[SH] NL10 QJo [2013.02.22]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($10.15)
      BB ($10.45)
      UTG ($10.30)
      Hero ($10.87)
      CO ($11.21)
      BTN ($9.44)

Dealt to Hero Q:club: J:spade:

fold, Hero raises to $0.30, CO calls $0.30, fold, fold, fold

FLOP ($0.75) 9:heart: 4:spade: K:spade:

Hero bets $0.50, CO calls $0.50

TURN ($1.75) 9:heart: 4:spade: K:spade: A:club:

Hero bets $1.20, CO calls $1.20

RIVER ($4.15) 9:heart: 4:spade: K:spade: A:club: Q:diamond:

Hero checks, CO bets $1.40, Hero folds

CO wins $3.95

CO 22/16 267 hands
      29/33/25/21
      to/fl/tu/riv
      wtsd 19% (36)
      wwsf 33% (36)
      w$sd 43 (7)
      ftocbet 54% (13)
      ftocbet turn 40% (5)
      ftocbet riv 0% (1)

1. Flop cbet? ch/foldoljunk inkább a flopon? Keveset foldol a cbetekre, wtsd alacsony, talán valami alacsonyabb boardot jobb lenne cbetelni ellene, ahol talán több scare card jöhet? Vagy rosszul gondolom?

2. Turn jó barrel lapot kaptam és beálltam 3 barrelre alapvetően:
      amit turn dob kb minden flop 2nd pair amivel ott callozott
      amivel jöhet az egy-két random AQ-AJ amivel floatolt (ezt sosem dobja obv), zömében KQ, és néhány KJ, amiket a riveren akarok vele dobatni.

3. River viszont borzalmas ugye, SD értékem hiába lett, mert így sem fogok vele nyerni kb soha
      Ami range itt maradt nála szerintem: kevés AQ/AJ, kevés KJ, és zömében KQ
      Ebből kb egyedül a KJ-t tudom dobatni, szal river ch/foldra mentem.

Jól gondolkodtam a rangekben, meg ok lett volna a terv, és ok így a ch/fold a riveren?
  • 3 válasz
    • DavidDorky
      DavidDorky
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.18, Hozzászólások: 5.537
      Szvsz QJo nem igazán izmos az MP open raisehez. Mármint én nem használom onnan. Az a bajom vele alapvetően - főleg, ha reg szerü arcok ülnek mögöttünk, ahogy jelen esetben is - hogy ha tovább játszanak, akkor agyon dominálhatnak. Ha te mint reg MP-ből open raiselsz, itt CO/BTN helyében én is csak AQ,AJ,TT+, néha pedig KQ(s), illetve pár variálás SC-k személyében adnám meg, és ez ellen a skála ellen ugye rengetegszer keveredhetsz nehéz helyzetbe post...

Még akkor is elgondolkoznék az opren raisen, ha suited lenne. Illetve még akkor is, ha fishybb arcok ülnek mögöttem - az említett okok miatt, illetve azért, mert egyszerűen még 4 ember fog utánunk beszélni, és post flop messze nem minden helyzetben lesz miénk a pozíció.

Ezen a flopon pedig, ha már így... akkor legtöbbször x/f-olnám. Persze a te feltételezett ranged nyilván tartalmaz Kx-eket, ami által hiteles lehet a C-Beted, de az ellenfél keveset dob, és sokszor le is fog floatolni.

Ha már így - az A kimondottan jó scare card a Kx-ek és egyéb float ellen, a baj csak az, hogy visszatérve a flopra, ez az ász nagyon ritkán fog jönni, és segíteni nekünk így közvetetten, tehát ha nem turnöljük a GS-ot, vagy érkezik egy A, akkor mindig x/f-on vagyunk. :)
    • apa100
      apa100
      Arany
      Regisztrált: 2008.09.25, Hozzászólások: 2.189
      Helló.
      QJ offot én sem emelem innét, mostanában QJs sem mindig, attól függően kik vannak még utánam.
      Range kb az amit írtál szerintem is, néha lehet még J10s talán.
      Flopon cbeteltem volna, de ez is hm. keveset dob cbetre nem? utána csekk foldoltam volna kb, hamár openeltem / de inkább nem/ ezekkel a lapokkal.
      QJs pikket hívtam volna ugyan így flop-trun.
      GL:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

pre néha lehet emelni, de nem std persze a QJo, fishekkel teli asztalon ok
      flop std cbet 55% azért tud dobni, néha jöhet joly 4out, A-n barrelezhetünk ok.
      turnon kötelező bet
      river std x/f, nem nagyon fog itt dobni már semmit, SD értékünk meg a range ellen soha sem elég... Egy két infóval lehetne 3 barrelezni (mert csak szettek bírhatnák ki a 3 barrelt), hogy gyengébb Ax-eket dobjon, de nem hiszem, micron képesek erre, jó volt így.

Gl,
      L.