[SH] AJs

• PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Full Tilt, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $46.75 (187 bb)
      BB: $35.26 (141 bb)
      UTG: $22.35 (89.4 bb)
      MP: $68.47 (273.9 bb)
      Hero (CO): $27.42 (109.7 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is CO with A J
      UTG raises to $0.75, MP folds, Hero calls $0.75, BTN calls $0.75, SB folds, BB calls $0.50

Flop: ($3.10) 8 A 3 (4 players)
      BB checks, UTG checks, Hero checks, BTN checks

Turn: ($3.10) Q (4 players)
      BB bets $1.50, UTG calls $1.50, Hero calls $1.50, BTN folds

River: ($7.60) A (3 players)
      BB checks, UTG bets $2, Hero raises to $7.50, BB folds, UTG raises to $20.10 and is all-in, Hero calls $12.60

UTG: 1,2k hand -> 24/(UTG open)23 /6,2 cbet 43% flop c/c 20%(10)
      AF: 2,15/2/2 WTSD: 28% W$SD: 44%

Másik két playa is hasonlóan reg.

Flopon nem akartam leadelni mert úgy éreztem, hogy kb semmi nincs ami megad ellenem (de úgy érzem ez hiba volt).

Turn szerintem oké ha így játszottam flopon.

Riveren követtem el az igazi hibát ugyanis kb semmi nincs ami roszabb és kifizet egy raise-t. Esetleg ATs vagy néha off. Viszont ha már raiseltem akkor, raise/call.
  • 4 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Flopon betelnék, miután UTG checkelt, gyakran nálunk lesz a legjobb kéz. Az igaz, hogy a board elég száraz, viszont nézhetik ezt sima lopási kisérletnek a többiek, miután az eredeti emelő feladta. De a check sem rossz egyébként, 3 utca value vlszleg úgysincs a kézben, és védekezni se nagyon kell.

Ahogy játszottad, turn call, bár UTG callja elég érdekes két ellenféllel a háta mögött. Persze lehet ez akár vmi X:sX kéz is.

Riveren viszont még mindig 3way vagyunk, és UTG beledonkol. Hiába kicsit, szerintem itt nem tudunk értékért emelni, attól hogy az ász pározódott a relativ kézerősségünk csak közepes ezen a boardon (turnön sem emeltél, és a helyzet gyakorlatilag nem változott riverre), flöss is megjött, szóval csak megadnék.

Eredeti hozzászólás: PedroRobertooo
      Viszont ha már raiseltem akkor, raise/call.
      Miért kéne megadni a pusht? Itt soha nem leszünk jók miután ránktolta, ez teljesen biztos. A range-ének az alja a flöss, de QQ/88/33 inkább, esetleg AQ/A8s/A3s (bár ezek sérülékenyebbek, ezzel talán cbetelt volna 4way).
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Riveren egy A trips-el nem akartam raise/foldolni. Tudtam, hogy hátul vagyok, de mégse akartam totál blöffbe fordítani a raise/fold-al.

Bár a handbe nem ez a legfontosabb mert eleve a raise is rossz volt. Sajnos erre csak akkor jöttem rá mikor újra megnéztem a handet.

Köszi az elemzést! Részleteiben is helyretetted a leosztást. :)
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Még annyit tennék hozzá, hogy flopon azért érdemes hívni, mert Multyway vagyunk és nem akarunk 3-4-5 embernek szabad lapot adni. HU már más tészta, mert ott képes vagyok lepasszolni ellenféltől függően.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: pcfmcc02
      Flopon betelnék, miután UTG checkelt, gyakran nálunk lesz a legjobb kéz. Az igaz, hogy a board elég száraz, viszont nézhetik ezt sima lopási kisérletnek a többiek, miután az eredeti emelő feladta. De a check sem rossz egyébként, 3 utca value vlszleg úgysincs a kézben, és védekezni se nagyon kell.

Ahogy játszottad, turn call, bár UTG callja elég érdekes két ellenféllel a háta mögött. Persze lehet ez akár vmi X:sX kéz is.

Riveren viszont még mindig 3way vagyunk, és UTG beledonkol. Hiába kicsit, szerintem itt nem tudunk értékért emelni, attól hogy az ász pározódott a relativ kézerősségünk csak közepes ezen a boardon (turnön sem emeltél, és a helyzet gyakorlatilag nem változott riverre), flöss is megjött, szóval csak megadnék.

Viszont ha már raiseltem akkor, raise/call.
      Miért kéne megadni a pusht? Itt soha nem leszünk jók miután ránktolta, ez teljesen biztos. A range-ének az alja a flöss, de QQ/88/33 inkább, esetleg AQ/A8s/A3s (bár ezek sérülékenyebbek, ezzel talán cbetelt volna 4way).
      Szia!

Egyetértek, de wolv3rine kiegészítésével együtt. Itt mindenképpen cbetelnék, mert 3 ellenfél ellen már igenis védekeznünk kell, mert eshet nekik két pár, szett stb.

Riveren egy A trips-el nem akartam raise/foldolni. Tudtam, hogy hátul vagyok, de mégse akartam totál blöffbe fordítani a raise/fold-al.
      Ez egy kicsit furán hangzik. Nyilván az emeléssel fordítod blöffbe a lapot, amit pontosan azért hívnak így, mert rosszabb nem tud megadni és utána dobnod kell. Szóval eleve az emelés is hiba volt, de a call még nagyobb hiba.