nagyot lehet kaszálni, de néha sikerül olyan asztalt kifognom, hogy fél óra után akkora pangás van, hogy nem is érdemes tovább játszani annál az asztalnál.

Sokat segitett a két hozzászólásod, remélem nem kapok el egy pech sorozatot és sikerül 50$ fölé visszajutnom.
    • PPayne
      PPayne
      Bronz
      Az asztalválasztás dióhéjban:
      - többnyire feszes játékosok: kis potok, kis nyereség, sok félblöff, blöff, vaklopás és lapotdobnitudás kell hozzá. Nem igazán érdemes ide leülni.
      - többnyire aggresszív játékosok: nagy potok, nagy hullámzás a stackben (amit el kell tudni viselni lelkileg), türelem, prémium lapra várás és value bet kell. Blöffölni tilos.
      - többnyire passzív játékosok: közepes potok, KKT és value bet kell hozzá. Blöffölni felesleges. Ez a leginkább ajánlott.

Partyn sajnos nem egyszerű az asztalválasztás, mivel nem mutatja, hányan vesznek részt átlagosan a leosztásokban és a pot méretét is egészre kerekíti, ami mikrón kb annyit ér, mintha ki se tették volna. Én amikor ott fixezgettem, az 60 H/hr körüli asztalokat kerestem, mert úgy láttam, kb. ezek voltak azok, ahol gyakran kisérték végig az embert.

A többi teremben jobb a helyzet, ott a minél nagyobb PPF és Avg.pot értékű asztalokat kell kivárni.

Arra érdemes figyelni, hogy a kiemelkedően magas potátlagú asztaloknál nagyon gyakran 2-3 őrült és 7-8 ultrafeszes csatázik addig, amíg az előbbieknek el nem fogy a pénze. Utána meg pár percig még megy a vaklopkodás aztán mindenki kiül. Ehhez kell egy kis bátorság meg bankroll, úgyhogy a nyugis de nyereséges játékhoz érdemesebb az átlagtól kicsit magasabb de nem túl magas potú asztalokhoz beülni, ott tudod a leginkább a játékot figyelgetni.

Ja, és az is nagyon fontos, hogy folyamatosan csekkold, hogy még mindig jó-e az asztalod. Ha feszesen játszol, erre bőven jut időd ;) Ha már 2-3 teljes kör óta csak foldolgatás ment, érdemes újat keresni.

A nyereséghez grat. GL a többihez ;)
    • rrr111
      rrr111
      Globális
      Regisztrált: 2007.11.28, Hozzászólások: 2
      "Két vagy több száll be a játékba" - korai pozíció
      "Egy emel és a többi kiszáll" - korai pozíció
      Stb. Ezeket hogy kéne értelmezni. Kettő vagy _több_. Aha, összesen van 3 korai pozíció és még vagyok én is.
      De ettől eltekintve is érdekelne az értelmezése. Tulajdonképpen az összes sor érdekes a korai pozícióra vonatkoztatva.
    • Arcor
      Arcor
      Bronz
      Köszi az jótanácsokat!

Egyébként a Titanon játszok, ott irja rendesen az asztal statisztikáit.

Gyakorolgatok még egy kicsit, remélem én is belejövök. Ti is elkezdtétek valahogy és ha nektek ment akkor nem lehetetlen :)
    • Arcor
      Arcor
      Bronz
      @rrr111

Nem igazán értem a problémádat.
    • Sanyivan
      Sanyivan
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.29, Hozzászólások: 3.764
      @rrr111:

Pedig nem olyan bonyolult ám. ;)
      Van a 3 korai pozíció: UTG, UTG+1, UTG+2, amiben TE IS BENNE VAGY!

"Két vagy több száll be a játékba" --> Logikus, hogy ekkor csak UTG+2-ből tudsz játszani és csak akkor, ha előtted UTG és UTG+1 is beszállt a játékba.

"Egy emel és a többi kiszáll" --> Talán ez nem igényel különösebb magyarázatot. Csak akkor nem értelmezhető, ha UTG-ben vagy, mert akkor nem tud senki emelni előtted.
    • Littlefinger
      Littlefinger
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.30, Hozzászólások: 68
      Gondolom, az FL KKT-ről van szó. Használata:
      1. Kikeresed a leosztott kezedet.
      2. Kikeresed a szituációnak megfelelő sort.
      3. Végrehajtod a pozíciódnak megfelelő oszlophoz tartozó akciót.

Ennek megfelelően a "kettő vagy több" sort UTG+1-ként soha nem fogod használni, viszont ha gomb vagy, annál gyakrabban.
      "Egy emel és a többi kiszáll"-t tekintsd "egy emel és még nem adta meg senki"-nek, így már UTG+1 pozícióban is értelmezhető. :) Vagyis ha az első beszélő rögtön emel és te jössz, akkor a táblázat szerint AQs fold, QQ raise.
    • PPayne
      PPayne
      Bronz
      Ejj-ejj. Szőrszálhasogatás előtt kicsit gondolkodjon az ember, mert könnyen így járhat :D
    • rrr111
      rrr111
      Globális
      Regisztrált: 2007.11.28, Hozzászólások: 2
      Szőrszálhasogatás: az oldalon akár magyarul, akár angolul olvasom annyi hiba van, hogy csupán a fórumok miatt adtam annyi hitelt, hogy olvasni kezdjek. Ezen lehetne fejleszteni.

Gondolkodás: "The Professional Poker SCHOOL". Ha egyszer tanít, akkor ne kelljen kitalálni, mert esetleg valaki rosszat talál ki. Másrészt kitalálósdiért nem oktató oldalra megy az ember.

A kiegészítő magyarázatok teljesen használhatóak. Ez simán elfér(t volna) a kkt alján is a többi 3 kiegészítő mellett.

Üdv és kösz a válaszokat!