[SH] NL10 - KK - CO vs UTG [13.02.21]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($12.39) 124bb
      UTG+1 ($7.86) 79bb
      DavidDorky (CO) ($10.36) 104bb
      BTN ($10) 100bb
      SB ($2.48) 25bb
      BB ($12.26) 123bb

Pre-Flop: ($0.15, 6 players) DavidDorky is CO K:diamond: K:spade:
      UTG raises to $0.30, 1 fold, DavidDorky raises to $1, 3 folds, UTG calls $0.70

Flop: 8:club: J:spade: 2:spade: ($2.15, 2 players)
      UTG bets $1.30, DavidDorky calls $1.30

Turn: 10:club: ($4.75, 2 players)
      UTG bets $4.50, DavidDorky???

------------------------------------------------------------------------------------------------
      UTG: 38/8/3.0 - 39h

Úgy gondolom a pre 3-Bet helyén való, lévén, hogy egy aránylag CS jellegű tendencia kezd kialakulni az ellenfélnél.

A flop C-Bet után felmerült bennem az emelés lehetősége, de aztán gyorsan el is vetettem, mivel rájöttem, hogy azzal túlságosan is leszűkíteném a megadó skáláját. Lényegében QQ, vagy nagy ritkán AJ, vagy FD lenne az a hand, amivel tovább jönne és meg is adna/brokeolna - minden más előttünk van.

Úgy voltam vele, hogy flopon megadok, és turnön újragondolom a szitut a turn lap és a betsize mérete alapján.

Majd turnön repült egy insta potbet. A kérdésem arra vonatkozna, hogy jól látom-e azt, hogy ezen line és board esetében itt nem leszek elégszer elöl a tönkremenetelhez?

Ilyesmi skálát tudnék turnön a kezébe adni:

Asztal: J:spade: 2:spade: 8:club:  T:club:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP3        80.86%  78.23%     2.63% { KK+, JJ-TT, 88, AJs }
      CO         19.14%  16.51%     2.63% { KdKs }

Helyesek a meglátásaim és a gondolatmenetem?

Ki hogyan játszotta volna meg a leosztást és miért? :)
  • 5 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Nekem nem tetszik a felállított range.
      Ennél sokkal tágabb szerintem:

MP2 61.25% 60.63% 0.62% 99+, 22, AJs, Q9s, JTs, 97s+, AJo, JTo, 97o+
      CO 38.75% 38.13% 0.62% KdKs

Ez ellen is hátrányban vagyunk, de már egy fokkal jobban állunk.
      A megadás nem jöhet szóba. Nem tudom, hogy van-e itt FE, de a push, és a fold között gondolkozom.

Nekem ez a pot donk inkább draw, mint nem, szal én lehet, hogy betolnám.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      CS jellegű arc ellen flop raise/brokeolok inkább, úgysem fog több utcát blöffölni, rosszabb lapokat meg vbetelhet/betehet flopon, lehet nála draw is bőven.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

3bet potban ilyen draw heavy flopon ez nagyon sima raise/broke, azért bőven nem az a range, amit írtál főleg hogy nutsal imádnak slowplayelni vagy x/r-ni a donk általában egy gyengébb kész kéz vagy draw (persze lehet néha nuts is:D csak nem annyiszor, vagyis kevésbé)

A range Jx-ek, 9T és minden fajta két over FD és a többi, persze lehet QQ+ is, mivel kevés az infó ezért nem indulnék ki abból, hogy itt top9% a preflop kezdő! range, szerintem egy fishy játékosnak ennél lehet szélesebb és lehet picit random is értsd 9Ts-t emel de pl AJs-t nem, mert olyan kedve van :)

Turnon sem sok opciónk van, rápusholom, nem a legjobb lap, de ott már egyszerűen nem tudsz csak megadni több mint a fele a paklinak rossz és turnon még fizet drawkal később már nem és lehet minden drawal riveren csekkel, viszont jobbakkal meg pushol, innentől csak jobbakat fizeted ki... Szóval riveren rengeteg pénzt bukhatunk rossz játékkal és azért mert nem ismerjük a tendenciáit (nagyon kevés infónk van az ellenfélről)

GL,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Na kösz szépen az elemzést!

Ez valóban hasznos volt.

Igazság szerint egy irtó weak és szerencsétlen játékot tudtam itt felmutatni. Turnön dobtam, mert nem éreztem magam elöl. De most már kicsit felnyitottátok a szememet. :D

:s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Nagyon szívesen! Köszi a hand végét!