[SH] Nl10 Aa [2013.02.22]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($21.27)
      BB ($11.64)
      UTG ($5.72)
      CO ($11.15)
      Hero ($10)

Dealt to Hero A:club: A:diamond:

fold, fold, Hero raises to $0.30, fold, BB calls $0.20

FLOP ($0.65) 4:heart: K:diamond: 5:diamond:

BB checks, Hero bets $0.46, BB calls $0.46

TURN ($1.57) 4:heart: K:diamond: 5:diamond: 3:heart:

BB bets $1, Hero calls $1

RIVER ($3.57) 4:heart: K:diamond: 5:diamond: 3:heart: 6:club:

BB checks, Hero bets $1.90, BB calls $1.90

BB shows 5:spade: 6:spade: (Pre 23%, Flop 22.1%, Turn 29.5%) Hero shows A:club: A:diamond: (Pre 77%, Flop 77.9%, Turn 70.5%) BB wins $7.01

Villain 21/17 151 hands
      45/47/50/33
      to/fl/tu/riv
      wtsd 27% (15)
      wwsf 80%
      w$sd 100% (4)
      ftocbet 50% (2)
      donkbet 0% (3)

A turn donk elég meglepő volt...A2-vel kb sosem defendel szerintem, 2x, ilyen 6x, 7x-el is alig számoltam a defend rangeben.

Gondolom turn nem dobunk, ahogy alakult ezen a riveren betelünk? Fog ilyen turn donk linet játszani Kx? Nehéz látni, hogy milyen lapokkal defendelne alapesetben egy ilyen arc, amivel itt erős handje van...

A river méretet akkor úgy akartam belőni, hogy hihető legyen kb. hogy blöff is van nálam, viszont túl nagyra sem akartam...viszont ez utólag nem tetszik (ha 3 barrelezek én akkor még ok talán), mert így a flop bet/turn call után eleve szinte sosem lesz air nálam...+ez a board az én BTN nyitórangemnek jobb, mint az ő pre flat rangeének, szóval elég nehezen tudok itt airt előadni, talán egy ilyen 1/4 pot bet jobb lett volna? Vagy checkeljünk mögé, mert ez az idióta line mindig valami béna 2 pár vagy sor lesz?
  • 4 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Én is ugyanígy játszottam volna.

Annyi különbséggel talán, hogy az utóbbi időben az ilyen bizonytalan spotokban, amikor nem tudom rendesen belőni az ellenfél skáláját, amiért valami meglepőt leadel valahol, vagy ilyesmi, akkor itt egy 1/3 körüli river bettel operálok. Ez azért nagyon jó size szerintem, mert még a gondolkozó regek is beleesnek abba a csapdába, hogy nem tudnak majd elengedni itt akár közepes pp-ket sem, mert hogy az ő szemükben értelmetlen a méretezés.

Valamint e mellett előnye az is, hogy "olcsón tudunk dobni", ha riveren x/r-el szembesülnénk, mivel ezt szinte sosem fogja a miénknél gyengébb kézzel megtenni.

Ez a méretezés saját kísérletezgetés - nem mondom tehát, hogy ez az iránymutató, csak leírtam a meglátásomat.

:)
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      U.I.: Ja és szerintem az mindenképp értékes infó és hasznos notelási lehetőség, hogy 56s-el flatelt pre BB vs BTN. Szerintem ez alapvetően nem standard játék - és ahogy írtad te sem nagyon számoltál 6x-el a skálájában.. Ám legközelebb a note segítségével már azt sem zárod ki. :)
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.197
      Helló.
      Én erre a trun donkra tudnék dobni is.
      Nem mindig de az is játszik nálam.
      GL
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

turnon donk regtől általában value : S néha semiblöff drawwal...
      az az igazság, hogy Kx nem gondolom, hogy túl sokszor lesz plusz azt sem hiszem hogy Kx-el sokan meg tudnak adni 4 lapos soron...

Ez nálam river chb. Egyesek szettet is donkkal játszák : /

GL,
      L.