[SH] Nl10 88 2013.02.22.

• betacska
      betacska
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.28, Hozzászólások: 182
      Party, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $10 (100 bb)
      BTN: $11.89 (118.9 bb)
      Hero (CO): $11.05 (110.5 bb)
      BB: $10.41 (104.1 bb)
      MP: $10.53 (105.3 bb)

Preflop: Hero is CO with 8 8
      MP folds, Hero raises to $0.30, BTN calls $0.30, 2 folds

Flop: ($0.75) 2 3 3 (2 players)
      Hero bets $0.54, BTN raises to $1.60, Hero calls $1.06

Turn: ($3.95) 5 (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($3.95) A (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Results:
      $3.95 pot ($0.19 rake)
      Final Board: 2 3 3 5 A
      BTN showed A J and won $3.76 ($1.86 net)
      Hero showed 8 8 and lost (-$1.90 net)

Villain:

El kellett volna engedni flopon? Elég sok partyban voltunk villainnel, és az asztalnál ahol történt a party elég magas volt a cbetem... gondoltam csak megunta, és megpróbál kiblöffölni.
      Jó lett volna egy 3bet/fold flopon? Size?
      ~3-as 3bettel lehet nála akár 99,TT? JJ+ 3betelne sztem.
  • 9 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Hello!

Az utóbbi időben ezt én is megfigyeltem NL10-en, hogy az alap járaton C-Betre sokat dobáló regek is variálnak időnként és emelnek ilyen pározódott, alacsony flopokat, igen széles skálával - főleg ha magas a C-Beted (ahogyan írtad is).

Tehát a bet/fold e miatt weak lenne. Ám a bet/call sem igazán tetszik, mivel rengeteg rossz turn kártya érkezhet a számunkra, amin x/f-olnunk kell. Ezen okokból kifolyólag én itt a bet/raise/fold linet választanám a flopra.

Ahogy írtad is, a 99+ azért általában 3-Betelt volna - de még ha ezekből marad is a pre flat skálájában, azzal akkor is irtó nehéz lesz tovább játszania a bet/raise-ed után - azért is, mert csak 20-as a WTSD-ja, így nem fog megőrülni és tönkremenni itt ellened 99-TT-el sem egykönnyen, mivel a te feltételezett skáládban még mindig lehet JJ+, amivel Ő is tisztában lesz - és te az emeléseddel ugye ezt a skálát is reppeled.

Tehát én irtózatos nagy fold equityt látok a raiseben, és ezáltal nem érkezik rossz turn lap sem, amin sokkal nehezebb döntést kellene esetenként meghoznunk. :)
    • betacska
      betacska
      Bronz
      Hello!
      Köszönöm a hozzászólást!
      A helyzet az, hogy sok esetben jó lenne ez a bet/raise/fold line, de igazából mindig attól félek, h túljátszom a kezem. itt mégiscsak egy alacsony overpárunk van, amit nem akarunk blöffbe fordítani. Nem tudom, h itt ilyen esetekben, amikor egyértelmű olyan boardon cbetelek ami ugye elvileg ritkán segít, és egy reg emel mennyire kifizetődő.
      Mennyi lenne flopon a jó méret? 2,8-3$ körül?
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Ja, én $3 körül reraiselném. :)

Na de az elgondolásomat nem kell készpénznek venni. Várjuk meg mások, és a kézelemző véleményét is.

:s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

De nem jobb itt a raise fold egy A5, A4 vagy 56, vagy hasonló handel? aminek van equityje de kevés a callra???

Nekem 88-al nem tetszik, egyszerűen túl jó lap a blöffbe fordításra, mint láttuk így is feladta a villian turnon, tehát ha callozunk legtöbbször fel fogja adni és oké két overnek van 30%-a ellenünk de belefér, nem az a szint hogy most védekezni kellene ellene, betenni meg egyetértünk hogy nem lehet...

Szóval nálam sima call a flop ha gyanítod hogy visszajátszik. És inkább raise/foldolok gyengébb handekkel (mert ugyanannyira erős viszont sokkal rosszabb az equitynk a blöff range ellen is...)

A party meg std, igazából onnantól, hogy turnt csekkelte tudjuk hogy blöffölt...

Kistoveltam 28%-a volt ellenünk flopon és volt BD FD-je is...

GL,
      L.
    • betacska
      betacska
      Bronz
      Köszönöm Lord mester :)
      Akkor a lényeg az, hogy ne fordítsak blöffbe olyan handeket, aminek egész jó showdown value-ja van. Jelen esetben a 88 ilyen akkor.
      Akkor ha mondjuk itt 56 v. A5 van nálam, bet/raise a line-om és villain callol. Turnon milyen kártyákra lenne érdemes barellezni? Ha egyáltalán van értelme... Turn giveup? A callal azért erős lapot repelne, Ak, talán TT amit nem mer berakni...
      Vélemény?
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      teljesen jó volt így, amúgy villainnak sima callja van flopon ajvel, nagyon rossz ezt bluffbe fordítani co v bu
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      köszi a hsz-t chicken.

Akkor ha mondjuk itt 56 v. A5 van nálam
      igen, vagy pl blockerrel A2s amivel blokkolsz 2 szett kombót és csak over lap jöhet, bár lehet azzal is inkább calloznék:)

Mindenesetre nagyon fontos, hogy ha!!! csak megadja a 3betünket a flopon minden turnon give up... igazából turnon már pusholnunk kellene stack pot arány szerint, de ott nagyon erős lesz raise/call flopon részéről, az nem igazán blöff, és nem nagyon van FE-nk (sőt kb soha nincs), szerintem ha pl ilyen A:cQ játszik így semiblöffből azt sem tudja már dobni turnon...

Gl,
      L.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      És nagyon szívesen, köszönöm a titulust:D
    • betacska
      betacska
      Bronz
      Köszi a hozzászólást chicken!