[SH] NL10 - KQo - COvsBTN [13.02.21]

• DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      PokerStars
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG ($5.39) 54bb
      DavidDorky (CO) ($11.09) 111bb
      BTN ($9.66) 97bb
      SB ($24.86) 249bb
      BB ($10.17) 102bb

Pre-Flop: ($0.15, 5 players) DavidDorky is CO Q:heart: K:diamond:
      1 fold, DavidDorky raises to $0.30, BTN calls $0.30, 2 folds

Flop: 2:club: 5:diamond: K:spade: ($0.75, 2 players)
      DavidDorky bets $0.50, BTN calls $0.50

Turn: K:heart: ($1.75, 2 players)
      DavidDorky checks, BTN bets $1.15, DavidDorky calls $1.15

River: 8:heart: ($4.05, 2 players)
      DavidDorky checks, BTN bets $7.71, DavidDorky ???
      ------------------------------------------------------------------------------------------------
      BTN: 31/25/1.6, WTSD:24% - 118h

Turnig gondolom standard a leosztás. Turnön azért döntöttem a check mellette, mert irtó száraz a board, és elképzelni se nagyon tudom, hogy itt majd kis pp-kkel callozik a nagyvilágba. Mondhatni indukálni akartam.

A riveren lehet el kellett volna eresszek egy kisebb töltetet.

Aztán rám tolta. Ugye itt felmerülhet bennünk az, hogy csak folytatja a blöffjét, amit a turn checkünk után elkezdett. A baj csak ezzel az, hogy az AF és WTSD miatt ez nem túl valószínű - tehát hogy szerintem biztos érték handdel fogja ezt csinálni. Tehát akárhogy is, legrosszabb esetben is egy Kx-et látok a kezében.

Szvsz valahogy így teljesítünk ellene:

Asztal: 5:diamond: K:spade: 2:club:  K:heart:  8:heart:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      CO         48.21%  42.86%     5.36% { KdQh }
      BU         51.79%  46.43%     5.36% { KK, 88, 55, 22, AKs, K9s+, AKo, K9o+ }

Helyes a meglátásom? Ezek alapján nyugodt szívvel pakoljam be a pénzt egy flippre?

Ha legalább egy-két blöfföt tudnék a kezébe adni, akkor már nyert ügy lenne, mivel a javamra dolgoznának a százalékok, de mint már mondtam, ezen statok alapján nem nagyon tudnám elképzelni, hogy egy bet T, shove R linet mutat be legalább Kx nélkül. :)
  • 6 válasz
    • tomatoma37
      tomatoma37
      Bronz
      Regisztrált: 2011.02.04, Hozzászólások: 1.386
      Hali!

Ha nem is nyugodt szívvel de megadnék. Az egyik oka, hogy itt eq elég lesz ellene, főleg úgy, hogy a range-ből a KK és néhány AK kivehető ( ezekkel csak 3betelne, bár nem írtál statot) és nagyon ritkán blöffölhet is, és talán-talán nem K9 a range-e alja.

A másik, hogy indukálni akartad. Ha lenne róla infó, hogy mennyit floatol turnon jobb lenne.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Én inkább betelném a turnt, szerintem ez elég jó lap neki arra, hogy callozzon alacsonyabb PP-vel, azt is mondhatnám, hogy ezzel a pározódással nem nagyon fogja a turnön elhinni a Kx-et

Persze ha tudjuk, hogy sokat floatol, meg 2 utcákat barrelez a floatokkal akkor check
    • nptrk
      nptrk
      Bronz
      Regisztrált: 2012.03.27, Hozzászólások: 874
      W$SD stat kevés volt?
      A ranged alapján 48%-od van és 40% a pot odds, így ez sima call ez alapján nem?
      Esetleg 34 jutott eszembe blöffnek, fishek mostanában megjátszák azt is ;)
      Slowplayelt AA ( talán kisebb PP-k is )nem értékelheti túl?
      Ja és betelnék én is turnön is riveren is.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Megintcsak Click-el kell egyetérteném és egyből a handet olvasva ezt gondoltam:

elég rossz Neked a blöffre, viszont Ő simán callozhat egy fél potot kisebb pockettel, rosszabb Kx-el és akár riveren is megadhat, szóval fél pot környékét betelnék végig (micron mindenki CS, és passzív)

Így játszva riveren meg az a gond, hogy overbettel nagyon ritkán blöffölnek arcok micron, tehát itt kb többnyire full a range, és onnantól meg nem is ok amit beraktatok, mert szerintem rosszabb Kx-el többnyire potol vagy 3/4 potolnak az emberek, és ami overbetel az vagy pure blöff, float vagy full... Mivel nem túl sok blöfföt tudunk Neki adni, ezért nálam ez river fold : S

Saját csapdánkba sétáltunk, sajnos ez történik, amikor olyan arcokat próbálunk blöfföltetni, akik nem blöffölnek (vagy pl nem betelnek turnon check-re)

És ilyenkor ne azokat nézd amit néztél hanem:
      fold to flop cbet%
      bet turn vs missed cbet
      turn AFQ, river AFQ, WWSF, won at sd

és még pár stat, ezekből kb be tudod lőni mennyire képes ilyen movekat meghúzni és mennyire széles a float range... WTSD és sima AF-ből nem sok minden derül ki...

Gl,
      L.
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Igazság szerint én is valahogy így éreztem, és el tudtam engedni riveren, amikor valóban saját csapdámba estem. Azért is posztoltam a handet, hogy megbizonyosodjak róla, hogy weak játék volt-e, vagy sem?! :)

De akkor csak van a dobásban ráció. Sőt.

Kösz az elemzést! :s_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Nagyon szívesen! :f_thumbsup: